Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
Skaičius 2009-03-19 10:04
Smėlis 2009-03-19 12:59
na, aš tai vėl pasakysiu kas su Linuxais blogai/gerai, nes pastarąsias dvi savaites gal kokias 8 distribucijas išbandžiau (neskaitant tokių distro variantų, kaip Ubuntu, Kubuntu ir Xubuntu).
1. Nevisos distribucijos normaliai veikia su šriftais. Nu toks jausmas, kad ten parinkti patys šlykščiausiai šriftai, kokius pavyko rasti ir tie patys kažkokie susilieję, kad ir kaip juos ten tvarkytum. Tai ypač galioja Ubuntu. į Ubuntu netgi neiškentęs įsimečiau MS fontus, nes nebežinojau ką daugiau padaryti galima. Tiesa, Ubuntu bandžiau pirmą ir paskutinį, tai apie šitą distro lyg ir daugiausiai galiu pasakyti.
2. Vis dar akivaizdu, kad, pvz., Ubuntu lėčiau sukasi ant mano PC nei tarkim WinXP ir tai man šiek tiek keista. ubuntu iš mano sąrašo gan greitai atkrito.
3. Radau kelias nežmoniškai greitas Linux distro (tarp kurių galiu kažkodėl paminėti DreamLinux, kuri šiaip tikras blizgutis). Ypač greitai sukosi Debian su LXDE. deja, LXDE tėra BETA kiek supratau ir turi šiokių tokių nesklandumų. Labiausiai mane nervino elementarios šiukšliadėžės nebuvimas. Visa kita tikrai buvo OK. Ateityje greičiausiai stebėsiu LXDE tobulėjimą.
4. Tame dideliame Linux distribucijų pasirinkime galima sprandą nusisukti ir norint rasti tinkamiausią, reikia kryžiaus kelius nueiti. Tai manau gali daugelį atbaidyti, todėl mano galva turėtų būti vystomos 4 distro. Po vieną GNOME, KDE, Xfce ir LXDE. Tiesa, iš LXDE ir Xfce galbūt būtų galima palikti vos vieną. balsuočiau už LXDE.
Aišku, dar kelios distro galėtų eiti į specializuotas kryptis (servai, terminalai ar what ever). Bet šiaip kalbu apie namų vartotojus.
5. Juokingiausia Linuxuose, kad jie ne tik su WinXP ne iki galo suderinami (Wine yra gerai, bet ne iki galo), bet ir tarpusavyje kartais nedraugauja. Vat šito aš negaliu pateisinti.
6. Verslas. Milžiniškai įmonei galbūt verta (nors gerokai suabejočiau) pereiti prie Linux, tačiau imkime vidutinę, kurioje sukasi 15 PC. Windows (jei jie neateina kartu su nauju PC), kainuoja kiek? apie 6000 LTL? tai investicija bent kokiems 2 metams. Turint galvoje, kiek būtų sugaišta laiko mėginant pereiti prie Linux, keičiant įvairias buhalterijos programas, ar tiesiog bandant pritaikyti kažką panašaus į Navision ar SW, ar ACAD, ar Inventor, toks žingsnis kainuotų gerokai daugiau, nei Windows įsigijimas, o kartais apskritai nebūtų įmanomas.
7. Ir visad su Linuxų draiweriais būna problemų. Visvien kažkas veikia ne taip kaip turėtų ir to labai sunku išvengti. Čia aišku gal labaiu kalti įrangos gamintojai, bet tai jau kita istorija.
8. Linuxuose norint kažką rimčiau sukonfigint garantuotai prireikia terminalo. ir paprastai sudo apt-get install tuomet nebeužtenka. nu ok, Windowsuose kartais irgi cmd prireikia, bet kokius 100 kartų rečiau.
9. Manau įmanoma Linux verslo pasaulyje panaudoti tik šiais atvejais:
* Specializuoto softo nenaudojimo atveju (administratorė dirbanti tik su MS Word ir elektroniniu paštu)
* Kai viskas daroma nuo 0 ir nereikia galvoti apie MS struktūros pakeitimą į Linux.
* Linux dirbs našiau.
p.s. man kiek juokingai atrodo, kai sakoma, jog į naują PC su Windows būna prikišta visokio nereikalingo softo ir čia yra laaabai blogai. amm... blogai, bet tai kad Linuxuose tas pats velnias kiek pastebėjau ir nereikia net kartu su PC pirkti.
maždaug tiek.
Anonymous 2009-03-19 13:41
Linux'ai iš didelio rašto išėjo iš krašto... Nors juos naudoju jau pora metų... Bet vis tiek nesąmonių yra pridarę. Kodėl? Pažiūrėk į failų medį. Koks bardakas. Visur vien aktonimai (sutrumpinimai), normalių pavadinimų nerasi. Programų instaliacija, kompiliavimas. Kodėl tiek vargo prie tokio paprasto dalyko? Sako daug geriau, kad prijungtas "HDD" atsiranda ne folderių medžio pradžioje, o kažkokiam "mnt" ir pan. kataloge. Visai ne geriau. Geriau gal tik profam kurie metų metus toje sistemoje sėdi. Ir visa linux'ų sistema skirta ne tau, ne man ir ne jam, o kažkam. Ji orientuota ne į vartotoją, o... Ar kas nors žino..? Ir nereikia pamiršti vieno dalyko - nemokamas būna tik sūris pelėms... Taigi žiūrėkit, kad nebūtų su OS, kaip nuo vilko ant meškos...
Visgi siūlau visiems išbandyti Linux, palyginti su win ir pasirinkti kas labiau patinka...
Anonymous 2009-03-19 13:46
Tiem kurie kelia klausimą ar verta pereiti ar neverta pereiti i linux, turėdami galvoje, arba visi PC su linux arba ne vienas, daro didelę klaidą. Tam kad sumažint islaidas galima panaudot atvira koda ir nevien linux sprendimai remiasi atviru kodu. Ten kur naudojama office ir OS be jokiu problemu galima pereit i linux. O ten kur naudojama taikomosios programos, OS nepasikeisi, bet galima pritaikyt openoffice, thunderbird ir kitus atviro kodo nemokamus sprendimus, neužsiciklinant ant linux.
Skaičius 2009-03-19 13:49
Kokie dar kompiliavimai? Naudok bet ką kas pastatyta ant Debian ir turėsi Synaptic Package Manager, galėsi naudotis virš 20 tūkstančių paketų. Kai bet koks išorinis įrenginys prijungtas, tau parodo jį iškarto, nereikia niekur knaisiotis. Kokią Linux distribuciją naudoji? Ar čia buvo prieš kelis metus taip?
P.S. nesusidūriau su tokiomis problemomis, kurios yra išvardintos kitų žmonių. Smėliui gali pritarti tik dėl lėtesnio programų paleidimo Ubuntu distribucijoje, bet ir tai ištaisiau įrašydamas paprastą paketą pavadinimu preload. Dabar viskas kraunasi kaip reikiant. Čia panašus dalykas į Windows prefatch, nors ne visai tas pats.
Anonymous 2009-03-19 14:23
Dziaugiuosi del linux, as pats naudoju Ubuntu ir tikrai nezadu keisti atgal i Windows, kai dabar pagalvoji kur as seniau buvau? Visa laika naudodavau Windowsus, bet kai atsisiunciau net galim sakyt nenoredamas (Mekstu visokius CD taupyt) Ubuntu, isirasiau, ir po savaites tikrai kai jau apsipratau, jokiu budu nekeisciau atgal i Windows, aisku jei zmogus be zaidimu negali gyvent, bus gana sunku kai prie kiekvieno zaidimo teks varkt ji pasileidziant nors dabar jau ir Wine gerai emuliuoja kaikuriuos Windowsam pritaikytus zaidimus/programas ir pns...
Ir seip siulau is Ubuntu oficialios svetaines atsisiusti nemokama CD, tikrai pravers kai Windows jumis apvils/palus ir pns., nes tiesiog Ubuntu gali paleisti is disko ir nieko jusu kompiuteryje nepakeis ir nieko neirasys.
Karolis484 2009-03-19 15:37
to Smėlis
Gerbiu ir tavo asmeninę nuomone, bet štai keliatas mano pastabu:) :
1 Dėl ubuntu šriftu nieko negaliu pasakyti: jau kelis kartus tenka apie tai girdėti, bet pačiam susidurti neteko. Kiek naudoju ubuntu, nė karto net nelindau kur ten šriftai nustatomi, mane asmeniškai tenkina ir defaul, ir neturiu prie ko prisikabinti (asmeninis požiūris )
4 GNOME, KDE, Xfce ir t.t. yra ne distribucijos, tik o darbo aplinkos (desktop environment). Dirtribucija yra tam tikras paketų rinkinys pastatytas ant linux branduolio. Tarkim Debian ir Fedora, abu naudoja Gnome aplinką, tačiau jų vidus, pagrindinės programos smarkiai skiriasi . Vien tik kad Fedora naudoja RMP paketu menidžeri, kai Debian Deb paketus. Arba galima pasakyti ir atvirkščiai, su viena distribucija gali naudoti kelias darbo aplinkas. Pvz: Aš šiuo metu bandau įvairias darbo aplinkas, tai mano Ubuntu dabar yra įrašyta gal kokie 7 desktop environment (Gnome, Fluxbox,KDE4.2,E17..). Tai ir yra laisvė, norint kažką pakeist nereikia įrašyt naujos distribucijos, į savo mėgstamą gali susidėti kas tau patinka.
7 Dėl draiveriu: sutinku kad kaikuriais atvėjais problemų iškyla dėl gamintoju abėjingumo linux suport'ui.
Bet kad visad nesutinku. Tai paprasčiausiai priklauso nuo turimos geležies. Tarkim jei koks tavo pc elementas sunkiai suderinamas su linux, tai betkokia distribucija bemogindamas, tirkriausiai dėja susidursi su tom pačiom problemom.
Man asmeniškai anksčiau kildavo problemų su Radeon vaizdo plokšte, bet įsirašęs ubuntu 8.10 net žaktelėjau, pati sistema atpažino ir sutvarkė visus draiverius.
8 Na tikrai ne visada. Nemažai daliai nustatymų bent jau Ubuntu sistemai yra grafinis įrankis. Visai įmanoma pragyventi ir be terminalo.
Žinoma, kai kuriuos darbus per terminalą galima atlikti žymiai greičiau ir paprasčiau. bet tas lūžis ateina su laiku Aš pus antų metų sėdėdamas prie linux, nors mintinai moku tik kokiu ~15-20 komandų (kitas laikau popieriuj) terminalą laikau savo draugu
Anonymous 2009-03-19 18:37
Žiūriu su smėliu mes labai skirtingi Aš perrašęs Win pirmiausia išjunginėju nereikalingus servisus, dar kažką pakrapštau ir būtinai išjungiu bei pašalinu nuo desktopo šiukšliadėžę Niekad ja nesinaudojau ir nesuprantu kam žmonėms jos reikia
Smėlis 2009-03-19 20:36
4. prašau įsiskaityti į mintį dar kartą. puikiai skiriu kas yra distribucija ir grafinė aplinka. turiu galvoje, kad tos aplinkos tik dėl grožio ir kad jau kiekvienas skonis būtų patenkintas. ir ne kiekviena distribucija vienodai gerai dirba su gnome, kde ar xfce. galbūt reiktų taip perfrazuoti mano mintį: "Linux reikia vienos distribucijos, kuri puikiai veiktų su visomis grafinėmis aplinkomis, tačiau būtų išbaigta". kitaip tariant, rūbai lai būna gražinami, bet tik ant sexovo kūno jie gerai žiūrėsis
8. taip yra GUI, bet terminalo ten labai dažnai prireikia. ir man tikrai lengviau susirasti terminalo komandą internete, nei tarkim knistis Synaptic (atrodo toks yra Ubuntu) beieškant reikiamo paketo. man iki šiol labai įstrigęs vieno žmogelio atsakymas į mano klausimą ubuntu forume: "nemoki elgtis su terminalu? tai ubuntu ne tau". jei patys Linuxo profai tau taip atsako, nu tai kaip ir nebelieka vietos prieštarauti
o kas dėl šriftų, tai čia tikrai kažkokia mistinė problema. spėju, kad Ubuntu reikalauja gero monitoriaus. bet bėda ta, kad kad ne ant kiekvieno stalo toks stovi. maniškio laptopo monirotius nerodo Ubuntu taip, kaip norėtūsi.
p.s. nesupraskit klaidingai, aš nesu prieš Linux. tikrai esu už. bet niekaip nesulaukiu kol galėsiu juos ne vien iš palankumo nuadoti, o ir dėl to, kad jie geresni.
Smėlis 2009-03-19 20:43
aš irgi išjunginėju. bet Linuxuose irgi yra daug šlamšto, kurį lygiai taip pat mielai išspardyčiau. visokios nenaudingos pokalbių programos ir t.t. man apskritai norėtūsi gauti OS, kurią įsimetus joje tebūtų driweriai ir tvarkingas įrankis, kuriame uždėjus varneles tau supūstų pasirinktą softą. viskas. daugiau man nieko nereikia. tačiau tuo Linux ir tuo labiau Windows nepasižymi.
o šiukšledėžė reikalinga tokiems kaip aš, kurie kartais padaro, o paskui pagalvoja
Skaičius 2009-03-20 10:12
Smėli, aš nežinau ar čia tas pats, bet mano widescreen monitorius irgi fontus negražiai rodo, šiaip užtenka įjungti tokį "subpixel smoothing" ir fontai paryškėja. Čia aš apie Ubuntu kalbu. Nebandei?
Anonymous 2009-03-20 11:26
>> aš irgi išjunginėju. bet Linuxuose irgi yra daug šlamšto, kurį lygiai taip pat mielai išspardyčiau.
Tai kame problemos? Instaliuodamas atsimerk perskaityk readme ir susirask advanced instaliacijos mode, jei spaudinėsi ENTER ENTER ENTER tai ir prigrūs mėšlo. Gal ant buntu ir nera tokio dalyko nzn nesinaudoju jais.
Talkatif 2009-03-20 12:46
Kuo labiau plėsis Linux vartotojų ratas, ypač komercinių vartotojų, tuo daugės programinės įrangos pasiūlo tam. Tuo didės suderinamumas. Dabar viena didžiausių problemų yra geležies tvarkyklės skirtos Linux. Gamintojai neturi didelio intereso kurti tvarkykles mažai rinkai. Ypač rinkai kuri nežaidžia ir stipriai nedirba su grafika. Bet reikalai po truputį juda.
Pažiūrėkit į MAC OS. Tai kad ją naudoja finansiškai stiprūs vartotojai, leido atsirast ne tik Adobe paketams skirtiems MAC, bet ir įvairi programinė įranga skirta paleist Windows programas ant MAC OS.
Kuo daugiau jūsų pradės naudot Linux, tuo labiau didės Linux bendruomenė, tuo labiau didės kūrybinė jėga šios platformos plėtojimui. Linux serveriai juk puikiai sukasi ir lyderiauja.
Smėlis 2009-03-20 13:23
tai vadinasi "user friendly" išeitis? be to, nepamenu kurioje distro buvo variantas, kai supūtė galima sakyti tik tai, ko reikia. aišku dar ten pasitaikė visokio š. bet galiuaisia per atnaujinimus (wtf?) suvarė viską, ko "trūko". kažkaip į atnaujinimus tikrai nekilo mintis įsigilinti
Talkatif 2009-03-20 13:53
Nereikia niekur dirbtinai versti eiti. Jau ir taip mes gamtoje išsibalansavę dėl visokių dirbtinumų. Sąlygos privers ir nueis. Kad ir koks būtų diktatas, bet tai yra laikinas reiškinys ir visada žlunga. Bet apie Linux privalumus reikia visada klabėti ir garsiai. Be melo. Protingi žmonės patys pasirinks kas jiems geriau ir patogiau, o kvailiai Linux bendruomenei nereikalingi.
Smėlis 2009-03-20 14:14
KLAIDA!!! Didelė klaida! Gera OS yra ta, kuri kiekvienam dundukui suvokiama. O Linux bendruomenė dažnai pasižymi arogancija. Jiems visi, kuriem Linux netinka, atrodo kvailiai.
p.s. reikia ne vien apie teigiamus dalykus kalbėti. reikia kalbėti ir apie neigiamus. dažnai šitam tinklapyje juos ir mėginu visiems prikišti, nes dažniausiai susirenka Linux maniakai, kuriems Linux yra tobulybė, nors tai netiesa. kol kas dar apskritai nėra tobulos OS. nemanau, kad kada nors bus.
Talkatif 2009-03-20 14:22
Na parodyk man nors vieną OS kuri yra dundukams suprantama
Tai ir noriu pasakyt, kad davatkos t.y. kvailiai, linux bendruomenei nereikalingi.
Smėlis 2009-03-20 14:33
Nėra. Gal tik Mac OS kažkiek prie to priartėjus. Bet čia labiau spėjimas. Bet jei nėra tokios OS, tai dar nereiškia, kad nereikia tokios siekti.
Linux YRA gerai. Bet nėra tiek gerai, kad negalėtų būti geriau. Ir vis dar laikausi nuomonės, kad Linux perdaug susiskaldęs reikalas. Jei visi tie žmonės, kurie vargsta prie atskirų distrų sutelktų jėgas vienos tikrai geros sukūrimui, vat tuomet kažkas gal ir gautūsi. Dabar tai viena didelė betvarkė.
Talkatif 2009-03-20 14:51
Jeigu apie OS šventus karus kariaujant pradžioj būtų iškeltas klausimas KAM TAI BUS/YRA SKIRTA, tai daug bereikalingų tauškalų atkirstų
Linux susiskaldymas ir įvairovė duoda daug naujų idėjų ir sprendimo būdų. Tai yra gerai ir tegul tas principas išlieka. Tai pagrindas. O ant jo toliau kuriasi tai kas dabar yra MAC OS, Windows. Tai kas išsivystys į Ubuntu, Google OS. Jeigu Linux pradės vartot komerciniai vartotojai, tai galutinių produktų tik daugės. Korėjiečiai sukūrė kardą, japonai jį ištobulino. Jeigu ne korėjiečiai, tai japonai neturėtų kuom didžiuotis dabar
Linux bendruomenė neturėtų turėt tikslo sukurt galutinį produktą dundukui. Ji ieško ir atranda naujoves. Galutinis produktas dundukams jau kitas etapas. Dabar vienas pagrindinių tikslų turėtų būt priverst geležies gamintojus rimčiau žiūrėt į tvarkykles linuxam bei Windows programų paleidimui ant Linux. Jeigu tai įvyktų, būtų galima pakurt sklandžiai veikiantį Autocad ant kokio Debian, o dar geriau ant Gentoo ar Slack, tai būtų atverti nauji vartai galimybėms. Būtų galima sukurt sistemą pritaikytą dirbt tik AutoCAD kažkuriai programai be jokio stabdančio š.
Atsiprašau, kad neina man čia sklandžiai išdėstyt savo filosofijos Linux klausimu. Bet nesinori, kad Linux taptu sukramtytu, apseiliotu, apvirškintu maisteliu debilams. Jeigu Linux vartotojai nustos mąstyt, jie nustos kurt ir Linux žlugs.
Smėlis 2009-03-20 15:27
kiekviena OS turi būti kiek įmanoma labiau universali, o prie jos "prilipdomi" įrankiai kuo įvairesni. juk iš esmės, iš OS reikia tik greičio, patogios GUI ir saugumo. kas prie jos eina, jau kitas reikalas. vat ten reikia įvairovės ir pasirinkimo.
taip, galbūt reikia labai specializuotų distrų. bet dabar dažnai jos kuriamos, nes kažkas nusprendė, kad vat pas jį bus geriau ir pridėjo kitą paketų tvarkyklę ir padarė kitokią išvaizdą. ir tos naujos idėjos klaidžioja ir nevisad būna pritaikomos.
vat nuoširdžiai pasakysiu, grįžau prie WinXP, nes NEI viena distro man netiko iki galo. net nekalbu apie tai, kad Inventor ir AutoCAD ten neveikia. čia tai jau išvis kosmosas Linux pasaulyje. norint, kad Linux atitiktų poreikius reiktų ją sau prisitaikyti kartais nlb lengvais keliais. ir kai viską sudėjau krūvon, neradau jokio Linux pranašumo prieš Windows. tiesa, čia dar veikia ir įpročiai. visgi norint juos keisti taip pat reikia kažkokios rimtesnės priežasties. kol kas jos neradau.
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
Ekonominė krizė pučia į „Linux“ bures