Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
NekenciuReklamos 2020-06-25 23:12
Idomu, ar tai ne viena is Trumpio spaudimo priemoniu, isvedant USA armija is Vokietijos:
"Sprendžiant iš visko, Vašingtonui su pagrindine ES ekonomika – Vokietija – kyla rimtų problemų. Baltieji Rūmai ir Valstybės departamentas visų pirma ėmė spausti Berlyną, tačiau jo atsakas buvo netikėtai aštrus. JAV ir VFR santykių negerina ir tai, kad pagrindiniai Vokietijos ryšių operatoriai Deutsche Telekom ir Vodafone naudoja 4G ryšį, kuris daugiau nei 50% veikia su Huawei įranga"
Paramotoras 2020-06-26 00:44
Danijoje visa spec tarnybu ala policija, greitoji, gaisrine ir panasios bendrauja tik per gsm. Tuo tarpu kitos salys naudoja spec technologijas
punktyras 2020-06-26 07:32
Man tai irgi užkliuvo. Ir nežinia, kurią pusę palaikyti
Hm 2020-06-26 08:48
Pgr. nesutarimas dėl Nord stream 2. Trumpas taip pakomentavo - Vokietija neskiria 2% gynybai, per Nord Stream 2 maitina Rusijos kariuomenę pinigais, o mes turime ją gintį nuo Rusijos?...
HardAxe 2020-06-26 11:24
Nuo kada 19% yra dauguma?
O su tokių šūdų importu kaip dujos ar 5g įranga iš savo priešų tai tikrai reikėtų gerai pagalvoti. Čia realiai yra dovanojami pinigai už nieką, lyderiai tai supranta ir po truputį pradeda gint isavo interesus argresyviau.
Na dujos gal yra pradinis resursas, bet 5g didžioji kainos dalis yra aukšto lygio technologiniai sprendimai, kiekvienam etape kažkam mokama alga, kažkas gauna pelną ir visi tie pinigai geriau jau liktų EU ribose.
punktyras 2020-06-26 14:26
15,4%<29,9%
Arunas1948 2020-06-27 16:07
Jo Amerikai reikia pinigu, pageidautina kad viska pirktumet is Amerikos didele kaina.
jull 2020-06-27 19:02
Oj bl... reiskia nei viena kompanija neturi monopolio. Faktas, kad tos kompanijos jau siulo 5g iranga reiskia, kad viskas sutarta eile metu atgal. Huavei naudoja kitu kompaniju patentus, kitos kompanijos naudoja Huavei patentus. Su mokesciu arba ne. Visam patentu galiojimo periodui. Nereikia musu laikyt idiotais.
As asmeniskai pritariu, kad Kinijos produkcijos negalima diegt i gyvybiskai svarbia infrastruktura. Greiciausiai per daug rizikuotume. Pritariu, kad juos reikia baust uz valiutos kurso manipuliacijas, intelektines nuosavybes vagystes, susitarimu ir sankciju pazeidinejimus. Bet visiskai nepritariu dabartinei US politikai ne tartis, ne naudotis teisiniais procesais, o tiesiog santazuot. Mazdaug "tu nepirksi to, as tau ikalsiu sankcijas", "tu ivesi atsakomasias, as tau ivesiu papildomas". Diplomatija ir teise, su visais ju principais, egzistuoja ne todel, kad zmonija isimtinai pagarbi ar teisinga, o todel, kad jos yra efektyvios.
US siuo metu elgiasi kaip dauguma jau mirusiu imperiju savo galios virsunej, bando diktuot salygas likusiam pasauliui. Manu manymu, US su tokiu elgesiu sparciai praradineja itaka.
Daug protingiau butu skaidriai baust Kinijos kompanijas uz tai, ka jos padare. Kinijos valstybe uz tai ka ji padare. Be jokiu, "jei darysi kaip sakau, tai nebausiu". Manipulioji valiutos kursu? Va tau papildomas importo mokestis. Vagi? Va tau kvotos hi tech produkcijai. Teisines problemos? Va tau tesinis atsakas. Aplinkosaugos reikalavimai tau negalioja? Va tau tarsos mokestis. Parduodi visiska slamsta? va tau papildomi reikalavimai gaminio patikimumui ir ilgaamziskumui. Tavo agenturos CE markina bet ka? Va tau reikalavimai papildomai isorinei agenturu kontrolei. Pas tave vis dar feodalizmas, darbo teise pas tave neegzistuoja arba tu jos nesilaikai? Va tau koks nors "priespaudos mokestis".
Ir viskas. Jokiu, "nu nu nu, daugiau taip nedaryk" ir jokiu "ok, nupirksi is musu daugiau sojos ir mes nieko nematem".
Is savo patirties, galiu pasakyt, Kinijos pilieciui kazkokia teisine arba galimybiu lygybe yra net nelabai suprantamas principas. Ten viskas yra po blatu, ten pilna lygesniu uz kitus. Musu tikslas turi but ne "susitart" su Kinijos "komunistu partija", o priverst ju populiacija konkuruot lygiom salygom. O kinieciam supratus, kad pasaulyje ne viskas parduodama ir perkama, kad ne ju nei musu oligarchai musu sitemoj neturi nieko panasaus i teisine nelieciamybe, galbut galim tiketis pokyciu pacioje Kinijoje ir ja panasiose valstybese.
Arunas1948 2020-06-27 19:48
Visa beda kad Kinija deda ant visko, ji nieko nebijo, pabandytu Lietuva ka nors kopijuoti, sekancia diena nubaustu o Kinija kopijuoja viska is eiles. Nusipirkau Kiniska zoliapjove, ziurau mano senosios zoliapjoves su Honda varikliu, variklis viens prie vieno nukopijuotas, mokykites kaip reikia dirbti.
jull 2020-06-27 21:25
Mano manymu, tu esi eilinis trolis, o as ju stengiuosi nesert. Si karta atsakysiu ir paklausiu.
Kazko kopijavimas nebutinai reiskia patentu teisiu pazeidinejimus. Tavo 30 metu senumo zoliapjoves variklio dizaine greiciausiai is vis nera nieko apsaugoto galiojanciais patentais. Utility patentu ten greiciausiai niekada ir nebuvo. Design patentas galejo but, jei tas tavo variklio yra dizaine buvo zymiu pakeitimu nuo pries tai buvusiu versiju, kas irgi mazai tiketina, nes kazin ar Honda kure varikli isskirtinai zoliapjovei ir naudojo isskirtinai naujus sprendimus. Greiciau to variklio dizainas buvo gerokai pries zoliapjove naudojamas kokiam motocikle, valtyje, generatoriuje eile metu. Ji nezymiai updatino zoliapjovei ir tiek. Lieka copyrightas. Sitas gali but galiojantis ir jei variklis vienas prie vieno, greiciausiai kiniecius butu galima prikirpt. Klausimas ar Honda mano, kad apsimoka. Jei jie patys jo nebegamina, naudos tasytis po teismus su kinieciais nemato tai jie nieko ir nedarys del keliu centu. Be to, tu ir pats dabar galvoji, kad tas variklis, o tuo paciu ir Honda yra vertingi bent jau tiek, kad juos apsimoka kopijuot. Ir prisimeni tikrai ne koki kinietiska i puodo kritimo garsa panasu pavadinima, o Honda. Reiskia, tavo kinietis dar ir reklama tai Hondai padare.
Plius, nera garantijos, kad tas tavo kinietis nenusipirko licenzijos tam varikliui gamint is pacios Hondos. Tokie dalykai pardavinejami, kartais su visom gamybos linijom. Tiesa, dazniausiai tada, kai first world companija laiko ta technologija ar dizaina atgyvena ir turi geresnius pakaitalus.
Ok, ginco delei tarkim, kad tavo kinietis ka nors pazeidineja. Kiek tavo zoliapjove buvo pigesne nei Hondos? 30%? Jei ikalsim jiem uz tokius bajerius papildoma, tarkim, 15% importo mokesti ir tavo zoliapjove su senos kartos karbiuratoriniu varikliu bus tik 5% pigesne nei Hondos su ipurskimu, ar tu vis dar ja pirksi? Atkreipk demesi, 5%, ne 15%. Jei ikalsim papildoma mokesti prie tu paciu sanaudu, tavo gaminio kaina kils ne tik del pacio mokescio. Didesne sumine kaina - augiau uzsimes perpardavejas, kiniecio gamybos apimtys ir pelno marzos mazes, jis pats tures kazkiek pakelt kaina. Plius, isivertinsi ne tik kaina, bet ir ta, kad su Honda tu gausi normalu garantini ir po garantini serviza, atsarginiu daliu pasiula ir t.t. Manau, kad ch..j tu pirksi ta kiniecio zoliapjove prie tokiu salygu.
Problema isspresta, konkurencijos salygas suvienodininom, Hondai palikom savo paciu problemas sprestis patiems. Nuo kiekvienos kiniecio zoliapjoves uzdirbom 15% plius 25%*0.2=5% ant PVM nuo pirkejo, kuris negerbia saziningos konkurencijos principu. Saves reiskia irgi nenusiskriaudem.
Tas copy cat'inimas nera parankus net paciai Kinijai ir jie siuo metu intensyviai bando to atsikratyt. Visu pirma investicijos ten jau nebeplaukia kaip plauke, kad pritraukt nauju ir pazangiu reikia uztikrint kad niekas nieko nevogs. Tokia gamyba neskatina savo paciu inovatyvumo. Pelno marzos juokingos, lyginant su normalia gamyba. Kinieciu algos paaugo ir jie darosi nekonkurencingi tokioj gamyboj. Plius, kiniecius jau kerpa uz tai visi kas netingi ir galo tam nematyt. Kai gyveni is eksporto, tai yra didele problema. Tai galioja visiem, taigi tavo pasiulymas visiems taip daryt kaip kinieciai yra nesamone. Ypac didele nesamone sulyt ta Lietuvai. Mes turim mazai sunkiajai pramonei reikalingu gamtiniu resursu. Musu ideali nisa - auksto inovatyvumo, super sudetinga gamyba. Arciau lazeriu, pharma, IT, robotikos ir medicinos prietaisu, o ne zoliapjoviu. Ir tokios gamybos dazniausiai nelabai ir nukopijuosi, sudetingoj gamyboj instrukcijos turejimas toli grazu nera rezultato garantija.
Is kitos puses, jei paziuretum i visus ekonomikos "stebuklus" pries Kinija, pamatytum koki efekta turi toks vadinamas middle income trap, kai salis pradeda taip kaip dabar daro Kinija, viskas auga zversikais tempais iki kol pasiekia atitinkama vidutini pajamu lygi ir pasidaro nekonkurencingi tam varzteliu sukiojime. Jei per ta laika nesusikurei tikros, savarankiskos industrijos su nepriekaistinga reputacija - tau chana, viskas stoja ir stagnuoja, o tavo pilieciai per tuos 10-20 metu jau priprato prie tavo pacio lozungu "viskas tik i gera", "mes pasaulio bamba", "jo, mes diktatoriai, bet paziurek is savo gyvenimo gerejimo tempus" plius ibrido i skolas tikedamiesi, kad viskas tik augs. Toks dalykas greiciausiai neibaigs gerai ir net Kinijos valdzia nera tiek atsokus nuo realybes, kad to nesuprastu.
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
Į kovą už būvį jau stoja ir Kinija: štai kaip „Huawei“ grumiasi su Amerika bei visu pasauliu ir kokie pasitelkiami ginklai, kai reikalai pasisuka ne taip, kaip norima