Kokia originali idėja - „Cargolux“ specialiai šiems laikams dekoravo savo krovininį lėktuvą  (2)

COVID-19 stipriai smogė pasaulio aviacijai. Keleivių srautai visiškai susitraukė ir kažin, kada atsistatys. Tačiau krovininiai lėktuvai skraido kaip ir anksčiau. Tiesą sakant, dabar jie yra dar svarbesni, kai tenka gabenti medicinines priemones, kurių paklausa šiemet stipriai išaugo.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„Cargolux“, Liuksemburgo krovininių lėktuvų oro linijos, nusprendė pažymėti šiuos neįprastus laikus. Vieną iš savo „Boeing 747“ lėktuvų „Cargolux“ papuošė kauke. Mėlyna kaukė uždengė visą lėktuvo nosį, šalia jos paliktas užrašas „tik ne be mano kaukės“.  Naujo dizaino nuotrauka pasidalinta socialiniuose tinkluose.

Kaukės neišvengiamai taps kelionių simboliu. Nemanykite, kad kitais metais kaukes jau būsime pamiršę - jos išliks dar bent kelerius metus, o gal ir ilgiau. Paprastos medžiaginės kaukės stabdo žmonių iškalbamus ir iškosėjamus lašelius, kurie gali nešti pavojingus patogenus. Nors daugybė žmonių piktinasi kartais nelogiškais reikalavimais nešioti kaukes viešose vietose, moksliniai tyrimai rodo, kad kaukės padeda. Svarbiausia, civilinėje aviacijoje jos išliks ir artimiausioje ateityje.

Tik, žinoma, krovininiuose lėktuvuose keleivių nebūna. Originaliu dizainu šįkart papuoštas „Boeing 747-8F“, kurį „Cargolux“ naudoja nuo 2012-ųjų metų. Šiuo metu lėktuvas ilsisi Taipėjuje, tačiau jau visai greitai krovinių gabenimo maršrutais sujungs didžiausius Europos ir pasaulio miestus.

Įdomu tai, 747-8F gali būti pakrautas per nosį. Priekinės durys atsiveria į viršų - bus įdomu pamatyti, kaip kaukėtas lėktuvas atrodys tada. Toks dizainas suteikia galimybė šiems lėktuvams gabenti itin ilgus krovinius. „Cargolux“ turi 14 tokių lėktuvų, bet, panašu, nauju dizaino papuoštas tik vienas.

Įprastai lėktuvai yra balti - tai padeda reguliuoti jų fiuzeliažų temperatūrą. Tačiau tai tikrai nėra pirmas kartais, kai ypatinga progra lėktuvai yra puošiami nauja grafika. Pavyzdžiui, ANA savo „Airbus A380“ pavertė jūriniais vėžliais, taip pabrėždama būtinybę išsaugoti šiuos gyvūnus. „WestJet“ savo 737 buvo išdažę „Disney“ pasakų motyvais, o „Icelandair“ savo 757 buvo padabinę šiaurės pašvaistės spalvomis.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Technologijos.lt
(1)
(2)
(-1)

Komentarai (2)