Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
mobilunkas 2011-06-22 12:03
nu kaip tokio dydzio kompas gali but greitas? isivaizduoju kokio ilgio kelias gaunasi elektronam nukeliaut, nuo priekines dezes istrizai iki paskutines ir taip milijardus kartu. gal reiketu mazint superkompiuterio uzimama plota ir turi, kad butu dar greitesnis? Kiek sumazetu personalinio kompo greitis jei motinine plokste, RAM, HDD butu isdestyti 100 m atstumu 1 nuo kito???
kionig 2011-06-22 12:19
Blogai įsivaizduoji superkompiuterio skaičiavimo principą.
studentas 2011-06-22 15:32
elektronai lekia sviesos greiciu jei ka taip kad atstumas ne problema
mobilunkas 2011-06-22 15:59
tai kad atrodo elektronai labai letai juda laidais, man atrodo kad tik metrais per sekunde, va elektros srove tai 75 proc sviesos greicio pasiekia
enternald 2011-06-22 16:24
Elektronai juda lėtai (dreifuoja), tačiau informacija perduodama greičiau nei juda elektronai: vienas elektronas išjudiną kitą tas dar kitą tas dar kitą ir t.t. Vyksta tartum griūtis, nors elektronas vos pajuda ir nepasiekia kito laido galo, tačiau kitame gale pasistumia tiek pat kitas elektronas. Tas elektrono pasistūmimo pradžios laikas priklauso nuo šviesos greičio ir elektrono padėties laide(75 procentai jei mobilnuko duomenys tikslūs, tada ~200000 km ilgio esantis laidas perduos informaciją pavėlavęs ~1s, tai yra kitas elektronas pasistums kitame laido gale po 1s). Elektrono greitis mažai ką reiškią
kionig 2011-06-22 16:30
Na tai gerai, bet ne tame esmė. Niekas kaip matai straipsniuose apie superkompiuterius neakcentuoja taktinio dažnio, RAM, ir atminties. Žinoma, elektronų greitis ir taktinis dažnis yra susiję. Plokštėje takeliai turi būti parenkami optimalūs.
Ir tikrai niekas nedaro ten, kaip mini "per dešimtį metrų skersai išilgai". Įsivaizduok, jog kiekvienas individualus CPU turi savo ram ir tai yra vienas modulis.
Jie(CPU, RAM, kita periferija ir kontroleriai) stovi labai arti vienas kito. Jei pvz paiimtum buitinio kompiuterio motininę plokštę ir pamatytum lygiai tą patį.
Kad sumažinti klaidų skaičių tarp periferijų, takeliai vedžiojami vienodo ilgio, todėl gali pvz vienus įžiūrėti jog jie išvedžioti tiesiai, o kiti vingiuotai. Taip pat takeliai turi būti ne per platūs, nes tai didina talpūmą, dėl ko vyksta signalų vėlavimai, todėl kiekvienas signalas diagramose vaizduojamas su pakilimo ir nusileidimo frontais, kuriu trukmė būna dešimtis dabar jau vienetai nanosekundėmis, o ypač dideliuose dažniuose pikosekundėmis.
Anaiptol vien elektronų greitis laiduose visko dar neapsrendžia, o nepamiršk, kad kiekvienas CPU yra sudarytas iš silicio kristalo. Todėl elektronų greitis pačiame kristale vėl skaičiuojamas labai panašiai kaip metaluose, tik kristaluose dar reikia įvertinti laisvųjų elektronų skaičių ir panašiai.
Vienintėlis kirvis elektronų greičiui kristale yra temperatūra ir kuo ji didesnė, tuo mažėja elektronų greitis ir skaičiavimo efektyvumas, užtat reikalauja milžiniško aušinimo pajėgumu. O įsivaizduok, kiek tokie 65 k modulių srebia megavatų elektros energijos.
Taigi superkompiuteris, nėra viena gigantinė plokštė(jei gerai supratau iš tavo aprašymo arba gal ne visai), yra individualūs atskiri moduliai su savo periferijom į HDD pvz kur gali būti duomenys perduodami per optiką į kokį taip pat nemažą hardų masyvą.
Buvo straipsnyje parašyta labai buitiškas paaiškinimas, ekvivalente gali įsivaizduoti apie milijoną buitinių naujausių kompiuterių, tik kad jie be vaizdo plokščių
Čia didžiausia rolę vaidina lygiagrečiųjų skaičiavimo algoritmai, kurie gebą išnaudoti kiekviena CPU optimaliai.
Indigo89 2011-06-22 20:26
Dar neuzmirskit kad 50 dideliu, procesoriu, uzimanciu dideli plota, sujungti skaitysis 10 kartu greitesni nei vienas, 5 kart greitesnis mazas procesorius. Moduliu kiekis lemiama reiksme superkompiuteriuose turi.
Nerkashis 2011-06-23 13:09
O tai kas perneša elektros srovę?
mobilunkas 2011-06-23 14:29
srove sudaryta is elektronu, bet cia kaip upej, atidarei uztvanka, srove tave kazkur jau pasieke, bet vanduo isleistas is uztvankos dar taves nepasieke, pirma tave pasiekia vanduo esantis upes vagoj tarp taves ir uztvankos o tik poto is uztvankos
Nerkashis 2011-06-23 14:46
Aš suprantu, kad elektronai perneša srovę. Tai, jei jie juda lėtai, tai ir tos srovės arba naudingo darbo reiks palaukti. Kitaip, turbūt, yra su el. signalais, kur tiktų tavo pavyzdys.
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
Sparčiausiojo titulą iš kinų superkompiuterio atėmė japoniškasis