Svarbūs pokyčiai vienos NATO narės pajėgose: istorija tapusius šarvuočius keičia naujais (Video)  ()

Po Antro pasaulinio karo kariuomenėse prasidėjo naujos ginklų rūšies vystymas – pėstininkų kovos mašinų, pasakoja Lietuvos kariuomenės atsargos majoras ir ginkluotės entuziastas Darius Antanaitis. Anot jo, tokių priemonių vystymas buvo reikalingas lydėti tankus mūšyje, gabenti pėstininkus iki mūšio lauko ir jame remti pėstininkus savo didesnio kalibro ugnimi.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„Šiais metais sueina pusė amžiaus, kai vokiečių pėstininkų kovos mašina „Marder“ pirmą kartą pasirodė Bundesvero kariuomenėje. Tiksliau, 1971 metais gegužės 7 dieną oficialiai gimė vikšrinė pėstininkų kovos mašina „Marder““, – pasakoja karys.

Jo teigimu, „Marder“ tikslas buvo į mūšį lydėti tankus „Leopard 1“. Pėstininkų kovos mašina turėjo pasižymėti tokiomis pat pravažumo ir greičio charakteristikomis, kaip ir tankas, tačiau vardan mobilumo buvo paaukota apsauga.

„Marder“ šarvas yra palyginus nedidelis, o tuo metu naudojama 20 mm automatinė paranka buvo pakankamo kalibro naikinti tais laikais naują sovietų pėstininku kovos mašiną „BMP-1“, – aiškina D.Antanaitis.

Pasak ginkluotės entuziasto, „Marder“ užėmė savo tinkamą vietą Šaltojo karo mūšio erdvės architektūroje, šalia tankų „Leopard 1“, šarvuotų žvalgybos mašinų „Luchs“, kovinių lėktuvų F-104, sraigtasparnių BO-105 ir UH-1D bei kitos karinės technikos.

„Likimo ironija, šiaindien „Marder“ liko vienišas karys – tuo metu kai jo buvę kovos draugai jau seniai nurašyti ir pakeisti galingesnėmis, modernesnėmis ir saugesnėmis kovos priemonėmis“, – pastebi karininkas.

Jis pasakoja, kad „Marder“ paplitimo geografija yra gana maža. Be Vokietijos jie iki šiol yra naudojami tik Čilės, Jordanijos ir Indonezijos kariuomenėse.

 

„Bandant pritaikyti senuką „Marder“ prie besikeičiančios situacijos, jam buvo atlikti keli modernizavimai: buvo integruota oro kondicionavimo sistema, nauja optika, pakeista transmisija bei integruota prieštankinė raketinė sistema „Spike“. Tačiau amžius daro savo. Kiek į seną mašiną beintegruotum naujų sistemų – ji vis tiek bus sena pusės amžiaus senumo mašina su labai menku paplitimu“, – apibendrina atsargos majoras.

Ir pasak jo, vokiečiai prisiruošė iki šiol Bundesvere naudojamą Šaltojo karo meto reliktą „Marder“ pakeisti naujos kartos pėstininkų kovos mašina „Puma“ – su galingesne ginkluote, geresne apsauga ir gebėjimu lydėti naujausių modifikacijų tankus „Leopard 2“.

 

„Tikimasi, kad senuką „Marder“ pagaliau išleis į senokai užtarnautą poilsį dar šiame dešimtmetyje, o juos pilnai pakeis naujieji Bundesvero augintiniai- vikšrinės pėstininkų kovos mašinos „Puma““, – pasakoja D.Antanaitis.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(8)
(0)
(8)

Komentarai ()