IBM superkompiuteryje – NASA palydovų duomenys  (2)

Korporacija IBM pranešė kursianti naują NASA superkompiuterį, kuris mokslininkams padės geriau suprasti klimato ir orų kaitą, Žemės ir Saulės sąveiką bei kosminių fenomenų evoliuciją.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Mokslininkų teigimu, bendras IBM ir NASA projektas atliks itin svarbų vaidmenį apdorojant ir analizuojant vis didėjančius duomenų srautus iš Žemės orbitoje esančių palydovų, teigiama „IBM Lietuva“ pranešime.

„Cluster“ tipo „IBM iDataPlex“ superkompiuterį, galintį atlikti 42 trilijonus operacijų su slankioju kableliu per sekundę (angl. teraflops), sudarys našūs procesoriai, kuriuose įdiegtos naujausios IBM technologijos. „IBM iDataPlex“ leis padidinti energijos vartojimo efektyvumą ir sumažinti aušinimo sąnaudas. Tai taps itin aktualu, kai NASA skaičiavimo centras 2009 metais padvigubins procesorių skaičių, teigia bendrovės atstovai.

Procesoriai bus integruoti į bendrą sistemą kartu su jau turimu NASA superkompiuteriu „Discover“, o tai leis pasiekti bendrą 67 trilijonų per sekundę skaičiavimų galingumą. Ši skaičiuojamoji galia bus naudojama dabartiniams ir būsimiems NASA Žemės ir kosmoso tyrimams.

Tarp projektų, kuriuos vykdys atnaujintas „Discover“, bus detali mūsų planetos XXI amžiaus klimato kaitos ir Saulės aktyvumo prognozė, duomenų, gautų iš palydovų nuo 1979 metų, analizė ir kitų hipotezių, tarp jų juodųjų skylių susijungimo ar Saulės sistemos atsiradimo, tyrimai, sakoma pranešime.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: TV3
TV3
(0)
(0)
(0)

Komentarai (2)