Lietuvoje – gyvybes gelbėti padėsiantis naujos kartos dronas: „tai kol kas pažangiausias tokių pajėgumų komercinis dronas“  ()

Bepiločių orlavių ir jiems skirtų priedų gamybos bendrovė DJI gegužės mėnesį pasauliui pristatė patobulintą droną „Matrice 300 RTK“. Itin ilgu skrydžio laiku, atsparumu oro sąlygoms ir kitais technologiniais pranašumais pasižymintis naujos kartos dronas jau atkeliavo ir į Lietuvą.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„Tai kol kas pažangiausias tokių pajėgumų komercinis dronas. Jis gali ne tik stebėti teritorijas ar objektus, bet ir atlikti žmonių paieškos ir gelbėjimo operacijas bei telekomunikacijos bokštų, vėjo jėgainių, saulės kolektorių, dujų ar elektros linijų bei naftos platformų apžiūras, kurias įprastai turėtų vykdyti žmonės, rizikuodami savo gyvybėmis“, – sako oficialios DJI atstovės Lietuvoje „Geonovus“ atstovas Mykolas Treigys.

Vienas pagrindinių „Matrice 300 RTK“ pranašumų prieš kitus dronus – prailgintas skrydžio laikas. Su vienu baterijų komplektu jis gali skristi net iki 55 min., o joms išsikrovus automatiškai sugrįžta pas pilotą įkrautų akumuliatorių sumontavimui ir toliau gali tęsti užduotį.

Šis dronas gali gabenti net 3 skirtingus sensorius vienu metu, o naudodamasis jais kokybiškai ir greitai atlikti įvairias užduotis. Prie drono gali būti montuojama didelio artinimo arba šiluminė kamera, LED apšvietimo žibintas teritorijos stebėjimui tamsiu paros metu arba galingas garsiakalbis, transliuojantis iš anksto paruoštus įrašus ar tiesioginius pranešimus. Todėl „Matrice 300 RTK“ tinkamas sudėtingas operacijas vykdyti bet kuriuo paros metu.

Pritaikytas žmonių paieškai

„Matrice 300 RTK“ modelyje taip pat įdiegta nauja technologija, kuri sustiprina ryšį tarp drono ir valdymo pulto, užtikrindama ilgesnį skrydžio nuotolį ir stabilų vaizdo perdavimą. Jis taip pat gali tiesiogiai 4G ryšiu perduoti skrydžio duomenis ir vaizdą į bet kur įsikūrusią bazę, kurioje operatoriai galėtų stebėti ir analizuoti gaunamus duomenis dideliuose ekranuose. Dėl padidinto atsparumo prastoms oro sąlygoms droną galima naudoti tiek lyjant, tiek ir pučiant stipriam vėjui (iki 15 m/sek.).

„Dėl itin pažangių hibridinių kamerų, stebimą objektą galima priartinti net iki 200 kartų, šiluminė kamera suteikia galimybę vykdyti žmonių paieškas, o specialiu lazeriu galima nustatyti atstumą iki nutolusio objekto ir nurodyti jo koordinates. Šias kameras naudojant kartu su „Matrice 300 RTK“ dronu, jis taps itin naudingu įrankiu tiek policijos ar kariuomenės pajėgoms, tiek pasienio apsaugos ar priešgaisrinėms ir gelbėjimo tarnyboms“, – pažymi M.Treigys.

Dar vienas „Matrice 300 RTK“ pranašumas – galimybė valdyti droną dviem pultais. Tai reiškia, kad abu drono pilotai gali bet kada perimti valdymą ar jo dalį vienas iš kito. Pavyzdžiui, vienas žmogus gali valdyti droną, o kitas – jo kameras. Pilotai taip pat gali būti skirtingose vietose ir iš vienas kito perimti drono valdymą pagal jo lokaciją, taip išplėsdami skrydžio nuotolį ir teritoriją.

M.Treigio teigimu, suinteresuotos organizacijos ar įmonės gali užsiregistruoti gyvoms „Matrice 300 RTK“ demonstracijoms. Bandymų metu suteikiama galimybė realiai įvertinti drono galimybes ir parametrus.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: www.technologijos.lt
(8)
(3)
(5)

Komentarai ()