Interneto žala prilygsta aviacijos pramonei?  (16)

Augantis interneto elektros poreikis kelią grėsmę pačiam internetui ir didžiausiems elektros vartotojams – „Google“ bei „YouTube“. Ekspertai perspėja, kad žmonės, kurie vis labiau priklauso nuo interneto, jo paieškų sistemų, internetinių žaidimų ar vaizdo failų saugyklų, sunaudoja tiek energijos, jog kelią grėsmę ir interneto likimui.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Teigiama, kad ekonominės krizės metu, kai mažėja reklamos apimtys, daugelis interneto portalų nesugebės tam skirti papildomų lėšų.

„Tai energetinis pasaulis, mes negalime plėsti interneto – reikia mažinti energetines išlaidas“, – cituojamas Subodhas Bapatas, „Sun Microsystems“, vienos didžiausių techninės ir kompiuterių programinės įrangos gamintojos, viceprezidentas.

Jis pastebėjo, kad interneto serverių ir duomenų centrų, kuriuose skelbiama vartotojų informacija, išlaikymas nuolatos brangsta, o šios industrijos pelnas tuo tarpu tirpsta.

„Mums reikia naujų informacijos centrų, daugiau naujų serverių. Kiekvienas naujas serveris sunaudoja daugiau vatų nei buvę iki jo, ir kiekvienas vatas kainuoja brangiau“, – teigia jis.

Antra vertus, britų „The Guardian“ rašo, kad interneto kompanijos, pavyzdžiui „Google“, slepia, kiek tiksliai jos sunaudoja energijos.

„Jos mano, kad tai yra verslo paslaptis: kiek duomenų centrų jos turi, kokio dydžio jos iš tikro yra, kiek daug serverių jos turi“, – „The Guardian“ cituojamas Richas Brownas, energetikos analitikas iš „Lawrence Berkeley National Lab.“ (Kalifornija).

Jis pridūrė, kad 2006 metais JAV Aplinkos apsaugos agentūra apskaičiavo, kad vien duomenų centrai Amerikoje sunaudojo 61 mlrd. kWh – tokio energijos kiekio būtų užtekę išlaikyti Didžiąją Britaniją du mėnesius.

„The Guardian“ rašo, kad „Google“ yra bemaž pirmoji interneto kompanija, investavusi į infrastruktūros gerinimą ir savo duomenų centrų tobulinimą. Šiam tikslui pernai buvo skirta 2,3 mlrd. dolerių.

Ursas Holzle, „Google“ padalinio, atsakingo už operacijos viceprezidentas, pripažino, kad kompanija bando mažinti energijos išlaidas, tačiau sutiko, kad sąskaitos už elektrą auga. „Interneto vartojimas yra toks pats vartojimas kaip ir televizijos žiūrėjimas ar važinėjimas automobiliu“, – sakė U. Holzle. (Šiame video galite virtualiai pakeliauti po "Google" duomenų centro vidų ir patys įvertinti, kokių energijos resursų jiems gali reikėti).

Šiuo atveju vienas iš labiausiai kenčiančių interneto portalų yra „YouTube“, neseniai pradėjęs skelbti pilnametražius filmus. Teigiama, kad šiuo metu trečia pagal populiarumą svetainė pasaulyje iš savo savininko „Google“ kasdien sulaukia per 1,6 mln. dolerių paramos.

„Daily Telegraph“ rašo, kad 1,5 mlrd. internetu besinaudojančių žmonių kiekvienais metais energijos suvartojimą padidina maždaug 10 proc. Mokslininkai pastebi, kad prieš kelerius metus internetas aplinkai buvo beveik nekenksmingas, tačiau šiandien jo keliama žala prilyginama aviacijos pramonei.

Aut. teisės: lrt.lt
lrt.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (16)