Į mikrobangų krosnelę patalpinus skirtingų medžiagų daiktus, galima sulaukti įdomių reakcijų. Pavyzdžiui, taip "pakaitinus" kompaktinį diską pamatytumėte išties įspūdingų skeldėjančios plastmasės ir ugnies upelių vaizdų. Perspėjame - namuose tai daryti pavojinga. Daugiau nuotraukų ir tokio meno poveikio mikrobangų krosnelei rezultatus žiūrėkite toliau.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia
tik entuziazmo.
Iš pradžių disko paviršius suskeldėja dėl fizikinio efekto vadinamo elektromigracija, kai dėl elektros srovės tekėjimo pernešami medžiagos atomai. Radijo bangų indukuota elektros srovė aliuminio plėvelėje yra gan stipri, dėl to procesas vyksta greitai.
Šiaip srovė plėvelei taip stipriai nekenktų, tačiau metalo sluoksnyje egzistuoja mažyčiai struktūros defektai, dėl kurių srovė vienoje ar kitoje vietoje koncentruojasi labiau nei kitose.
Kai kompaktinio disko aliuminio sluoksnis spontaniškai suraižomas į atskirus gabaliukus, jų tarpuose prasideda aukštos įtampos išlydžiai - jų arkos šokinėja nuo vieno plyšio krašto link kito.
Į mikrobangų krosnelę patalpinus vieną ar daugiau stiklinių vandens, visas procesas sulėtinamas, kadangi vanduo sugeria tam tikrą dalį visos krosnelės generuojamos elektromagnetinės energijos.