Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
iPienius 2020-06-15 20:36
valde amerikos automobiliu kompanija, kuri bankrutavo. del nikola gal ir teisus, nes jie dar nieko nepardave ir gali tikrai nieko neparduot, bet teslis situacija yra stabili ir gal net geresne nei pacio GM.
zhaltees 2020-06-16 15:01
Kad Teslos situacija yra gera tai taip, bet kad akciju kainos ispustos tai faktas. Perdetas entuziazmas ir azartas tarp Wolstryto sunyciu iprastas atvejis.
robertasdd 2020-06-16 15:29
tokius kaip Lutzsa labiausiai erzina pats faktas, kad kažkoks jaunas bičas atėjo ir lygioje vietoje padarė auto kompaniją. normalią ir veikiančią. ir dar padarė savaip, o ne senoviniai metodais, kaip veikia ta pati GM. ir žaltys teisus, kaip žmogus, nubankrotinęs gamintoją, gali komentuot kitų žmonių veiklos modelius?
Pumper 2020-06-16 16:37
Tesla dar kažkiek galima suprasi, bet Nikola nei vienos mašinos dar nepagamino, o dundukai sugalvojo kazino iš jų akcijų padaryti, nes, matai, tai bus kita Tesla.
Evil Goku 2020-06-16 19:13
Su Teslos akcijomis dabar vyksta tai kas vyko su bitcoinu verte. Jos brangsta nes brangsta. Investuotojai suoranta, kad jos išpūstos, bet kadangi pastoviai brangsta, tai ir investuoja. O brangsta nes ir kiti investuoja.
Tačiau kitaip nei bitcoinai, Tesla akcijų burbulas gali ir nesprogti.
AAA000 2020-06-16 21:26
tesla biski skiriasi nuo bitkoin. ten ne muilo burbulas, o putinejamas candoninis balionas
o lutzas ir esmes teturi patirties tik su metalinem cisternom
tesla gal ir nesprogs - bet gali neapziot investiciju. subliukst gali.
jull 2020-06-17 05:08
Jeigu ziuret i Teslos akcijos book value (46 zali per akcija), tai taip, 1000 daugoka. Bet as sakyciau, kad cia toli grazu ne psichoze. Tiesiog visiem pasidare aisku, kad elekromobiliai liks ilgam laikui, o Tesla liks kultinis gamintojas daugeliui metu. O ir tvarkosi jie neblogai, nepaisant visu pezejimu apie nerentabiluma, neimanomuma ir t.t.
Visi tie paverkslenimai is senu executive yra tiesiog naujos kartos nesupratimas turbut. Nors gal, jei buvo labai isitikine savo fail prognoziu teisumu, pashortine gerai yra ir dabar liko tik verkt:)
empti 2020-06-17 08:14
TESLA akcijų kaina puikiausiai atspindi faktą, kaip toli finansų rinkos atitrūkę nuo realios ekonomikos.
Atėjus krizei USA akcijų kainos krito - akcijų rinkos parodė, kad artimiausiu metu daugelis verslų turės problemų, mažės pelnai, daugės bankrotų. TAČIAU po mėnesio akcijų rinkos ėmė kilti (??!!). Pačiame krizės įkartštyje. Kai USA ekonomika yra praktiškai užšaldyta (t.y. įmonėms gręsia blogybės), akcijų rinkos raliuoja aukštyn. Tai išties nesuvokiama.
Paaiškinama nebent tuo, kad naujai atspausdinti trilijonai dolerių yra nukreipiami į akcijų rinkas, kur stambūs žaidėjai ima investuoti šiuos nemokamai gaututs pinigus į akcijas. Taip pačiai paskutinius 10 metų darė daugelis įmonių - palūkanų normai esant arti nulio įmonės skolindavosi pinigus kad...supirkinėtų savo akcijas ir palaikytų jų kilimą.
Visi suvokia, kad tai yra dirbtinis akcijų kainos palaikymas ir su faktiniu įmonės performansu neturi daug bendro.
Tas pats ir su šiandienos akcijų rinkų (taip pat ir Teslos) akcijų kilimu - prablaivėjimo diena ateis ir akcijų kaina taps atspindinti realybę, taip nubaudžiant daugelį "investuotojų" su dideliais lūkesčiais, bet nesugebančių atskirti KUO SKIRIASI AKCIJŲ VERTĖ NUO KAINOS
empti 2020-06-17 08:19
Panašiai buvo su DOT.COM burbulu 2000-aisiais Visi investavo milžiniškas sumas į IT į web puslapių kūrimą, į web reklamą ir tt. Milžiniškus pinigus. Atėjo krizė, burbulas sprogo, IT įmonių akcijų kaina grįžo į realų lygį
.
DOT.COM burbulo metu irgi visi sakė, kad IT "tai ateitis", "tai pakeis pasaulį" ir tt. Taip, tai tiesa, bet ne taip staigiai ir ne tokiu mąstu, kaip tikėjosi akcijų rinkos - dėl to burbulas ir sprogo.
Tas pats ir su Tesla elektromobiliais - taip, tai ateitis, tačiau ji neateis taip greitiai ir žmonių lūkesčiai turės koreguotis.
.
Istorija kartojasi, tad būtų naivu teigti, kad šįkart viskas bus kitaip
Myslius 2020-06-17 10:42
Viską labai gražiai surašei. FED spausdina pinigus ir palaiko akcijų rinką.
Šiek tiek plačiau: palūkanų normos turi būti žemesnės nei infliacija, nes kitaip būtų smaugiamos ekonomikos o ne skatinamos. Palūkanų normos šiuo metu itin mažos nes ekonomikos stagnuoja jau 15 metų, ir GDP augimas artėja prie nulio. Kai palūkanos mažos valstybės neturi būdų kaip normaliai atspausdinti pinigus, kai ekonomikos veikia normaliai tai valstybė pasiskolindama išmaino savo obligacijas į centrinio banko pinigus, centrinis bankas obligacijas vėliau parduoda rinkose ir savo balance sheet'ą laiko ties 0. Deje kai palūkanos tapo nulinės (kai kur neigiamos) niekas nenori pirkti obligacijų kurios duoda 0 procentų palūkanų nes tai tas pats kas laikyti pinigus kojinėje. Atrodytų obligacijų kaina su nulinėmis palūkanomis rinkose turėtų turėt kainą artimą nuliui, tačiau taip nėra, tos bevertės obligacijos rinkose stovi aukštumose nes yra vykdomos "quantitave easing" programos, kai centrinis bankas perka rinkose realiai bevertes obligacijas iš bankų taip paleisdami naujus pinigus į rinką ir išimdami iš rinkų obligacijas.
Vastybėms baigėsi būdai kaip leisti pinigus į rinką. Quantitative easing programos neturėtų egzistuoti iš viso, tai yra financinis mutantas. Kai 1930 buvo didžioji depresija tai tuo metu rinkose baigėsi pinigai ir viskas pradėjo važiuoti žemyn, akcijos krito apie 10 kartų žemyn. Pagal šiuolaikines ekonomines teorijas to buvo galima išvengti jei būtų į rinką pripumpuota papildomų pinigų, todėl dabar mes ir turim "quantitative easing" kai centriniai bankai rinkose viską supirkinėja viską ir neleidžia krizei įvykti o kainai padaryti "price discovery".
https://www.federalreserve.gov/monetary ... trends.htm
https://lh3.googleusercontent.com/proxy ... mC49iPcikL
Ne, ši kreivė neturi augti, ji turi būti lygi nuliui. Visos tos rinkos yra "fixed game" kur keletas žmonių nussprendžia kiek visos akcijos kainuos ateityje. Tai nėra "free market", akcijų vertės nedaro "price discovery" viskas yra labai labai pervertinta. Ar viskas kris ir bus krizė? Nebūtinai, tie keletas žmonių nuspręs ar bus, o gal tiksliau kada bus ir kaip bus. Tie keletas žmonių tai yra centrinių bankų vadovai. Centriniai bankai tai privačios kompanijos, korporacijos kurios visa tai sprendžia, buvo pasirinkta atskirti valstybės valdymą nuo jos galimybės skolintis pinigus kad nebūtų valdžios savivalės. Bet mes šiuo metu turim centrinių bankų savivavę, kai atstovaujama keliolikos žmonių interesą, o ne žiūrima kas geriau visai visuomenei. Reikia privatiems bankams išparduoti nulinę gražą duodančius asset'us, už milžinišką kainą? ECB:prašau. Pavadinsim tai "quantitative easing", kas bendrai skelbiama kaip "ekonomikos skatinimas, visuomenės gerovei gerinti". Oij apgaudinėja bankai paprastus žmones, kad net šlykštu.
Ir šiaip bendrai yra manoma kad pinigai gali nuvertėti begalo, mano manymu tai yra klaida. Kiekvienas atspausdintas pinigas yra skolos raštelis, ir jį reikia atiduoti. Ateityje manau turėsim situaciją, kai niekas neaugs, nei rinkos, nei infliacija, nei butų kainos, nei ekonomikos, nei pinigai nuvertės. Nors ne man spręsti, centriniai bankai nuspręs. Jiems šiuo metu labiausiai apsimoka pūsti akcijų rinkas, nes jie ten turi daugiausiai suinvestavę. Kai tuo tarpu ekonomikos neauga, bei infliacija neauga, bet ir tam pūtimui yra ribos, viskam yra ribos. Centrinių bankų išimami iš rinkų asset'ai mažina rinkų likvidumą, turimų akcijų skaičių ir gražiai atrodo tik ant popieriaus. Tai kas turėjo būtų žmonių pensijos, pamažu taps bankų pensijomis, iš lėto pereina bankams, žmonės pensijas išnaudoja, o bankai laiko. Bankai valdys absoliučiai visas kompanijas ir žmonių gyvenimus ateityje.
Myslius 2020-06-17 11:14
Ne karo aš norėčiau, o kad bankų turimos akcijos būtų gražintos žmonėms, privačioms kompanijoms, kažkas panašaus į privatizavimą išmetus viską kas susiję su bankais. Arba norėčiau kad įsivyrautų De-Fi - decentralized financing, kur nieks nesprendžia ir nevaldo financų, tačiau krypto turi vieną bėdą, scalability, geriausiai aprašyta Vitalik kaip trilema "iš scalability,decentralization ir security gali turėt tik du."
Myslius 2020-06-17 12:25
Tai jau nera spekuliacija. Spekuliuot tampa neimanoma kai rinkose atsiranda policininkas kuris bet kada gali i kuria nori puse pakreipt kaina. Cia jau tampa "fixed game" zmoniu kurie sprendzia ka policininkas daro. Spekuliacija buvo iki kokiu 2008 metu. Po krizes viskas pasikeite.
sub 2020-06-18 11:23
Tavo komentaras ir asmeniniai išgyvenimai niekaip nesusiję tarppusavį.
P.S. ne kortos kaltos kad pralošei, o tu. Iš vis lošt iš stambių sumų, čia jau reik kažkiek pakrikusiam būt, arba neturėt kur dėt pinigų. Tokiu atveju, jau geriau Tesla įsigyt, nei pralošt kortomis.
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
Bobas Lutzas: „su Tesla ir Nikola akcijomis vyksta nesąmonės – čia kažkokia masinė psichozė“ (Video)