Italų architektas ruošiasi statyti dinaminės konstrukcijos dangoraižius
(17)
Italų architektas David'as Fisher'is rengiasi savo pirmojo dangoraižio pavadinimu "Dinamiškas bokštas" statyboms. Šis sumanymas gali tapti vienu ambicingiausių statybų projektu nuo pat Gizos piramidės laikų. Kiekvienas autonominio 80 aukštų pastato aukštas galės suktis aplink savo ašį, ir beveik kiekvienas jo struktūrinis elementas bus modulinės konstrukcijos, t.y. visi komponentai gaminami gamyklose, o statybininkams tereiks surinkti galutinį "gaminį".
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia
tik entuziazmo.
Fisher'iui idėja sukurti dinamišką dangoraižį "Dynamic Tower" kilo lankantis pas draugą, gyvenantį Manheteno dangoraižio viršutiniuose aukštuose. "Iš ten aš galėjau matyti Hadsono upę ir East River upę vieni metu, tai buvo nuostabu ir aš norėjau šį pojūtį padaryti prieinamesnį platesniam žmonių ratui". Architektui patiko idėja iš vieno ir to pačio kambario stebėti tiek saulėtekį, tiek saulėlydį, ir jis mano, jog toks pastatas būtų keturmatis: "Laivas visada keistų pastato formą".
Apsisukimas truktų iki 3 valandų. Tam riekalinga energija būtų gaunama iš fotogalvaninių Saulės elementų ir 79 vėjo turbinų, kurios būtų sumontuotos po vieną tarp kiekvieno aukšto. Tikimasi, jog energetinės sistemos pajėgumo pakaks ne tik visam pastatui aprūpinti elektra, bet ir jam sukioti aplinkui. Fisher'io teigimu, jau suplanuoti du tokie dangoraižiai - vienas stovės Dubajuje (JAE), kitas - Maskvoje (Rusija), Vieno pastato kaina - 700 milijonų dolerių.
Vienintelė vietoje statoma pastato dalis bus jo centrinė ašis. Ji bus pakankamai tvirta kad išlaikytų viso pastato svorį, be to, šioje dalyje bus sumontuoti visi liftai, galėsiantys transportuoti žmones ir jų automobilius (!) iki pat buto durų. Kiekvieno aukšto moduliai bus pagaminti vienoje Italijos gamykloje, ir pakeliami į reikiamą aukšti naudojant tą pačią liftų sistemą. Naudojantis tokiu metodu tikimasi vieną aukšta pastatyti per 6 dienas. Palyginimui, tradiciniams statybos metodams vienam aukštui gali prireikti net 6 savaičių.
Dinaminių dangoraižių statybas planuojama pradėti jau šį rudenį, o viską užbaigti žadama 2010 metų pabaigoje.