Interneto guru: Antivirusinės programos (18)
Nuolat iššokanti lentelė kompiuteryje, su priminimu apie ilgai neatnaujintą antivirusinę programą, suerzina. Taupykite nervų ląsteles. Šiandien išmoksime, kaip išsirinkti tinkamą antivirusinę programą ir su ja apsaugoti savo kompiuterį.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Portalo „Pinigų karta“ antivirusinių programų klausimų „Interneto guru“ rubriką konsultuojantis tinklaraštininkas Liudas Sodonis sako, kad geriausios antivirusinės programos nėra. Kodėl? Nes visos turi labai panašias funkcijas, kurios skiriasi nežymiai.
Antivirusinių programų kompiuteriams yra prikurta tiek daug, jog paprastam namų vartotojui kartais atrodo, kad virusų tiek nėra. Žinoma tai kvailas juokas, bet antivirusinių programų tikrai nemažai. Jų priskaičiuojama virš 70. Apžvelkime keletą populiariausių:
Nemokamos:
– AVIRA – paprasta ir greitai diegiama antivirusinė programa. Kompanija skelbia, jog turi daugiau kaip 150 tūkst. virusų „pirštų antspaudų“ ir sugeba juos pašalinti. Veikia greitai ir patikimai. Vienintelis trūkumas – dažnas raginimas įsidiegti mokamą versiją. Bet tai maža kaina, lyginant su komercinėmis programomis.
– AVAST! – programa, turinti ilgą istoriją. Prasidėjo kartu su Windows95. Ši programa turi labai stiprų mechanizmą, užkertantį kelią virusams, kurie gali pabandyti net pakeisti pačią avast! elgseną. Pernai tai buvo 10-ta populiariausia programa pagal parsiuntimų skaičių.
– PANDA CLOUD ANTIVIRUS – kaip galite suprasti iš pavadinimo, ši programa failų skenavimui naudoja „debesų galią“, t. y. visus didžiuosius skaičiavimus atlieka neapkraudama vartotojo kompiuterio. Žinoma, dėl to gali kilti privatumo klausimas, bet dėl to Liudas siūlo pernelyg nesibaiminti. Ši programa aptinka įvairaus plauko virusus, bet tam reikia interneto ryšio.
– MICROSOFT SECURITY ESSEN – gana nauja antivirusinė programa, Microsoft (MS) pradėta siūlyti tik 2009 m., bet niekuo nenusileidžianti rinkos senbuviams. Kurta pačių MS, todėl itin gerai apsaugo Windows OS. Ši programa veikia greitai. Greitas virusų skenavimas užtrunka apie 7min., nuodugnus – 45min., jei savo kompiuteryje turite naujutėliausius Windows 7. Ši programa nenaudoja daugybės kompiuterio resursų ir nestabdo darbo. Licencija skelbia, jog šią programa galima instaliuoti tiek į namų, tiek į ofiso kompiuterius.
Mokamos:
– ESET NOD32 – ši antivirusinė programa Rumunijos programuotojų darbas. Puikiai tinka namų vartotojams, taip pat ir didesnėms kompanijoms. Greitai skenuoja diską bei naudoja mažai kompiuterio resursų. Anot Liudo, tai, ko gero, vienintelė antivirusinė programa, kurios licenziją galima nusipirkti Lietuvoje loterijos terminaluose.
– KASPERSKY ANTI-VIRUS – šis antivirusas laikomas vienu geriausių rinkoje šiuo metu. Tai solidus produktas, su daugybe galimybių ir priedų, skirtų didelių įmonių kompiuterių ūkio priežiūrai. Taip pat tinka ir namų vartotojams. Beje Kaspersky siūlo ir kitų panašių sprendimų – Internet Security. Tai suteikia apsaugą nuo brukalų, vaikų kontrolės galimybių ir taip toliau, bet kainuoja.
– NORTONT ANTIVIRUS – tai vienas seniausių antivirusų, tiksliau, seniausias vienos pirmųjų kompanijų, pradėjusių kurti tokio tipo programinę įrangą. Ši apsaugos priemonė per daugelį metų buvo apaugusi „kerpėmis“, veikė lėtai, nelabai patikimai ir net kartais įtartinai. Bet kompanija sako ir testai rodo, kad programa atgimė ir šiuo metu jos procesas „sveria“ tik 24Mb. Ji turi visas standartines galimybes ir atrodo išties vertas dėmesio produktas.
Visiškas saugumas išsirinkus net pačią brangiausią antivirusinę programą nėra įmanomas, bet jo galima siekti įvairiais būdais:
– Patartina dažnai atnaujinti kompiuteryje esančią programinę įrangą, ypač turinčią tiesioginę prieigą prie interneto, bet reikia nepamiršti ir kitų programų.
– Taip pat labai svarbu įdiegti operacinės sistemos pataisymus, užtaisančius sistemos skyles.
– Patartina sukurti kelis sistemos vartotojus – administratoriaus tipo ir paprasto vartotojo teisėmis. Naudotis pastaruoju. Tokiu būdu, kompiuterio užkratas, patekęs į sistemą, negalės skverbtis giliau t. y. neturės daug teisių sistemoje ir taps mažiau pavojingas.