Ką rinktis – planšetinį kompiuterį, ar nešiojamą? O gal skaityklę? (29)
Pastaruoju metu atsiranda vis daugiau įrenginių, skirtų įvairioms funkcijoms atlikti – nešiojamieji kompiuteriai, planšetiniai kompiuteriai, elektroninės skaityklės – pasirinkimų tikrai daug. Tačiau, kuris iš tikrųjų pritaikytas Jūsų poreikiams? Koks įrenginys tinkamiausias darbui, žaidimams, filmų peržiūrai, knygų skaitymui?
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Planšetinis ar nešiojamas kompiuteris?
Nešiojamieji kompiuteriai dažnai pakeičia personalinius kompiuterius dėl labai panašaus pajėgumo ir savo mobilumo. Jų nereikia išrinkti, nebūtina išjungti ir jie turi ilgai dirbančias baterijas, kurios leidžia kelias valandas dirbti be elektros lizdo. Per pastaruosius kelis metus, nešiojamieji kompiuteriai ne tik tapo lengvesni ir mažesni, bet ir pasistūmėjo energijos palaikymu, funkcionalumu ir veikimu. Daugeliui vartotojų, nešiojamieji kompiuteriai tapo jų mėgstamiausiu kompiuteriniu įrenginiu. „Pastaruoju metu stacionarių kompiuterių pardavimai, palyginus su nešiojamųjų, yra dvigubai mažesni. Dažniausiai stacionarius kompiuterius pirkėjai renkasi, kai reikia pajėgesnių parametrų, nei tie, kuriuos gali pasiūlyti nešiojamas kompiuteris, arba tiesiog darbui, kuriame yra viena pastovi darbo vieta, o tokių nėra labai daug“ – pasakoja kompiuterinės technikos parduotuvių ir remonto tinklo „IT Taškas“ komercijos vadove Reda Žilionytė.
Kalbant apie planšetinius, šie kompiuteriai yra mobilumo viršūnė ir net nešiojamas kompiuteris, jiems neprilygsta. Planšetinį kompiuterį nešiotis lengva ir patogu – jis sveria gerokai mažiau, yra plonesnis, jei nepasirinkta papildoma, nėra klaviatūros, jokių papildomų baterijų ir jungiklių. Tačiau, gerus parametrus turintis planšetinis kompiuteris yra brangus, o įprastas dažnai neprilygsta nešiojamam savo parametrais. Be to, jutiklinis ekranas dažniau yra ne pagalbininkas, o veikiau trukdo greičiau atlikti darbus. Planšetiniai kompiuteriai labiau pritaikyti tiems, kurie dažnai naršo internete, pavyzdžiui, skaito naujienas, tikrina socialinius tinklus, populiarius tinklapius, žaidžia lengvo turinio kompiuterinius žaidimus, ar nori žiūrėti televiziją arba filmus keliaujant. Taip pat jie gali būti naudojami ir įvairių specialybių atstovų, kaip dizainerių, arba muzikos kūrėjų dėl specialių tik jutikliniams ekranams pritaikomų funkcijų, kaip specialus grafikos perkėlimas į skaitmeninę formą.
Elektroninė skaityklė – kuo ji pranašesnė?
Dažnai elektroninės skaityklės painiojamos su planšetiniais kompiuteriais dėl savo panašios išvaizdos. Planšetiniai kompiuteriai kartais naudojami skaitymui, tik dažniau tai būna naujienos portaluose, ar elektroniniai laiškai. Tačiau tiesa tokia, kad šie du įrenginiai yra labai skirtingi. Na, bent jau kol kas.
Naujausios skaityklės turi specialias e-rašalo technologijas, kurios padaro skaitymą iš skaityklės tokiu pat maloniu, kaip ir spausdintos knygos skaitymas. Kadangi elektroninių skaityklių ekranai nėra apšviesti, Jūsų akys pavargsta žymiai mažiau, nei skaitant nešiojamame ar planšetiniame kompiuteryje. Dar vienas privalumas yra tas kad jos naudoja energiją tik naujo puslapio atvertimui, todėl gali būti nekraunamos ištisas savaites, o energijos pakanka. Taip pat jos mažos, lengvos, daugeliu atveju, lengvesnės už įprastas knygas ir talpina jų kelis šimtus ar tūkstančius.
Didžiausi jų trūkumai yra tie, kad jos nėra tinkamos filmų peržiūrai, nes vaizdai keičiasi pakankamai lėtai - tik verčiant naują puslapį. Taip pat jos yra juodai baltos, tačiau greičiausiai artimoje ateityje ir tai pasikeis. Kai kurios skaityklės turi galimybę naršyti internete, tačiau dažniausiai ji yra tinkama tik naujų knygų parsiuntimui.
Rinkdamiesi įrenginį, pirmiausia pagalvokite, kokias užduotis jis turės atlikti. Galbūt dažniausiai keliaujate per atostogas ir keliaudami skaitote knygas, gal mėgstate skaityti naujienas ir žiūrėti filmus. Jei turite atlikti akademinius tyrimus, rašyti projektus ir panašiai, geriausia pasikliauti nešiojamuoju kompiuteriu.
Taip pat pagalvokite, kokią sumą pinigų norite skirti įrenginiui, nes planšetiniai kompiuteriai daugeliu atvejų yra pigesni už nešiojamuosius, o skaityklės kaina labai panaši į planšetinio.