Estai didžiuojasi pagerinę nepilotuojamą karinį orlaivį - dabar jis gali kilti ir leistis vertikaliai  ()

Estijos kompanija „Threod Systems“ atskleidė savo naujausią kūrinį: nepilotuojamą orlaivį su vertikalaus kilimo ir leidimosi (angl. vertical take-off and landing, VTOL) galimybe.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Kompanija socialiniuose tinkluose pasidalino bepiločio orlaivio vaizdais su prierašu: „Didžiuojamės pranešdami, kad „Threod Systems“ į savo orlaivį „Stream C“ sėkmingai integravome VTOL galimybes. „Stream C“ yra laikomas pirmos NATO klasės bepiločiu, kuris vykdo antros klasės užduotis – o įdiegusi VTOL, „Threod“ atsiduria patogioje rinkos pozicijoje“.

Pereinamieji algoritmai ir fiksuoto sparno VTOL funkcijos buvo sukurtos „Threod Systems“, jau egzistuojančiam savarankiškam „Threod“ autopilotui.

VTOL suteikia daug mobilumo ir patogumo, ypač sudėtingo reljefo sąlygomis. Tai leidžia bepiločius orlaivius naudoti izoliuotoje aplinkoje, apribotoje erdvėje ir miesto sąlygomis, rašo „Defence Blog“. Taip pat tai leidžia vykdyti operacijas natūralioje aplinkoje – miškuose ar kalnuotose vietovėse.

 

Bepilotį orlaivį, turintį VTOL galimybę, galima valdyti iš karinio ar gelbėjimo operacijų laivo. Šiuo matu stiprėja tendencija diegti VTOL į vis didesnius bepiločius. Pasak pačios kompanijos, pirmas viešas „Stream C VTOL“ pristatymas vyks tarptautinėje gynybos technologijų parodoje „IDEX 2019“, kuri Abu Dabyje (JAE) vyks vasario 17-25.

„Threod Systems“ specializuojasi bepiločių orlaivių sistemų, skirtų informacijos rinkimui ir naudojimui karinėse, vyriausybinėse ir civilinėse srityse kūrime, gamyboje ir valdyme.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(7)
(2)
(5)

Komentarai ()