JAV smūgis dar vienam Kinijos gamintojui: laukia „Huawei“ likimas?  (20)

Dėl JAV taikomų sankcijų Kinijos technologijų kompanijai „Huawei“ praėjusieji metai buvo iš tiesų sudėtingi. Tačiau, panašu, kad JAV neapsiribos tik „Huawei“ – juodajame sąraše atsidūrė dar viena Kinijos technologijų milžinė.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Kaip ir tikėtasi, naujienos apie JAV sankcijas „Xiaomi“, turėjo tiesioginės įtakos gamintojo akcijų vertei. JAV gynybos departamentas į juodąjį sąrašą įtraukė „Xiaomi“, kaltindamas gamintoją tiesioginiais ryšiais su Kinijos kariuomene.

Neilgai trukus žinia pasklido po pasaulį, sukeldama abejonių ir ginčų dėl kadenciją baigiančio prezidento Donaldo Trumpo sprendimo. Tačiau be galimų motyvų ir priežasčių, faktas, kad šis žingsnis turėjo stiprią įtaką „Xiaomi“ akcijoms.

 

Praėjus kelioms valandoms po sankcijų paskelbimo, Honkongo biržoje „Xiaomi“ akcijos nukrito 10%. Nuo vidutiniškai maždaug 30 JAV dolerių už akciją ji pasiekė žemiausią 28,50 JAV dolerių kainą. Tai nėra tragiška situacija, tačiau vis tiek tai gana staigus kritimas, įvykęs per kelias valandas.

Pranešus apie JAV sankcijas „Xiaomi“, kilo panika dėl galimo tokio paties likimo kaip „Huawei“. Visgi, skirtingai nei konkuruojanti įmonė, „Xiaomi“ nebuvo įtraukta į JAV prekybos departamento subjektų sąrašą. Tad gamintojas galės toliau laisvai bendradarbiauti su „Google“, „Qualcomm“ ir pan. Draudimas susijęs su JAV piliečių ir įmonių negalėjimu investuoti į „Xiaomi“.

 

Be „Xiaomi“, JAV į juoduosius sąrašus įtraukė dar 8 Kinijos kompanijas. Tarp žinomų bendrovių sąraše yra ir orlaivių gamintojas „Comac“.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Technologijos.lt
(38)
(9)
(29)

Komentarai (20)