„Google“ domisi veiklos galimybėmis Lietuvoje  (3)

Vieną iš populiariausių internetinės paieškos sistemų valdanti JAV kompanija „Google Inc.“, plečianti duomenų centrų tinklą, domisi galimybėmis pradėti veiklą ir Lietuvoje, rašo „Verslo žinios“.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Neoficialiais duomenimis, vyriausybiniame lygmenyje su pasaulinio masto IT gigantu vykstančios derybos turėtų netrukus baigtis, nors Lietuvai dėl kelių šimtų milijonų eurų investicijų planuojančios skirti „Google“ kompanijos tenka rungtis ir su kitomis valstybėmis.

"Verslo žinių" duomenimis „Google Inc.“ pasiūlytas sklypas Kaišiadorių rajone, šalia Kauno marių, netoli Kruonio hidroakumuliacinės elektrinės (HAE). Tai padaryta neatsitiktinai, mat duomenų centre veikia gausybė duomenis apdorojančių įrenginių, kurių darbui užtikrinti reikalingas nenutrūkstamas elektros energijos tiekimas ir vandens telkinys kompiuteriniams serveriams aušinti.

Jei būtų pasirinktas toks pats bendradarbiavimo modelis, kaip pernai su Belgija, kur „Google“ stato duomenų centrą, investuodama 250 mln. EUR ir sukurdama 120 darbo vietų, Lietuvai reiktų tam tikrą sumą investuoti į infrastruktūrą, taip pat „atsilyginti“ už sukurtas darbo vietas.

Politikai ir valstybės tarnautojai nuo bet kokių komentarų šia tema susilaiko. Vytas Navickas, ūkio ministras, teigia negirdėjęs apie „Google“ intencijas nurodo kreiptis į Lietuvos ekonominės plėtros agentūrą (LEPA).

„Negaliu komentuoti, paprastai visi investuotojai pirmiausia vaikšto agentūroje, o jei kyla kokių reikalų ministerijoje, tai jie tuomet ir apsireiškia. Su manimi nei telefonu, nei kitų kontaktų nebuvo“, – sakė p. Navickas.

Titas Anuškevičius, LEPA generalinis direktorius, nurodė, kad bet kokiu atveju, nesvarbu, kokia užsienio kompanija būtų, LEPA nuo pirmalaikių komentarų susilaiko.

www.balsas.lt

Aut. teisės: www.technologijos.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (3)

Susijusios žymos: