Kraupiausi statybų projektai. Siaubo filmų verti vaizdai (Foto, Video) (1)
Pasaulyje yra daugybė baisiausių, vaiduokliškiausių, nepavykusių ir apleistų statybos projektų.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Visame pasaulyje yra nemažai nesėkmingų statybų projektų, kurie turėjo tapti svajonių namais ir gyvenvietėmis, tačiau dėl įvairių aplinkybių tapusių miestais-vaiduokliais.
Pateikiame keletą baisiausių apleistų ir distopinių vietų pasaulyje. Šis sąrašas toli gražu nėra baigtinis.
1. Liūdnai pagarsėję Taivano NSO namai
Vienas ryškiausių, baisiausių, distopiškiausių ir nesėkmingiausių būsto objektų pasaulyje yra garsieji NSO namai Taivane. Pastatyti aštuntajame dešimtmetyje jie pasirodė per daug futuristiniai ir nuo to laiko liko neapgyvendinti.
Oficialiai žinomi kaip „Shanzhi NSO namai“, kuriuos įkvėpė „Futuro“ namai, jie iš pradžių buvo numatyti kaip atostogų kurortas. Projektas niekada nebuvo baigtas statyti, o statyba nutrūko devintojo dešimtmečio pradžioje, kai dėl investicijų nuostolių projektas buvo sustabdytas.
Dėl neįprastos formos ši vietovė tapo žymia vietine turistine vieta ir netgi pasirodė keliuose filmuose bei kituose populiariosios kultūros kūriniuose.
2008 m. pabaigoje buvo numatyta, kad NSO namai bus nugriauti, nepaisant internetinių prašymų juos išsaugoti ir išlaikyti esamus pastatus kaip tam tikrą muziejų. Tačiau ši peticija žlugo, o griovimo darbai buvo pradėti 2009 m. pabaigoje.
Darbai buvo baigti iki 2010 m., o nuo to laiko vietovė buvo pertvarkyta į sėkmingesnę turistų traukos centrą – viešbučius, paplūdimio įrenginius ir vandens parką.
2. „Burj Al Babas“ projektas Turkijoje
2014 m. Turkijos šiaurinėje Bolu provincijoje buvo pradėti statyti šimtai pilis primenančių namų. Numatyta turtingiems Persijos įlankos investuotojams, statyba buvo sustabdyta, kai įmonė negalėjo surinkti pakankamai pinigų, kad jas užbaigtų.
Projektas buvo ambicingas – iš pradžių numatyta pastatyti 732 į pilis panašius namus. Gyvenvietėje turėjo atsirasti turkiškos pirtys, baseinai, sveikatingumo ir grožio centrai, prekybos centrai ir net mečetė. Tačiau, tik šiek tiek daugiau nei 585 kada nors buvo baigti, o parduoti vos keli.
Vis dėlto, projekto statybų bendrovė „The Sarot Group“ bankrutavo, kai projektas sukaupė stulbinančią 27 milijonų dolerių skolą.
Šiandien šie namai lieka nebaigti ir tušti.
3. „Dome Home“, Florida, JAV
Dar viena distopiškai atrodanti nesėkminga statyba iš viso pasaulio yra „Kupolo namai“ netoli Marco salos, Floridoje. Tai buvo buvusio naftos magnato idėja, o statyba prasidėjo devintojo dešimtmečio pradžioje.
Projektą sudarė šeši kupolo formos moduliai ant polių, esančių netoli nuo Romana kyšulio salos kranto.
Vis dėlto, atšiaurus oras ir kranto linijos erozija netrukus užliejo šią vietą, todėl ji tapo netinkama gyventi.
Šiandien kupolai tebėra apleisti ir tapo vietiniu orientyru, nors tik keturi iš šešių originalų vis dar stovi. Šiuo metu nėra planų nugriauti ar pertvarkyti kupolinius namus.
Tęsinys kitame puslapyje:
4. Lapalice pilis Lenkijoje
Sumanyta kaip meninė studija ir menininko Piotro Kazimierczako namai, Lapalice pilis Lenkijoje dabar yra distopinės ateities vizija. Iš dalies pastatytas aštuntojo dešimtmečio pabaigoje ir devintojo dešimtmečio pradžioje, šis didingas pastatas dabar išlieka vaiduokliu, nusėtu grafičiais ir atviru įvairaus plauko prašalaičiams.
Pastatas suprojektuotas taip, kad jame būtų baseinas, pobūvių salė, pylimai ir keliolika bokštų, tačiau projekto atsisakyta po to, kai Kazimierczakui baigėsi pinigai ir nepavyko gauti reikiamų leidimų.
Lapalice pilis dabar išlieka vaiduokliškas apvalkalas ir tapo neoficialiu turistų traukos objektu, nepaisant to, kad ji buvo aptverta nuo žmonių.
5. „Haludovo Palace“ viešbutis Kroatijoje
Kitas distopinis nesėkmingas statybų projektas iš viso pasaulio yra „Haludovo Palace“ viešbutis Krke, Kroatijoje. Brutalistiniu architektūros stiliumi suprojektuotas ir pastatytas viešbutis buvo atidarytas 1970 m. Kirko saloje.
Po keleto sėkimginų veiklso metų, per kuriuos viešbutyje apsliankė aktoriai ir pasaulio lyderiai, prasidėjo finansinės problemos po to, kai 1990-aisiais prasidėjo karas. Paskutinį svečią viešbutis priėmė 2000-ųjų pradžioje ir nuo to laiko buvo uždarytas.
Nuo tada jo kazino ir kiti patogumai sunyko, o apleistos liekanos vėl tapo turistų traukos centru, tačiau dėl visai kitos priežasties.
6. Kangbashi, Ordos, Kinija
Ir paskutinis sąraše, bet jokiu būdu ne mažiau įspūdingas yra Kangbashi, Ordose, Kinijoje. Miestas turėjo būti 209 kvadratinių km ploto gyvenamasis rajonas, kuriame galėtų gyventi daugiau nei 1 milijonas žmonių.
Statybos prasidėjo 2003 m., tačiau projektui netrukus kilo sunkumų, nes kūrėjai stengėsi rasti pirkėjų savo per brangiai kainavusiam turtui, o dėl patogumų trūkumo nedaugelis žmonių norėjo čia persikelti iš netoliese esančio Dongshengo. Ordoso akmens anglių kasybos bumo mažėjimas taip pat nepadėjo parduoti projekto būsimiems pirkėjams.
Šiandien, dėka naujų patogumų ir ekologiškumo didinimo, pavyko iš dalies jį apgyvendinti. Kaip ir kiti šiame sąraše, tai taip pat tapo turistų traukos centru tiems, kurie stebisi nenaudojamais prabangiais daugiabučiais namais, moderniausiais biurų bokštais, muziejais, sporto aikštynais ir teatrais.