Kompanija "Nissan" žengia į elektromobilių rinką  (25)

„Nissan Motor Co.“ trečiadienį Tokijuje pristatė elektra varomo automobilio prototipą, kurio baterijos yra dukart galingesnės nei įprastinės. Kompanija siekia tapti „nulinės taršos“ automobilių srities lydere.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Trečia pagal dydį japoniškų automobilių gamintoja tvirtina, kad priekiniais ratais varomo, dėžės formos automobilio varikliui patobulintos ličio jonų baterijos suteikia 80 kilovatų galią. Elementai esą talpina dvigubai daugiau energijos nei įprastinės nikelio-metalo baterijos, dabar naudojamos hibridiniuose ir elektra varomuose automobiliuose.

„Nissan“ siekia pradėti modelio pardavimus JAV ir Japonijoje 2010-aisiais, o visame pasaulyje – dar po dvejų metų. Automobilis turės „unikalų dizainą“, nepanašų į jokį egzistuojantį modelį, teigia įmonės atstovai.

Kompanija nespėjo įsiveržti į benzinu bei elektra varomų automobilių rinką taip greitai, kaip jos konkurentės „Toyota Motor Corp.“ Ir „Honda Motor Co.“, tačiau ketina tapti elektrinių automobilių pramonės lydere.

Tokie automobiliai iki šiol nėra gaminami masiškai, iš dalies dėl riboto baterijų veikimo laiko.

„Nissan“ taip pat kuria ir vandeniliu varomus automobilius bei originalų hibridinį variklį. Kompanijos specialistai įsitikinę, kad „nulinės taršos“ transporto priemonės ateityje užims 15 proc. pasaulinės automobilių rinkos.

Aut. teisės: www.technologijos.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (25)

Susijusios žymos: