Pagal „Net Applications“ duomenis, naršyklių lydere patapo „Internet Explorer 8“ (20)
Šią savaitę „Net Applications“ paskelbė sausio mėnesio ataskaitą apie interneto naršyklių užimamą rinkos dalį. Pagal šiuos duomenis populiariausia naršykle tapo mažiau nei prieš metus startavusi „Internet Explorer 8“, aplenkusi vis dar viršūnėje esančią „Microsoft Internet Explorer 6.0“ bei sparčiai populiarėjančią „Firefox 3.5“.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Pilna statistika prieinama šiame tinklapyje. Priminsime, jog 2009 metų gruodžio pabaigoje bendrovė „StatCounter“ populiariausia naršykle paskelbė "Firefox 3.5", kurios pasaulinės rinkos dalis pagal šią skaičiavimo sistemą išaugo iki 21,9 proc. Tuo tarpu jos artimiausia konkurentė buvo IE7 naršyklė - metų pabaigoje ja naudojosi 21,2 proc. visų interneto vartotojų.
Nors dabartiniai „Net Applications“ pateikti duomenys palankūs IE8 naršyklei, kol kas bendros tendencijos yra panašios – ir toliau pirmauja IE6, IE7 ir IE8 versijas pagaminusi „Microsoft“, iš paskos eina „Firefox“ naršyklės, o kitų rinkos dalyvių naršyklių populiarumas ženkliai mažesnis ir lyderiams yra nepavojingos.
Sėkmingi statistiniai naršyklių rodikliai paskatino „Microsoft“ išplatinti tokį pranešimą:
Priežasčių, dėl kurių vartotojai pasirenka vieną ar kitą naršyklę, yra ne viena. Dauguma vartotojų nori žinoti ir pasitikėti naršyklės gamintoju. Be to, jie taip pat nori, kad naršyklė būtų saugi ir galėtų užtikrinti vartotojo privatumą, blokuotų kenkėjiškas programas, užkirstų kelią konfidencialios informacijos vagystėms (phishing). Internet Explorer 8 kūrėjai saugumo srityje dirba ypač intensyviai. SmartScreen Filter iki šios dienos jau yra užblokavęs 350 mln. kenkėjiškų programų atakų (kaip visa tai atrodo realiai, galite pasižiūrėti čia), kitaip tariant, kasdien jis atlieka maždaug apie 2 mln. užblokavimų.
Asmeninės informacijos vagystės arba „phishingas“, dažnai sukeliančios ir tiesioginių finansinių nuostolių, šiandien taip pat kelia rimtą grėsmę interneto naršytojams. Jau Internet Explorer 7 turėjo „priešnuodžius“ prieš tokias atakas, o Internet Explorer 8 filtras yra dar patobulintas. Gal bus įdomi statistika – abi šios naršyklės jau užblokavo daugiau negu 125 mln. fiktyvių interneto puslapių, skirtų duomenų vagystėms.
Turbūt girdėjote, kad Google neseniai rekomendavo nebenaudoti senesnių naršyklių, tokių kaip Internet Explorer 6. Bet kai palygini, kaip pasikeitė aplinka nuo 2000-ųjų metų - techninė įranga, interneto sparta ir skvarba, vartotojų elgesys - akivaizdu, kad visa elektroninė aplinka pasikeitė iš esmės, ko ypač žmonių poreikiai internete. Internet Explorer 6 laikais nebuvo phishingo, socialinių tinklų, RSS, tinklaraščių. Dabar naršyklėms keliami gerokai aukštesni reikalavimai.
Taigi, norintiems naudotis maksimalią apsaugą užtikrinančia naršykle, Microsoft rekomenduoja atnaujinti ją iki saugesnės ir patikimesnės, be to greičiau veikiančios Internet Explorer 8. Daugiau informacijos šia tema rasite Windows Blog arba IE Blog .
Tiesa, čia neminima, jog ir IE8 bei IE7 versijos turi „neužlopytų“ saugumo spragų, apie kurias pranešama pačioje „Microsoft“ svetainėje: „vidiniai saugumo tyrimai patvirtino, kad jei „Internet Explorer“ veikia ne saugiu (Protected Mode) režimu, įsilaužėliai internetinės atakos metu gali pasiekti konkrečias bylas, jei tik žino jų pavadinimus ir vietą“.
Taip pat „Microsoft“ patikslina, kad naujausia „Internet Explorer“ saugumo spraga yra aktuali naudojant „Internet Explorer 5.01“ ir IE 6 „Windows 2000“ aplinkoje, IE 6 „Windows 2000 Service Pack 4“ aplinkoje, IE6, IE7 ir IE 8 „Windows XP“ bei „Windows Server 2003“ aplinkose. Tačiau kol kas kompanijos atstovai tvirtina iki šiol nepastebėję įsilaužėlių bandymų pasinaudoti šia saugumo spraga. Žadama artimiausiu laiku pateikti atnaujinimus, panaikinsiančius šią saugumo spragą.