„20 000. Stebėkite. Gali būti „altkoinų“ sprogimas“  ()

Kriptovaliutos – ne vien bitkoinas: 2025-aisiais galime sulaukti alternatyvių monetų proveržio.


Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
© Worldspectrum (Public Domain) | https://www.pexels.com/photo/closeup-photo-of-three-round-coins-in-person-s-palm-1097946/

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Pirmoji kriptovaliuta pasaulyje pasirodė vos 2009 metais ir iki šiol yra didžiausia ir populiariausia, o jos pavadinimą žino kiekvienas – tai bitkoinas. Iš pradžių ir jis nebuvo vertinamas rimtai ir tik 2013 metais, kai vertė perkopė kelis šimtus dolerių, kriptovaliutos populiarumas pradėjo augti eksponentiškai. Šiandien investuojant galima rinktis iš tūkstančių skirtingų virtualių monetų, o dalies jų vertė jau kurį laiką stabiliai auga ir sklaido rinkos abejones dėl laikinumo lygiai taip pat, kaip jas teko sklaidyti bitkoinui.

Viena didžiausių pasaulyje statistinių duomenų platformų „Statista“ savo ataskaitoje nurodo, kad praėjusių metų rudenį egzistavo beveik 20 tūkst. kriptovaliutų. Vis dėlto nurodoma, kad daugelis jų galėjo būti ne itin aktyvios ar net visai nebeveikiančios.

Lapkričio pradžioje viena iš pagrindinių kriptovaliutų duomenų platformų „CoinMarketCap“, kuri stebi kainas, rinkos kapitalizaciją ir prekybos apimtis, ataskaitoje nurodė kur kas tikslesnį skaičių – esą pasaulyje yra 9916 kriptovaliutų. Tuo tarpu kita populiari duomenų platforma „CoinGecko“ pateikė kur kas didesnį konkretų skaičių – 15142.

[Kuponai] 2 kartus pigiau nei Lietuvoje ką tik pristatyti „Realme Watch S2“ išmanieji laikrodžiai, „OnePlus“ flagmanai telefonai ir „Oneplus Buds Ace 2“ ausinės (Video)
4803 1

Specialus rinkinukas

Kuponai

Labai ribotas kiekis

Greitas ir saugus pristatymas

1) „Realme Watch S2“ - išmanusis laikrodis, globali versija

2) „OnePlus 13“ - naujausi išmanieji telefonai, 12+256GB, globalus ROM

3) „Oneplus Buds Ace 2“ - belaidės ausinės

Išsamiau

Skaičiuojama, kad yra daugiau nei 40 kriptovaliutų, kurių rinkos kapitalizacija viršija 1 mlrd. JAV dolerių. Tokios kriptovaliutos dažnai pripažįstamos didelės kapitalizacijos valiutomis ir yra laikomos stabilesnėmis bei labiau patikimomis investicijomis.

„Naujos rūšies pinigų idėja sudomino pasaulį, nes žadėjo kažką revoliucingo: nepriklausomybę nuo valdžios institucijų, visišką privatumą ir lygias teises visiems sistemos dalyviams. Šių idėjų aktualumas niekur nedingo ir per daugiau nei dešimtmetį – kriptovaliutos plinta visame pasaulyje, stiprėja, šių valiutų skaičius nuolat auga“, – sako Jonas Juengeris, bendrovės „Bifinity“ vadovas.

Kodėl kriptovaliutų tiek daug?

Šiandien dėl lengvos prieigos prie blokų grandinės technologijos savo kriptovaliutą gali sukurti net ir tie, kurie neturi gilių programavimo žinių.

Tokios platformos kaip „Ethereum“ leidžia kūrėjams kurti žetonus nereikalaujant sukurti naujos savo blokų grandinės dalies.

 

Kriptovaliutų kūrimo paprastumas sukėlė naujų projektų sprogimą, kurių kiekvienas teigia siūlantis kažką unikalaus – greitesnius pervedimus, naujas privatumo funkcijas, naudojimąsi tam tikrose pramonės šakose. Kai kurie netgi taikosi į nišines rinkas, pavyzdžiui, žaidimus, meną ar įvairias produktų tiekimo grandines.

Nors rinkos ekspertai prognozuoja, kad dauguma šiandien sukuriamų naujų skaitmeninių valiutų neišgyvens, lengvumas kurti skatina nuolatinį eksperimentavimą ir inovacijas, greitinančias visos kriptovaliutų ekosistemos raidą.

Kas tie „altkoinai“?

Domėdamiesi kriptovaliutomis susidursite su terminu „altkoinas“ (angl. altcoin). Altkoinais vadinamos visos kitos kriptovaliutos, išskyrus bitkoiną – eteris, „Solana“, BNB, „Ripple“ ir t.t.

Jiems priskiriamos ir memų monetos, pavyzdžiui, „Dogecoin“ ar „Shiba Inu”, taip pat stabilios vertės monetos, susietos su tradicinėmis valiutomis, pavyzdžiui, doleriu ar euru – „USD Coin“ ar „Eurite“.

 

Nors kai kurie vartotojai terminą „altkoinas“ laiko neigiamu ar menkinančiu, plačiau jis suprantamas kaip neutralus ir neturėtų reikšti nei teigiamo, nei neigiamo požiūrio į minimą turtą.

Yra tūkstančiai kriptovaliutų, tačiau tik maža jų dalis yra tikrai svarbios, atsižvelgiant į jų naudojimo apimtį, rinkos vertę ar technologinę įtaką sektoriui.

Be abejo, bitkoinas išlieka dominuojančia jėga ir yra plačiai pripažįstamas vertingiausia kriptovaliuta. Tačiau investuotojai itin rimtai pastaruoju metu žvelgia toli gražu ne tik į bitkoiną.

2025-aisiais „altkoinus“ stebėti verta

Kai kurie sektoriaus analitikai prognozuoja, kad „altkoinų“ rinka šiais metais gali pateikti staigmenų. Sektorius nuolat keičiasi, stebimi įvairūs pokyčiai ir atsiveria naujos galimybės investuotojams.

Nors ir neabejojama, kad bitkoinas išliks didžiausia ir investuotojus labiausiai dominsiančia moneta, rinkos dėmesys vis labiau krypsta ir į kitas kriptovaliutas. Šių skaitmeninių aktyvų rinkos kapitalizacija auga, projektai tobulėja, valiutos vis dažniau pritaikomos realiame gyvenime.

 

Spėjama, kad visų pirma dėmesio netrūks eteriui, mat daugėja projektų, kurie paleidžiami „Ethereum“ tinkle. Augant decentralizuotų finansų ekosistemai tikėtina, kad eteris toliau stiprės.

Kriptovaliuta „Solana”, kuri garsėja savo greičiu ir mažais transakcijų mokesčiais, jau dabar yra populiarus pasirinkimas decentralizuotų programėlių kūrėjams ir NFT projektams. Kadangi vis daugiau projektų pereina prie „Solana“ dėl jos efektyvumo, ši platforma taip pat turi puikias augimo galimybes.

Be šių rinkoje puikiai žinomų kriptovaliutų sektoriaus ekspertai dėmesio neatitraukti šiais metais siūlo ir nuo „Polygon“, „Cardano“, BNB, „Ripple“, „Avalanche“, „Terra“, „Polkadot“, „Sui Network“.

Žinoma, rinkos analitikai taip pat primena, kad investuojant į kriptovaliutas visuomet būtina diversifikuoti savo portfelį ir sekti rinkos tendencijas.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: www.technologijos.lt
(6)
(4)
(2)

Komentarai ()