Pasaulis keičiasi: Australijoje siuntas automatiškai pristatys dronas - jau išduotas pats pirmasis leidimas šalyje (Video)  (1)

Su interneto milžine „Google“ susijusi bendrovė artimiausiu metu pradės pristatinėti Kanberos gyventojams maistą ir kitus nedidelius daiktus, kompanijai gavus atitinkamą Australijos aviacijos reguliuotojų leidimą.


Visi šio ciklo įrašai

  • 2019-04-14 Pasaulis keičiasi: Australijoje siuntas automatiškai pristatys dronas - jau išduotas pats pirmasis leidimas šalyje (Video)  (1)

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Bendrovė „Wing“, priklausanti „Google“ patronuojančiai korporacijos „Alphabet“, pastaruosius 18 mėnesių pristatinėdavo siuntas per bandomuosius skrydžius, bet dabar šią veiklą galės vykdyti nuolat.

„Išdavėme „Wing Aviation Pty Ltd“ leidimą vykdyti dabartines siuntų pristatymo bepilotėmis skraidyklėmis operacijas Šiaurės Kanberoje“, – informavo Civilinės aviacijos saugumo agentūra.

Pasak bendrovės, ji pristatinėjo „maistą ir gėrimus, nereceptines vaistinių prekes ir vietos gamybos kavą bei šokoladą“.

Tokiu būdu jau pristatyta apie 3 000 siuntų, taigi, reguliuotojai nusprendė, kad projektas yra saugus. Tai yra pirmas kartas, kai toks leidimas išduodamas Australijoje ir vienas iš pirmųjų – visame pasaulyje.

Sparnuotoms skraidyklėms leista skraidyti 11–12 valandų per parą; jos turi būti pilotuojamos, o ne visiškai automatizuotos.

Iš pradžių planuojama pristatinėti prekes teritorijoje, kurioje yra tik apie 100 namų, bet ši zona turėtų būti greitai išplėsta.

Kontrolieriai nevertino skraidyklių keliamo triukšmo ir susirūpinimo dėl jų poveikio gyventojų privatumui. Abi šios problemos išaiškėjo bandomųjų skrydžių laikotarpiu.

„Wing“ teigia, jog bepilotės skraidyklės mažina eismo spūstis bei taršą ir pasižymi dideliu greičiu: jos pristato siuntas per 6–10 minučių.

Pirkėjas per programėlę užsako prekes, o šios yra pakraunamos į bepilotę skraidyklę. Aparatas nuskrenda į nustatytą vietą, nuleidžia siuntą į gervę panašiu lynu, o paskui sugrįžta į bazę.

Jungtinėse Valstijose kovo mėnesį siuntų milžinė UPS pirmoji gavo leidimą šalyje naudoti bepilotes skraidykles siuntoms pristatyti.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Diena.lt
Diena.lt
(11)
(1)
(10)

Komentarai (1)