Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
infoguru 2012-01-27 23:27
Ką tu turėjai omeny - puikiai supratau. Problema ta, kad tai ką tu turi omeny nebūtinai atitinka tikrovę.
faktas 2012-01-28 02:07
, na pvz., nežinau, kaip būtų galima padaryti šitą su Gimp'u: http://fc06.deviantart.net/fs70/f/2011/ ... 4gjzfi.jpg
Žinoma, nesakau, kad čia kažkas labai tobulo ir pan. Žiauriom sąlygom fotkinta. Bet - tas šakas aplink kūną apsukau su spec. funkcija, esančia PS. Gimp to nėra. Nelabai žinau, kaip reikėtų taip apsukti. Net jei ir įmanoma per kokius nors deformavimo įrankius, tai žiauriai ilgai užtruktų. Va neseniai dariau reklaminį plakatą. Šaliką teikėjo apsukti aplink vaiko kaklą. Su Gimp būtų jei ir įmanoma, tai neįtikėtinai sunku.
Pixermator nesu naudojęs, bet manau, kad jis sėkmingas dėl labai paprastos priežasties - jis pigus. Ką rinktis Mac vartotojams - brangų PS ar pigų Pixelmator? Beje, Pix. stipri pusė yra puikus dizainas. Daug programuotojų galvoja, kad klientui svarbiausia funkcionalumas ir pan. Tarkim, klausiu medikų - kodėl mokat pinigus už Microsoft Project, jei yra tokių pat visai nemokamų? Atsakymas - nes tie visi kiti yra baisūs. Tą patį girdėjau lygindamas Open Office su MS Office, MS paštą su Thunderbird ir taip be galo. Žmonėms turi būti ne tik kad funkcionalu, bet ir gražu. Pixelmator čia turi labai didelį pliusą. Per paskutinius 5 metus žmonės pradėjo labai kitaip vertinti dizainą. Kai prieš 5 metus dizainą studijuoti rinkdavosi idiotai, kurie daugiau niekam netinka, dabar ta specialybė tapo vos ne prestižine.
Bet išvaizda rūpi ne visiems. Kai kurios visuomenės grupės nėra imlios naujai išvaizdai. Pvz., aš dešimtims rašytojų pernai suinstaliavau Open Office ir jie labai džiaugiasi, nemato jokio skirtumo nuo MS Office 2010.
infoguru 2012-01-28 04:30
Tie "visi kiti" yra labai slidus klausimas. Abejoju ar koks medikas geba rasti tuos 'visus kitus' iš viso.
Paprastas_zmogus 2012-01-28 12:21
Čia mes apie ką ginčyjamės dar?
Tamsta pavyzdžiu statai kažkokią siaurą dizaino sritį, kur įrankis yra ne toks svarbus, bet norėčiau priminti, kad tai yra plati sritis ir neretose jos atšakose su GIMP'u toli neisi Tai tiek.
lmn 2012-01-28 23:48
Gerai pastebėta - ar bus ne angliškas HUD? O jei "išmokys" HUD atpažinti balso komandas, kaip su LT komandom bus?
infoguru 2012-01-29 00:35
Taip, bet susimąstykime, ar dažnai tai tenka daryti? Kai žinai ko reikia greičiau yra parašyti "sca" ir pasirinkti 'scanner' negu eiti "Start>All programs>Scanners and Cameras>Samsung Scanner". Jei labai dažnai reikia - įsikeli į juostą, kad būtų po ranka. Ar ne? Unity atsiranda vienas papildomas spragtelėjimas, bet jis kompensuojamas daug funkcionalesne paieška. Todėl galvojant logiškai - jeigu labai dažnai lakstai per kategorijas reiškia šitame procese kažkas netvarkoje, nes vietoje to kad dažnai naudojamą daiktą pasidėtum po ranka tu kas kartą vis lakstai jo pasiimti į 3 aukštą, antrą koridorių iš dešinės, už trečių durų, vidurinėje spintoje, penktoje lentynoje.... ir t.t.
tadasZ 2012-01-29 01:12
Nezinau ar esi naudojas Mac OS ir ar zinai tokia programa QuickSilver, bet viska ka tu cia pasakei Mac OS + QuickSilver combo atlieka puikiai.
Kalbant apie sita HUD, tai mano nuomone fantastikas funkcionalumas, labai klaidinga butu teigti, kad reikia atsisakyti klaviaturos. HUD + keletas klavisu kombinaciju ir pamatysite kaip jums pele prades trukdyti (nemeluoju, nebent reikalingas peles suteikiamas tikslumas, tokiu atveju pastebesite tik nezmoniska palengvejima darant kasdienines uzduotis).
balansas 2012-01-29 16:48
Aš galbūt labai konservatyvus, bet meniu naršymas klaviatūra yra... Kai žinau, kur rasti vieną ar kitą meniu punktą, galiu tai atlikti labai greitai ir su pele - kam ta rašysena? Ypač tiems, kurie rašo lėtai. Galbūt, kai kelias iki reikiamo taško yra labai ilgas, tai ir būtų kažkoks privalumas, bet iki tol tai...
Esu nekantrus, todėl ubuntu ištryniau iš karto po to, kai po naujausio update man teko desktop ikonas kurti per komandinę eilutę, o į šoninį meniu įdėti ikonas taip pat buvo... Tarkim labai toli nuo "Create new icon" - kam toks vargas? Apskritai mane stebina: kaip tada paprastam mirtingam žmogui, naudojančiam kompiuterį paprastoms operacijoms, atlikti elementarius veiksmus, jei man reikia valandas žaisti su wine configinimu, desktop pritaikymu asmeniniams poreikiams ir panašiai.
Kaip kažkas rašė susidaro įspūdis, jog kažkam šauna į galvą mintis kardinaliai kažką pakeisti ir... Tebūnie būna taip! O vartotojo kas nors klausė? Žinoma, kaip papildoma funkcija norintiems HUD tikrai nepamaišys, bet apsaugok Dieve nuo tokio standarto.
Paprastas_zmogus 2012-01-29 19:00
Toks vaizdas, kad ant nemažo Linux fanatiko "užsiroviau"
Visų pirma pvz Adobe produktai yra tarpusavje labai gerai integruoti ir todėl darbas su šituo paketu yra tikrai patogus ir greitas. Nesakau, kad Gimp kažko negali. Sakau, kad ne veltui vienos programos yra populiaresnės už kitas
Štai spaudoje Photoshop+InDesign+Illustrator derinys manau šiuo metu neužmušamas Net ir Lietuvoje po truputį plinta šios programos tarp maketuotojų, dizainerių. Nepaisant tikrai nemažos kainos
Svetainių dizainas? Vėl gi - čia Adobe irgi turi ką pasiūlyti - Photoshop+Dreamviewer+InDesign (optional)
Aš net neabejoju, kad tos tavo paminėtos programos yra ganėtinai geros, bet kažkaip sudėtinga man ignoruoti tą faktą, kad visur Adobe karaliauja
Ir bent Lietuvoje dar visai neseniai dar daug kas Corel'io įsikandę laikėsi...
infoguru 2012-01-29 20:36
Nu ok. Paklausiu kitaip. Kaip suprantu dirbi skaitmeninio dizaino srityje. Gal gali įmesti nuorodų į savo spaudos, webdizaino darbus?
Vytax 2012-01-29 22:58
Esu bendravęs su pora spaudos srityje dirbančių ilgamečių darbuotojų, tai jie apie OSS programas atsiliepė maždaug taip: Vienintelis dėmesio vertas OSS produktas tai Inkscape. Apie GIMP jie atsiliepė pakankamai neigiamai sakydami kad tai kol kas mėgėjiškas projektas iki profesionalaus įrankio dar toli gražu netempia. Iš minusų paminėjo blogą CMYK palaikymą, mažą našumą dirbant su dideliais (keli šimtai MB) TIFF formato failais, mažą pasirinkimą įrankių profesionalių RAW formato fotografijų apdorojimui ir pan. Ir galiausiai jie padarė išvadą, kad grafikos srityje atsižvelgiant į programinės įrangos pasirinkimą, našumą ir stabilumą geriausia yra vis dėlto Mac OS sistema.
Ir šiaip Lietuvoje skaitmeninio dizaino srityje yra šiek tiek iškreipta rinka. Visi užsakovai be išimties reikalauja rezultato Photoshop/Corel formate. Kai tuo tarpu užsienyje visiems svarbiausia rezultatas ir tik po to jau kyla klausimas kaip atspausdinti, konvertuoti ir t.t..
infoguru 2012-01-30 00:24
Būtent - REZULTATAS. Su skaitmenine grafika dirbame ne vienerius metus ir išskirtinai naudojame TIK Atviro Kodo programinę įrangą. Spaudai - pradedant logotipais ir baigiant plakatais bei lankstinukais pagrinde naudojame Inkscape. Spausdinimui atiduodame EPS arba PDF. Naudojame Inkscape ir Web dizainui, animacijai bei žaidimų grafikai. 3D, animacijos, vizualizacijų reikalams - Blender. GIMP, MyPaint, Alchemy naudojame piešimui (artui, overpaintui). Dar GIMP, Inkscape naudojame Web dizainui. Spaudai GIMP naudojome sakyčiau mažai, iš didesnių teko kelis A0 maketuoti. Kažkokių nepatogumų didesnių nepamenu kad būtų iškilę - kai moki įrankį ir žinai jo pluginus (GIMP beje jų turi tikrai nemažai) - problemų nekyla. Niekur nesakiau kad GIMP, ar Inkscape geriau už komercinius paketus tačiau dirbant susidariau nuomonę, kad pagrindas yra IDĖJA, o ne įrankis, ir atsižvelgiant į kainos/kokybės santykį bei į tai, kad 80-90% spaudos darbų su AK tikrai galima atlikti be kažkokių didelių pastangų, tuo labiau, kad CMYK būdingas tik spaudai (GIMP'ui beje CMYK palaikymui gali pagelbėti Separate+ pluginas), o web, skaitmeninės fotografijos, žaidimų ar elektroninių knygų dizainui AK puikiai pagelbės jei ne 100 tai 95 atvejais iš šimto todėl nematau didelio reikalo sekti iš paskos paskui minią ar laikytis "industry standard" kai gaunu tą patį rezultatą naudodamas AK. Beje, RAW formato fotografijų apdorojimui galite išbandyti AK: RawTherapee ( http://rawtherapee.com/ ), RawStudio ( http://rawstudio.org/ ), Darktable ( http://www.darktable.org/ )
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
„Ubuntu“ HUD pakeis standartinius programų meniu (Video)