[Karšta tema] Kas yra „Anonymous“ grupuotė ir kodėl jie kovoja Ukrainos pusėje? Ir kas įkvėpė žymiąsias jų kaukes (Foto, Video)  ()

Programišių grupė „Anonymous“ paskelbė kibernetinį karą Rusijai, reaguodama į jos ataką prieš Ukrainą. Bet kas yra „Anonymous“ ir kodėl jie stoja į Ukrainos pusę?


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Lengvai atpažįstami iš baltos kaukės su šypsena, „Anonymous“ yra decentralizuoto tarptautinio technologijų aktyvistų ir įsilaužėlių kolektyvo nariai. Kaip jie tvirtintų, „Anonymous“ nėra niekas ir yra visi kartu, kiekvienas gali prisidėti savo įsilaužimo pastangomis koalicijos vardu.

Jų taikiniai buvo vyriausybės, valstybinės organizacijos, technologijų milžinės ir didelės įmonės. Galbūt jie labiausiai išgarsėjo dėl savo politiškai ir socialiai motyvuotų kibernetinių atakų. Daugelis juos laiko „skaitmeniniais superherojais“, kurie tarnauja teisingumui, ypač kai teisėsauga to nepadaro.

Manoma, kad grupė atsirado 2003 m. pranešimų lentoje „4chan“, kuri suteikė pavadinimą „Anonymous“ visiems vartotojams, kurie nusprendė nenurodyti savo vartotojų vardų. Dažniausiai paaugliai, vartotojai susirinkdavo į virtualius pokalbius aptarti šiuolaikinės politikos.

Smulkaus masto įsilaužimai prasidėjo kaip suderintos išdaigos ir reidai internetiniuose žaidimuose ir pokalbių kambariuose. Tačiau 2008 m. grupė pradėjo rinktis rimtesnius taikinius, pavyzdžiui, Scientologijos bažnyčią. Tuo pačiu metu jų firminės Guy Fawkes kaukės, kurias įkvėpė Davidas Lloydas filme „V for Vendetta“, tapo „Anonymous“ ir jų maišto prieš valdžios piktnaudžiaujus simboliu.

 

Koalicija prieš priespaudą

Laikui bėgant daug žmonių buvo suimti dėl ryšio su „Anonymous“ JAV, JK, Indijoje, Ispanijoje, Nyderlanduose, Turkijoje ir kitose šalyse. Grupė atkreipė FTB ir įvairių vyriausybių dėmesį po daugybės didelio atgarsio sulaukusių kibernetinių atakų.

2010 m. „Anonymous“ taikėsi į „PayPal“, „Visa“, „Amazon“ ir „Mastercard“, kurios nutraukė „WikiLeaks“ dotacijų mokėjimą.

Vėliau, 2011 m., Tuniso revoliucijos metu jie sėkmingai pradėjo DDoS atakas aštuoniose Tuniso vyriausybės svetainėse. Tęsdami savo paramą Arabų pavasariui, jie per Egipto revoliuciją nutekino šimtų Artimųjų Rytų vyriausybės pareigūnų el. pašto adresų ir el. laiškų slaptažodžius bei nulaužė Egipto vyriausybės svetaines.

 

Po to byvo įvykdyta daugybė išpuolių: nuo įsilaužimo į Sirijos gynybos ministerijos interneto svetainę iki prisijungimo prie Nigerijos liaudies išlaisvinimo fronto.

Nors ne visi kolektyvo poelgiai visada turėjo teigiamą rezultatą, jie pelnė kovotojų už teisingumą reputaciją.

Tęsinys kitame puslapyje:




Kova už Ukrainą

Vasario 24 d. hacktivistų kolektyvas paskelbė, kad jie oficialiai kariauja prieš Rusijos vyriausybę po jos invazijos į Ukrainą.

Nuo tada jie nutekino Gynybos ministerijos ir Rusijos ekonominės plėtros ministerijų duomenų bazę, panaikino daugybę valstybinių svetainių, įskaitant Government.ru, įsilaužė į Rusijos valstybinius televizijos kanalus ir perėmė Rusijos karinius ryšius.

Kadangi konfliktas tęsiasi ir daugelis Rusijos subjektų nenori atskleisti kibernetinių atakų, gali būti sudėtinga patikrinti jų šaltinį ir tikslumą. Tačiau daugelis ekspertų teigia, kad tai iš tiesų atitinka ankstesnius kolektyvo darbus ir galimybes.

 

Bet kas toliau? Kadangi prie Rusijos pajėgų prisijungia ir įsilaužėliai – pavyzdžiui, Putino pusėn stojanti „Conti“ ransomware grupė, panašu, kad atsidursime ne tik valstybės vadovaujamame kibernetiniame kare, bet ir privačius interesus bei asmenines vertybes atspindinčiame konflikte. Kibernetinis karas gerokai skiriasi nuo tradicinio karo ta prasme, kad nepriklausomos hacktivistų grupės dažnai turi tiek pat, jei ne daugiau, įgūdžių ir išteklių, kad galėtų sukelti tikrą sutrikimą.

Šiandieniniame pasaulyje, kaip mano kai kurie ekspertai, kibernetinės atakos nėra atskiri skaitmeniniai incidentai, kurie nebeturi fizinio poveikio – tai tikro karo, vykstančio vietoje, dalis.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(11)
(3)
(8)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()