Darbovietėse jau artimiausiu metu. „OpenAI“ rengia tikrą bombą ()
Iki 2025 m. pabaigos dirbtinis intelektas taps protingesnis už bet kurį žmogų.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
„OpenAI“ generalinis direktorius Samas Altmanas paskelbė apie įmonės pasirengimą sukurti „superintelektą“. Kalbama apie bendro dirbtinio intelekto sistemą, kuri gali prilygti arba viršyti žmogaus pažintinius gebėjimus įvairiose srityse.
Savo tinklaraštyje S. Altmanas taip pat rašė, kad jis prognozuoja, jog šiais metais darbo vietoje pasirodys pirmieji DI agentai, praneša „TechCrunch“.
„Mes mėgstame savo dabartinius produktus, bet dirbame dėl šlovingos ateities. Turėdami superintelektą galėtume žymiai paspartinti mokslinius atradimus ir naujoves, daug labiau nei galime padaryti patys, ir savo ruožtu smarkiai padidinti gausą ir gerovę“, – rašė jis.
|
Dirbtinis bendrasis intelektas kol kas yra neaiškus terminas, tačiau „OpenAI“ turi savo apibrėžimą: „labai autonominės sistemos, kurios pranoksta žmones atliekant ekonomiškai vertingiausias užduotis“.
S. Altmanas nenurodo tikslaus termino, kada tai bus pasiekta, bet sako, kad per ateinančius kelerius metus turėtume tikėtis didelių proveržių. Jis prognozuoja, kad iki 2025 metų pabaigos galėsime pastebėti, jog pirmieji DI agentai „prisijungs prie darbo jėgos“ ir gerokai pakeis įmonių produktyvumą.
Sudėtingi kalbų modeliai, tokie kaip „ChatGPT“, per pastaruosius kelerius metus padarė didelę pažangą atsakinėdami į sudėtingus klausimus, tačiau jie vis dar turi apribojimų. Kartais jie „haliucinuoja“, tai yra, pateikia klaidingus ar fiktyvius atsakymus. Šio reiškinio priežastis neaiški.
Pastaruoju metu dirbtinio intelekto erdvėje buvo daug svarbių atnaujinimų: „OpenAI“ gruodžio pradžioje išleido galingiausią ir brangiausią „ChatGPT“ versiją, o „Android“ veteranai paskelbė apie naują OS, skirtą dirbtinio intelekto agentams valdyti.
Naujas tyrimas parodė, kad DI pokalbių robotai vis labiau primena žmogaus smegenis. Visų pirma pasitvirtino hipotezė, kad besivystant teksto neuroniniams tinklams jie ne tik geriau veikia, bet ir įgauna daugiau panašumų su smegenimis.
Savo ruožtu Elonas Muskas prognozuoja, kad iki 2025 m. pabaigos dirbtinis intelektas taps protingesnis už bet kurį žmogų. Ir tikimybė, kad dirbtinis intelektas iki 2030 m. pranoks visų žmonių intelektą kartu sudėjus, yra 100%.