Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
FtBall 2013-05-19 13:27
Antraštė gera, straipsnis...
immortallt 2013-05-19 14:05
Dar reiktų mokėt pačiam išsioperuoti apendicitą bei pasigaminti kompiuterį iš tranzistorių.
kionig 2013-05-19 14:13
Be kita ko, reikia nepamiršti pridėti ir baletą.
rimce44 2013-05-19 14:26
Kokiu dar tranzistoriu, akmens amzius, pats laikas kvantini pc ismokt pasidaryt..
O_O 2013-05-19 14:32
Iš Электроника МК-61, fulgūritų ir sloiko raugintų agurkų rasalo
Shinigami 2013-05-19 14:47
- taip šita svarbu mokėti. Nors nelabai ko ten yra ir mokėti. O apie debesų saugyklas visai nusigrybavo. Jos visai nebūtinos, o antra. Tam, kad sutalpinti viską ką čia išvardino greičiausiai nemokamos vietos ne užteks.
Bazinis nuotraukų apdorojimas (Photoshop) - kiek namų vartotojų gali sau leisti nusipirkti legalu Photoshopa? Tai arba ši pastraipą skatina piratavimą arba visiškai nusišneka. Nes tik maža dalis vartotojų gali turėti legalu photoshopą. Čia geriau butu kokia nemokama programa paminėta. O ir redagavimas dažniausiai baigiasi ties pdf konvertavimų į paveiksliuką (nes reikia įkelti į kažkokia programa kuri pdf ne priima). Skenuoto dokumento apkarpimų ir pasukimų.
Bazinis video medžiagos apdorojimas (Final Cut Pro) - čia iš vis labai retas darbas (pačiam dar neteko to daryti. Bei vėl siūlomą komercinė programa, nors pilna nemokamu. Ir dar ši programa skirta OS X.
Google Drive ir Microsoft Office (Ne, visiškai rimtai!) - dėl google drive nežinau, bet office reikia mokėti naudotis. Pakartosiu reikia mokėti, o ne galvoti, kad moki. Kaip pas mus vienas darbuotojas darbo aprašyme prirašė, kad moka viską. O kai priėmė pasirodo, kad nemoka nieko ir išmokti jam labai sunku.
HTML ir programavimo pagrindų žinojimas - html mokėti tikrai nereikia, nes dabar yra specialus redaktoriai kurie patys su generuoja html. Programavimo žinios gali būti naudingos, bet viskas priklauso nuo darbo specifikacijų.
Tinklapio kūrimas ir domeno registravimas. Čia tai visai nusirašė į lankas.
Skirtingų failų formatų konvertavimas. Net tik kaip konvertuoti failus iš vieno formato į kita, bet ir kas yra formatas žmonės turi išmokti. Nes dabar dažnai pakeičia galūne iš .png į .jpg ir sako: "Va pakeičiau failo formatą".
Internetinė bankininkystė. Čia geras patarimas.
Savęs paties brandingas. Čia irgi geras patarimas.
Morgenstern 2013-05-19 15:52
Nemėgstu naudot meme'ių, bet šitam straipsniui tinka "This post gave me cancer".
Nėr ko stebėtis, šaltinis visgi BALSAS.LT
rwc 2013-05-19 16:19
krakalas 2013-05-19 16:32
galima viso šito kas išvardinta straipsnyje/komentaruose ir nemokėt, svarbiausia mokėt RTFM ir tai ką perskaitei suprast.
kionig 2013-05-19 16:43
Deja, turiu labai liūdnų žinių.
Didžioji dauguma to nemoka daryti ir ko gero ateityje tai dar labiau išplis.. Užtat tam yra forumai, kurie atsako į lameriškus klausimus ir siuntinėja į googlą neapsikentę atsakinėdami į tą patį klausimą tūkstantąjį kartą arba pasiunčia RTFM.
Arba dar geri pažįstami, kurie viską žino ir pas kuriuos galima visada parašius pasiteirauti.
Arba ir dar būna variantas, bet tik pas kantresnius, o ne visiškus Jūzerius, kurie eina klaidų ir bandymų metodu, nors dažniausiai viskas būna parašyta manuale.
Sloth 2013-05-19 18:00
Straipsnis visiškai be ryšio. Suplakti dalykai nuo "visiškai elementaru ir turėtų būt savaime suprantama" iki "visiškai nereikalingi paprastam vartotojui".
Pasiskaičiavau kiek iš išvardintų dalykų man tinka 8/10. Nemoku programuot ir neįsivaizduoju kam paprastam vartotojui to gali reikėti. Nuolatos naudojuosi galybe video/audio/vaizdo redagavimo ir apdorojimo programų, bet tik todėl, kad tai yra hobis. Kurių galų tai turėtų būti reikalinga paprastam vartotojui? Ypač, kai egzistuoja supaprastintos programos eiliniams vartotojams, kurios užmes norimą filtrą ant jūsų nuotraukos ir tiek to darbo. Vis tiek daugeliui žmonių tik to iš įvairių programų tereikia.
mobilunkas 2013-05-19 18:32
o kaip tuos formatus keist? mp3 i jpg? pdf i avi? kodel neparase kad asembleris labai svarbus ir jei ji mokeeesi..... reikia moket tik tai ko tau dabar gyvenime reikia ir neblogai moket tai ko tikies kad reikes. o beto kam zurnalistui fotosopas? kad butu iskreipiama vaizdine informacija? o kodel tada zurnalistui nereikia privalomu demagogijos igudziu?
sz520qm 2013-05-19 19:06
Mano dešimtukas (nuo svarbiausio ir mažiau svarbių):
1. Kompiuterinių sistemų veikimo principai: failų sistemos, draiveriai, kernelio ir user space'as, įrenginių aptikimas ir naudojimas, user permission'ai, programų priklausomybė nuo bibliotekų ir tarpusavio bendravimas per objektus or pan., programų skirtingų fizinių resursų naudojimas.
2. Kompiuterinis kenkimas, jo atpažinimas ir apsisaugojimas: kas yra virusai, kirminai, phishing'as, keylogger'iai, socialinė inžinerija, visokio tipo malware'as ir pan.; kodėl svarbūs slaptažodžiai, kaip parinkti gerą slaptažodį, kodėl negalima jo kartoti
3. Programinės (ir techninės) įrangos kompanijų kompetencija ir jų interesai: privačios informacijos dalinimas ir/arba saugojimas, "debesinių" sistemų (ne-)naudojimas - privalumai ir trūkumai, interneto parduotuvės patikimumo įvertinimas, targeted add'ai, infrmacijos mining'as ir koreliavimas, socialinių tinklų naudojimo pasekmės, galimybės pakeisti "debesis" ir soc. tinklus privatumą saugančiomis/gerbiančiomis alternatyvomis - owncloud'as, diaspora, e-mail'as ir t .t., kas yra DRM'as, licencijos vs. produkto pirkimas ir to pasekmės, bloatware'o atpažinimas.
4. Dažno išsisaugojimo ir kelių backup'ų svarba, backup'ų infrastruktūros parengimas ir naudojimas.
5. UNIX'o įrankiai/Win Powershell'as - kompas sukurtas tam, kad automatizuotų ir paspartintų darbą, kam jau seniai sukurti įrankiai, bet žmonės šiais laikais visvien dar daro batch'inius darbus po vieną... Tuo pačiu būtų parodytas CLI ir jo stiprumas prieš apgaulingai paprastesniu atrodantį GUI.
6. Programavimo ir duombazių pagrindai. Nesvarbu, kokia kalba, bet, kad būtų paaiškinta, kaip veikia elementarios programos: kintamieji, funkcijos, for loop'ai, condiitonal statement'ai, kodo blokai, abstragavimas, objektai. Prie to, reiktų įmesti asemblerio rudimentus, kad žmogus matytų, kas vyksta žemesniame lygyje ir gal net parodyti kaip vyksta sudėtis ir atimtis dvejetainiame lygyje.
Jeigu jau tiek žmogus moka - jis moka naudotis kompiuteriu, supranta kaip jis veikia, žino, kokios gali būti naudojimo pasekmės, supranta, privatumo saugojimo ir atskleidimo pasekmes ir saugumo svarbą. Intuityvaus GUI mokymasis (PS, Word'as) tik žiedeliai, kuriuos šiuos šešius punktus mokėdamas žmogus gali pats išmokti be didesnių problemų. Be to, kad žmogus suprastų kompiuterio galimybes ir pilnai galėtų jį išnaudoti, siūlau:
7. Modeliavimas (pvz. fizikinių ar biologinių procesų) - problemų suvokimui ir sprendimui.
8. Alternatyvų pristatymas - proprietary vs. open source, word vs. vim vs. latex, html rankutėm vs. wordpress, etc.
9 ir 10. Važinėtis dviračiu ar išgerti kavutės - viską, ko gali reikėti, žmogus jau moka (įskaitant ir tą vaikišką sąrašą duotą straipsnyje), tad likusį laiką gali paskirti poilsiui.
Aišku, daugumai tai atrodys kaip overkill'as, bet didžioji dalis žmonių neturi net ir pirmų šešių, velnias, net ir pirmų trijų punktų supratimo, iš ko pasekoje būna daugybė problemų. Jei šito sąrašiuko turinį mokėtų kiekvienas kompiuteriu besinaudojantis pilietis - nereiktų ir tokių straipsnių, ir, tiesiog, pasaulyje būtų geriau.
rimce44 2013-05-19 19:38
Butent
pastuh 2013-05-19 19:55
Kazkoki suda pastaruoju metu raso. Kas nutiko sitam web?
Matomai teks kraustytis i uzsienietiskus..
rimce44 2013-05-19 20:48
Tai, kad cia jau ir yra is uzsienietisku viskas
kionig 2013-05-19 20:55
gana sunku. Per daug neapžiosi, taigi kai kuriuos dalykus reikia palikti kitiems specams. Nebent ekstra atveju tenka pačiam daryti.
Taigi mano koncepcija yra ta, kad specializuojuosi siaurai, bet prireikus bandau susirasti tai ko reikia ir pritaikyti savo reikmėms. Kadangi šiais laikais informacijos netrūksta, tai belieka pasinaudoti paieška, kai gerai paieškojus sprendimus galima rasti lengvai.
Shinigami 2013-05-19 21:03
Visai nesupratau kokias čia nesąmones prirašei.
Svarbiausias dalykas ko reikia dirbant kompiuterių - tai suprasti ką reiškia failo galūnė ir failo formatas. Bei sugebėti suprasti programas. O svarbiausia - tai noro mokytis.
Gali tekstą rašyti ir su Notepad, bet jei žinosi, kad yra wordas ir kaip juo naudotis, tekstą rašysi daug greičiau. Todėl jei nori dirbti greitai ir efektyviai turi domėtis ar ką tu dabar darai galima atlykit greičiau ir lengviau. Dabar daug kas dirba su AutoCAD programinę įrangą. Ir kiek kažkas juos pamokė tiek su ja ir dirba ir nei kruopelio daugiau. Bet jei šiek tiek šia programa pasidomėtu, sužinotu, kad jos funkcionalumą galima praplėsti su autoLisp ir visual Lisp. Ir pilnas internetas jau sukurtu ir nemokamu Lisp programėlių. Tad pasigoogline galėtu lengvai jų rasti ir panaudoti. Nors ir pats lispas yra lengvas ir per savaitę galima išmokti pakankamai, kad praktiškai butu galima naudoti.
rimce44 2013-05-19 21:15
Biski nesupratau, ar, kad cia tu moki labai gerai googlint, ar, kad kiti nemoka?
Anonymous 2013-05-19 21:18
Che, komentarai įdomesni už straipsnį, o kai kurie dar ir 15 kartų sąmojingesni
Analogija straipsnio nuotaikai: 1977 metų įsivaizduojami reikalavimai vairuotojui - mokėti permontuoti padangą. Mokėti sureguliuoti laisvas apsukas karbiuratoriuje. Mokėti perjungti bėgius be sankabos...
Nesu advanced jūzeris, bet visvien manau, kad straipsnis rašytas dėl pinigų Tipo, dėl skaičiaus Tipo, na, žurnalistui irgi reik šeimą maitint, o griovio kast nemoka
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
10 skaitmeninių įgūdžių, kuriuos vertėtų įgyti dar studentavimo metu