Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
aukselis 2013-04-11 12:46
Tikiuosi Intel ir AMD greitai pastatys ARM į vietą. Jau ir dabar Intel'io dual-core x86 čipas "nušluoja" visus ARM įrenginius:
MantasNo 2013-04-11 16:01
Baterijos ir taip jau problema, net su arm. O su tokiais procais isvis 20minuciu laikys
Anonymous 2013-04-11 18:02
Kažin, ar rastume senus straipsnius, kur intel šaipos iš arm kaip niekam neįdomaus žaisliuko.. O štaiu dabar tenka kovoti...
Miegas ant laurų?
Architektas 2013-04-11 18:31
Nejuokink zmoniu su tokiais kliedesiais. Visu pirma, tai x86 architektura niekada nebuvo kurta ir orientuota i energetiskai efektyvius ireginius, negana to, dar ir tempia ~30m atbulinio suderinamumo sprendimus. Vienintele priezastis, kodel siandieniniai atom'ai gali kazkiek varzytis su ARM performance/watt rodikliu yra ta, ir tik ta, kad juos "istempia" tas faktas, jog intel visus lenkia fizinio lusto tech-proceso srityje su savo pazangiausiais fabrikais. Kai kalba eina 22nm vs 32 ar 45, tai net ir "fuflo" architektura gali kazka parodyt.
Tas "nusluoja" tai velgi, pokstas neblogas. Ir ka jis nusluoja? 1.5-2metu senumo ARM chipus? Parodyk man side by side testus su Tegra 4 arba Snapdragon 800 serija, tas tavo atomas ciulps smarkiai ir dar sekanti karta jo neaisku ar ne ciulps pries situos ARM SoC.
ARM'as yra ateitis, ne X86. Mobili rinka ant bangos, niekam nereikia siai dienai daug galios ir gero "100W" kaitlentes ziuret youtubej papus kazkieno. x86 kuo toliau, tuo bus maziau paklausus vartotoju puseje, isliks nebent serveriuose, kur ARM'ui visai neblogai sekasi su 64bit custom sprendimais. Kai apie 2016 nvidia paleis denver'i, kas yra high performance perdarytas ARM'as, is vis neaisku kaip bus paveikta rinka.
O baigiant, tai tavo paminetas AMD'as kaip tik su ARM neblogai biciuliuojasi, ir tiesa pasakius, jei jis nepersiorientuos ant mobiliu platformu, ARM based, tai ju visiskai atsilikeliski produktai juos nuvarys i bankrota galutinai.
SuperHP 2013-04-11 18:31
"Ši kompanija yra daugiausiai procesorių pardavusi kompanija pasaulyje" (Intel) - labai abejoju, nes ARM yra pardavusi virš 30 G procesorių. Nepavyko rasti Intel statistikos, bet tikrai būtų neįtikėtina, jei jų procesorių parduota daugiau.
Dėl to, kad Intel sukurs ekonomiškesnius ir kartu galingesnius CISC procesorius nei ARM (RISC), irgi abejoju. RISC procesoriuose realizuojama 80% mažiau instrukcijų! Kadangi tos instrukcijos realizuojamos fiziniame lygmenyje, akivaizdu, kad naudojant vienodas ar panašias technologijas, CISC netaps taupesni už RISC. Nebent Intel pavyktų sukurti ir užpatentuoti ypač efektyvią procesorių gamybos technologiją, pvz., žymiai plonesių silicio plokštelių gamybą, arba pradėtų gaminti RISC procesorius
SuperHP 2013-04-11 18:41
Nereikėtų lyginti x86 su ARM ir pan., nes tai kažkas panašaus į automobilių lyginimą su motociklų varikliais. x86 - labiau ne architektūra, o marketinginis pavadinimas, žymintis 32 bit procesorius (sugalvotas Intel, bet vėliau pradėtas naudoti ir AMD). ARM - procesorius gaminanti įmonė, taip pat tos įmonės sukurtas RISC architektūros praplėtimas (pvz.: ARMv7, ARMv8). Šioje temoje reikėtų lyginti RISC ir CISC.
Architektas 2013-04-11 18:45
Siaip tai ne. Sioje temoje reiketu lyginti konkrecius du procesoriu modelius po viena is kiekvienos "stovyklos", kurie yra skirti smartphone/tablet rinkai ir yra tiesioginiai konkurentai. CISC ir RISC lyginimas apskritai butu nelogiskas, nes siandieniai x86 naudoja nemazai konceptualiu RISC sprendimu, pvz, mikrooperacijas, o RISC'ai atitinkamai turi ir CISC elementu.
aukselis 2013-04-11 21:26
Architektas 2013-04-12 00:50
>>aukselis
As tau nekartosiu to, ka rasiau. Palauk Tegra4 ir Snapdragon 800 vs Clover Trail testu, ir pats viska pamatysi, nes siuo metu tai yra abieju pusiu galingiausi variantai, kuriuos reikia lyginti.
Jeigu nori pasiziureti i objektyvesni abieju architekturu palyginima, gali uzmesti aki i cia:
http://www.phoronix.com/scan.php?page=a ... dual&num=1
http://www.phoronix.com/scan.php?page=a ... mfeb&num=1
Viskas paprasta: kuomet snekame apie toki pati tech procesa ir toki pati dazni, atom'as pries ARM'a neturi jokiu sansu nei "raw performance" nei "performance per watt" prasme, nes tai seka is jo "dinozauriskos" x86 prigimties. Taip buvo, taip yra ir taip bus. Intelis gali isnaudoti savo pranasuma nanometruose pries konkurentus bei ekonomini pranasuma ta prasme, kad portinti ant atom'o aplikacijas lengviau nei ant arm'o, bet ties cia viskas ir baigiasi.
aukselis 2013-04-12 10:22
Architektas 2013-04-12 17:14
>>aukselis
Tavo linkai parodo, kad siandieniai x86'ti, konkreciai Atom'as, prisivijo ARM'a kaip galutinis produktas - del to as nesiginciju. As ir neneigiau, kad jie prisivijo, tik tavo pasakymas "nusluoja" yra nesamone. Niekas ten "nesluoja" nei Krait'o nei A15'to, ta as ir norejau pasakyt.
Mano linkai lygina labiau pacia architektura nei galutinius produktus. ARM board'as buvo specialiai paimtas naujesnis kad labiau priartintu tech-procesa ir dazni, tad is architekturines puses, ARM yra labiau energetiskai efektyvus.
Paskutineje savo pastraipoje tai nusisnekejai daugiausiai is visu savo post'u. Smart'as ar plansete niekada nebus skirtas "rimtam" darbui, nes i ju energetiniu sanaudu reikalavimus niekada nebus ikistas PC darbo stoties ekvivalento hardware'as. Viskas cia ir baigiasi. "Rimtas darbas", noriu as pamatyt rimta 3D modeliavima ant plansetes su HD4000 kastratu pas ta tavo "Bay Trail"... Plansetes ir smartai nebuvo nera ir nebus skirti rimtam darbui, nebent rimtas darbas yra WORD dokumento pildymas pagal tave.
Su tuo "Wintel" renesansu tai tikrai prajuokinai Microsoftas dabar labiausiai dreba nei bet kada anskciau, del savo atsilupelisko verslo modelio ir jokiu inovaciju nebuvimo bei PC rinkos traukimosi. Viskas eina i cloud'a, ateityje zaidimai ir taikomasis softas bus ten, PC rinka is vis neteks prasmes i kaip klientus i cloud'a galesi naudot ta savo plansete, kurioje gales buti bet kokai OS ir bet koks CPU, nes viskas kas ji bus, tai tik "thin client'as" i remote resursus.
Galu gale - kam cia kapotis be reikalo. Pasiziurek kokia ARM, Android ir iOS rinkos dalis mobiliame segmente (tablet/smartphone) ir kokia Windows ir x86 - kai cia matysiu bent kazka apie 30% susijusio su Windows ar x86, galesim testi sneka. O kolkas tik eliniai Nokia, Microsoft ir Intel fantbojuku vapsenimai vyksta, su prizadeta fantazija ateiciai bet realiai beveik neesamais produktais.
Paprastas_zmogus 2013-04-12 18:03
Kažkaip keistai skambantis pareiškimas. Tau ARM kažką blogo padarė, kad tu lyg ir nori, kad juos kažkas nubaustų - pastatytų į vietą?
aukselis 2013-04-12 20:08
Aš noriu matyti Windows/OS X/Linux išmaniuosiuose įrenginiuose vietoje iOS/Android/WP. Kad tai kuo greičiau įvyktų, ARM yra didelė kliūtis. Kol tai nebus padaryta, išmanieji įrenginiai bus ne daugiau nei žaisliukai, ypač planšetės.
SuperHP 2013-04-12 21:01
Blogiausia, kad daugumos žmonių suvokimas apie technologijas yra labai paviršutiniškas. Pirmiausia, jie remiasi įvairiais perpasakojimais, nuomonėmis ar to paties žanro video apžvalgomis, kas sudaro sugedusio telefono efektą. Siūlau įsigilinti į nagrinėjamų technologijų architektūrinius sprendimus, pradėti nuo gamintojų teikiamos techninės medžiagos, o ne minėtų ribotų ir dažnai perpasakojamojo stiliaus apžvalgų. T. y. nereikia blaškytis aplinkui, bet žvelgti gilyn į problemos esmę.
"Aš noriu matyti Windows/OS X/Linux išmaniuosiuose įrenginiuose vietoje iOS/Android/WP." - pirmiausia suvok esminius skirtumus, kuo skiriasi Windows "normali" versija nuo "mobilios", kuo skiriasi Linux "normali" versija nuo "mobilios - Android" ir t. t. Tada suvoksi ir probemos esmę, o ne rašysi "ARM yra didelė kliūtis". Kitas dalykas, turi atsakyti į vieną klausimą, ar tau reikia našumo, ar taupumo. Intel niekada nebus taupesni už ARM naudodami tos pačios technologijos didesnes (CISC) silicio plokšteles. Energijos suvartojimas daugiausiai pasireiškia fiziniame lygmenyje, o juk 80% instrukcijų nesutalpinsi į penktadalio (realus santykis gali skritis) CISC dydžio RISC plokštelę, jei naudojamos panašios technologijos. Va, čia tau ir atsakymas, kodėl ARM nepalaiko "normalių" Windows ir t. t. Dėl to, nes jie pritaikyti pilnam instrukcijų rinkiniui, o pilnas instrukijų rinkinys reikalauja daug energijos.
Kitas šios probemos nagrinėjimo aspektas, beje, ne naujas - programinis. Virtualių mašinų naudijimas. Yra du dideli projektai: JVM (Java Virtual Machine) ir WVM (Windows Virtual Machine). Pirmasis iš jų gana sėkmingai yra realizuotas - šiuo metu JVM yra gana sėkmingai realizuotas ir fiziškai daugelyje ARM procesorių panaudojant Jazelle posistemį, dėl to Java programos ARM veikia panašiai efektyviai kaip ir asembleriu parašytos programos. Taigi daug Java programų gali nekeičiamos sėkmingai veikti tiek CISC, tiek RISC architektūrų sistemose. Kitas projektas, Microsoft WVM, taip pat bando šiuo metu skintis kelią su .Net Framework, deja, ne taip sėkmingai, kaip JVM. Šių projektų sumanymas ir yra sukurti tokią platformą, kurti nu architektūros nepriklausomas programas. Manau, Intel nelabai patinka ši idėja.
Taigi, pvz., Microsoft turi du planus. Vienas iš jų - kartu su Intel brautis į mobiliųjų įranginių rinką ir ten įvedinėti CISC architektūrą. Mano nuomone, kol energijos kaupikliai išliks panašios technologijos, jiems tai realizuoti bu labai sudėtinga. Kitas planas - toliau plėtoti WVM. Jei jiems šis variantas pasiteisintų, t. y., jei jie pagaliau, kaip jau seniai žada, sukurtų Windows visiškai WVM (.Net Framework), tada "normalūs" Windows sėkmingai galėtų veikti tiek CISC, tiek RISC (ARM) architektūrų kompiuteriuose, t. y. tiek staliniuose, tiek nėšiuojamuose kompiuteriuose, tiek mobiliuosiuose įrenginiuose. Tiesiog reikėtų, kad juose visuose būtų įrašytą arba fiziškai (jei norėtume ne tik suderinamumo, bet ir spartos) realizuota WVM. Bet ir pačia WVM reikėtų nemažai atidirbti, kad efektyviai vartotų mobiliųjų įrenginių energiją. Pasikartosiu - ši idėja turėtų labai nepatikti Intel. Taigi visur galima įžvelgti ne tik technologijų, bet ir skirtingų kompanijų interesų.
Architektas 2013-04-12 21:28
>>aukselis
Tu pats sau priestarauji - tai is pradziu sakai, kad su mobiliom platformom galima atlikti "rimtus darbus", tai po to jau sakai, kad "Kažin ar ilgai padirbsi pirštais baksnodamas ekraną?" - apsispresk gal ka tu pasakyt nori is pradziu pries blevyzgodamas
O siaip, tai man pabodo gincytis - kuris produktas geresnis parodys pati rinka, praejus keliems metams. Kolkas faktas yra paprastas - siam momentui Atom niekam neidomus. Motorola, Lenovo ir keli kinieciu no-name - viskas, ka tas tavo intel sugebejo, cituoju "per porą metų pasiekti tiek, kiek ARM'as per visą savo trijų dešimtmečių egzistavimą". Jei jau kaip sakei kalbi is vartotojo puses, tai patikek, Intel iki ARM'o pacioje mobilioje rinkoja dar daug, daug siekti esamu produktu ir konkurencingos kainos prasme.
aukselis 2013-04-12 21:32
Mano pagrindinis noras - maksimalus suderinamumas tarp įrenginių. Aš noriu turėti galimybę bet kokią programą paleisti bet kokiame įrenginyje. Žiūrėkim ką turime dabar: Windows 8, Windows RT, Windows Phone 8 - trys skirtingos OS ir visos tarpusavyje nesuderinamos. Visiškas bardakas. Ir kiek aš suprantu, greičiausias būdas tai pasiekti yra viską statyti ant x86 architektūros, sukurti puikiu suderinamumu pasižyminčią ekosistemą, o po to galite žaisti su tais ARM, virtualiom mašinom ir t.t. kiek tik širdis trokšta.
aukselis 2013-04-12 21:37
Architektas 2013-04-12 22:08
Pafantazuoti yra lengviau nei padaryti. Tokie kaip JAVA ar .NET framework'ai, kurie yra projektuoti is anskto kaip hardware agnostic, turi savu niuansu su viena ar kita aparaturine platforma, tai jau vien taikant si metoda, reiketu isspresti nemazai problemu, kuriu kiltu norint naudoti "ta pacia programa" ir ant PC ir telefone, nes ne tik kad sistemines dalies dalykus reikia spresti, kaip kad absoliuciai sklandu byte kodo vykdyma tarp skirtingu hardware platformu JRE (ar CLR .NET atveju), bet ir pacio softo struktura, pritaikyta skirtingam form factor'iui. Cia sakyciau, dar kazkiek "pagristas" kelias. Bandyti prastumti visur x86'ta native programu vykdymui visuose platformuose yra daug naiviau. Visu pirma, ka tu vadini x86? Kaip kazkas sake tai marketinginis pavadinimas, kuris realiai is technines puses, reiskia originalaus 8086 architektura ir instrukciju rinkini. Bet tu suprask, kad ivairus x86'tukai savo kartose skyresi gana smarkiai, nes prie sito "dinozauro" vis lipde ir lipde naujus instrukciju pletiniu, kaip kad 3DNow, MMX, SSE, AVX, AVX2 ir t.t. Tas atom'as, kuris bus mobiliame telefone, tikrai netures pilno rinkinio, koki tures Core i7'tas. Ka tai reiskia? Norint tureti native vykdymui abiem suderinama programa (binarine), ja teks kompiliuot naudojant instrukcijas, kurias palaiko abu, ismetant tas, kuriu kazkuris nepalaiko, kas tam tikrais atvejais butu didelis performance loss'as. Na, bet kaip sakei, ten kokiam wordui modifikuot dokumenta gal to ir ne visai reiketu, visgi tai techniskai gana sudetinga kituose lygiuose.
Reziumuojant, nuo to, kad Atom'as atsiras plansetej, iki to, kad koki nors playerio install'a pasiimsi is PC ir susidiegsi plansetej ir jis veiks - dar tolimas kelias.
aukselis 2013-04-12 22:20
Aš tavęs nesuprantu. Nusiperki planšetą su Windows 8 ir turi maksimalų suderinamumą, instaliuok bet ką. Kame problema? Į telefoną bereikia sugrūsti Windows 8 ir turėsi maksimaliai suderinamą Windows ekosistemą.
Architektas 2013-04-12 22:37
Su dauguma softo kritiniu problemu kilt neturetu, jei nekreipsim demesio i tai, kad "tradiciniam PC" skirtas softas mobiliame telefone be modifikaciju gali veikti ir veiks daug leciau, o jo valdymas gali buti komplikuotas del UI nepritaikymo.
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
„Intel“ meta naujas pajėgas į „Atom“ procesorius, bandys nukonkuruoti ARM lustus