Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
vbagd 2014-07-17 09:52
Apibendrinsiu - žmonės vis labiau pradėjo atsižvelgti į Bitcoin valiutą, kadangi nėra trečių šalių (bankų) įsikišimo, tas turi ir kitų privalumų. Tuo tarpu, bankai, įžvelgiantys potencialią grėsmę prarasti dalį klientų komisinių, bando žaisti štai tokius žaidimus. Taip, galbūt ji nėra pati saugiausia valiuta, tačiau informacijos apie ją yra pakankamai ir tai, kas ja atlieka transakcijas, pasidomi ja pakankamai ir žino jos galimus trūkumus, tačiau nuteikinėti, kad tai yra blogis, ar netgi drausti - neteisinga, nors jų atveju suprantu, kad tikslinga.
enjoy.slurm 2014-07-17 10:34
Bankai nori reguliuoti- negali
Bitcoin'o, kaip visai nesenai atsiradusios valiutos kaina labai svyruoja, taciau kai kuriems tai tik pliusas, is to galima gerai pasipelnyti. Laikui begant jo stabilumas tik dides, nebent valdzios institucijos prisidetu prie bitcoin'o zlugdymo.
O perspeti reiketu tik del bankiniu sistemu, vis didejantys mokesciai ir banku nekontroliuojama savivale veda juos i nenaudinga vartotojui atsiskaitymo buda, jau neminint kad didziausios nelegalios sumos ir yra plaunamos per bankus.
Paypal, Skrill, Netteler ir kitos interneto mokejimo sistemos leidzia isvengti banku mokesciu ir pinigai padeti juose yra zymiai saugesni nei butu padeti Snore ar Ukio banke
)
Radiant 2014-07-17 10:38
kad bitcoinas pagrinde darknete naudojamas ginklais prekiaut ,butu nefasonas respektabiliai firmai juos naudot
ZmogZ 2014-07-17 11:58
Na ir puiku kad bankai dezinformuojami, daugiau laiko augti entuziastų ir novatorių finansiniams verslams.
raimism 2014-07-17 16:05
pagaliau bitcoin'ą pavadino "virtualia valiuta" - jau vien tai Bitcoin fundation yra pasiekimas.
iki šiol (dar visai neseniai - prieš porą mėnesių) ėjo straipsniai apie tai, kad bitcoin nėra valiuta, neturi valiutai būtinų savybių, yra tik virtualaus turto grupė ir t.t. Dar ir pačiame technologijos.lt portale neseniai buvo straipsnis
pasikartosiu. bitcoin, kaip ir litas, doleris ar svaras yra valiuta - atsiskaitymo objektas, o ne investicijų objektas. Pats valiutos turėjimas tau jokių pajamų ar išlaidų neduoda. Nuostolius gali patirti jei investuoji į šią valiutą ir tikiesi išlošti iš jos kurso pokyčių. O tai profesionalų reikalas. Mėgėjai lygiai taip pat sėkmingai gali patirti nuostolių forex'e prekiaudami eur/usd pora - pačiomis stipriausiomis pasaulio valiutomis.
vanduo4 2014-07-17 16:14
- Manau, kad vis labiau draudziant popierinius pinigus, vis labiau kontroliuojant pinigu srautus prisidengiant terorizmo kontrole, virtualios valiutos tik stipres, taciau uzims tik juodosios rinkos sfera;
- Virtuali valiuta neturetu tapti viesu, placiai paplitusiu reiskiniu vien del saugumo spragu, bet pinigu plovimui tai puikiai tinka;
- Didziausia problema - virtualiu poinigu konvertavimas y realia valiuta. Cia susiduriama velgi su bankine kontrole. Tad laikui begant turetu issikristalizuoti rinka, kurioje bus galimi mainai nesinaudojant jokiomis bankinemis paslaugomis;
- Is esmes, virtuali valiuta - tai projektas siekiant susekti nesvariu pinigu srautus. Klausimas, kiek tas sekimas bus veiksmingas. Dabar pinigus narkodileriai gabena maisuose. Ar realu jiems tapti virtualiais?
raimism 2014-07-17 17:33
to vanduo4 - nesutinku su pagrindine tavo mintimi, kad "virtualios valiutos ... užims tik juodosios rinkos sferą"
pats sau prieštarauji - jei narkodileriai pinigus gabena maišuose, kam jiems virtualios valiutos? tuo labiau, kad BTC transakcijos viešos ir atviros?
stambaus masto nusikaltėliai turi savo bankus arba pagalbininkus bankuose - bankinėje sistemoje net ir swift'o pavedimų atveju pinigų pervedimo galus paslėpti žymiai paprasčiau nei virtualių valiutų pasaulyje. yra Šveicarija su anoniminėmis koduotomis sąskaitomis, yra begalė offshor'inių bankų šiltų jūrų salose, galų gale yra tokios institucijos kaip Vatikano bankas - didžiulis galvos skausmas visiems popiežiams...
btc transakcijos gula į blockchain, kuris dublikuojamas visuose įrenginiuose, kuriuose yra bitcoin pinigės klientai, jis dublikuojamas daugybėje serverių. pašalinti transakciją iš blockchain'o praktiškai neįmanoma. kam nusikaltėliams vargti?
jei tu "juodąja rinka" laikai paauglius, kurie per metus droždami savo kompo video kortą "prikasa" 0,01 BTC ir už tai kur nors bando nusipirkti žolytės suktinę, manydami, kad daro kažką baisiai slapto - galbūt tu kažkiek teisus. bet kiek ir ko nuperkama už grynus pinigus? sumos nepalyginamos ir greičiausiai niekada nebus palyginamos.
bitcoin'us ir juodąją rinką buvo pradėta sieti, kai iš "Šilko kelio" nusikaltėlių buvo konfiskuotas kažkoks tai bitcoin'ų kiekis. Tada atsirado "bitcoin = juos turėjo nusikaltėliai" samprata, kuria pakankamai profesionaliai naudojasi bitcoin'ų oponentai. Bet kiek iš tų pačių nusikaltėlių paėmė dolerių ir eurų, prabangių automobilių ir juvelyrinių dirbinių ir brangakmenių, nekilnojamo turto? Ar tai irgi blogi daiktai? "deimantai = juos turi nusikaltėliai"? "juodas mersedesas = juos turi nusikaltėliai"? ar tikrai vien tik nusikaltėliai? gal auskarus su deimantukais turi ir tavo žmona? ar tikrai taip jau lengva ranka šiuos dalykus susietum?
daugelis pamiršta, kad bitcoin piniginės ir jų turinys yra VIEŠAS - t.y. visi visada gali žinoti kiek ir kokioje piniginėje yra virtualios valiutos. kas nėra žinoma - kas tos piniginės savininkas. bet tai trunka iki pirmos btc-usd arba btc-eur konvertavimo operacijos. Tokie konvertavimo paslaugų tiekėjai kaip Coinbase (iš esmės Silicio slėnio venture capital pinigais stumiama bitcoin'ų birža vartotojams ir prekeiviams) puikiai mato iš kokios kortelės ar Paypal sąskaitos ateina konversijos ir puikiai gali sieti bitcoin sąskaitą ir galutinį vartotoją.
Nueik į bitcointalk.org ir pamatysi, kad beveik visi "nusikaltėliai" savo forumo paraše įrašę ir viešai skelbia savo bitcoin piniginės adresą. Net ir tie, kurie bitcoin'ų turi tiek, kad gali nusipirkti salą Karibuose? O kiek pinigų yra Putino, Grybauskaitės ar Apple sąskaitose? šiuolaikinėje bankinėje sistemoje to nesužinosi...
vanduo4 2014-07-18 04:33
Na cia tai visiska nesamones kalbi. Turinys viesas, bet nezinomas savininkas. O paskui sakai, kad pagal saskaita laisvai galima atsekti savininka. Apie ka cia mes paistom? Tai kam ta valiuta reikalinga, kad galima atsekti BTC piniginiu savininkus?
Beje. Virtuali valiuta negales tapti viesai pripazintu piniginiu vienetu, nes maza jos srautu kontrole potencialiai kels pavoju regioniniu mastu. Jau dabar Europoje ribojamos tokios operacijos ir bankai "mandagiai rekomenduoja" tokiu operaciju vengti ir tam sudarineja visokias kliutis;
- Tad bent kolkas tai yra tik juodajai rinkai skirtas projektas, nes projektui tapus viesu, juodoji rinka paskes viesojo pasaulio transakciju juroje. Nors galimas ir kitas variantas - sis projektas pades pasiekti juodosios rinkos vartotojus visame pasaulyje.
- Sutinku su viena mintimi - si valiuta gera priemone nusipirkti zoles, t.y. cia veikia tik smulkios zuveles kol kas. Tikrieji pinigai vis dar keliauja maisuose; Tad netgi ir suradus galutiny vartotoja jy nubaus, bet siuntejas bus serveris ir tiek. Servery uzdarys, o veliau atidarys kita ie vel is pradziu.
raimism 2014-07-18 09:38
to vanduo4.
na ir tavo argumentai... nelabai ką ir atsakysi...
- "Amerikoje yteikei kreko, Filipinuose gavai Vila": o su nevirtualia valiuta to padaryti negalima? Įteikei -> paskambinai ar kaip kitaip informavai -> iš vienos USD sąskaitos Filipinuose į kitą padaromas USD pavedimas -> gauni vilą. Kam nusikaltėliams atsekama virtualios valiutos transakcija, kai galima padaryti neatsekamą nevirtualios valiutos transakciją ar fizinį perdavimą?
- "Tai kam ta valiuta reikalinga, kad galima atsekti BTC piniginiu savininkus?", "Be slaptumo virtuali valiuta neturi ateities": nusikaltėlių pasauliui - taip, neturi. Normaliems vartotojams - tas slaptumas ir piniginės atsekamumas nėra būtinas. Būtent tai ir bandau tau pasakyti - btc pagal savo veiklos principus nėra tokio slaptumo, kad ši valiuta būtų patraukli slaptumo reikalaujančioms operacijoms.
Visa kita - išpūstas burbulas. Kad ir kas ten kliedima apie btc - ši virtuali valiuta turi tik kelis pagrindinius privalumus: decentralizaciją, ribotą ir tiksliai žinomą emisiją, trumpą pervedimo clearing'o laiką. Viskas. Kaip jauna ir nepakankamai paplitusi valiuta ji lygiai taip pat turi ir trūkumų.
Bet:
- decentralizacija: iš esmės niekada šiai valiutai neleis tapti slaptai - visos transakcijos yra blockchain'e, blockchain'as yra paskleistas viešai ir plačiai. Kadangi iš blockchain'o operacijos ir pervedimo niekaip neištrinsi - visada liks skaitmeninis pėdsakas ir btc visada potencialiai bus labiau atsekama nei nevirtualios valiutos ir jų operacijos. Šveicarų ir Karibų bankai dėl to nesijaudina. Jie puikiai supranta, kad tikrai slaptoms operacijoms reikės "normalių" bankininkų paslaugų, nes būtent toje sistemoje yra žymiai lengviau paslėpti visus galus.
- ribota ir tiksliai kontroliuojama emisija: turbūt labiausiai nepatinkantis dalykas centriniams bankams. jie įpratę patys kontroliuoti pinigų kiekį rinkoje, juos spausdinti, leisti, platinti ir vaidinti fiskalinės ir monetarinės politikos dievus. O čia jie bejėgiai - btc emisijos išeina tiksliai pagal algoritmą, centriniai bankai neturi jokios įtakos.
- trumpas pervedimo laikas: block'as išleidžiamas kas 10 minučių, į jį įtraukiamos visos per tas 10 minučių btc tinkle atliktos transakcijos. tarptautinis pervedimas iš Lietuvos į JAV - ir gavėjas per max 10 minučių mato pinigus sąskaitoje. Pavedimo kaina litais pervedant ~1000 Lt yra tik ~2 Lt. Ar tau gali tą pasiūlyti "normali" bankinė sistema? - pats supranti, kad ne. 40 Lt tarptautinis pervedimas, 2-3 dienos iki pinigų atėjimo jei tame kelyje neatsiranda papildomų bankų korespondentų. Mokėjimas kreditine kortele (Paypal ar kiti kreditinių kortelių infrastruktūrą naudojantys projektai) - greitas, bet 1000 Lt pervedimo atveju transakcijų mokestis per siuntėją - gavėją bus ~35 Lt. Nekalbant apie tai, kad tuos 30-40 Lt už clearing'ą paima Visa/Mastercard arba Centriniai/komerciniai bankai, o btc pervedimo atveju šie pervedimo mokesčiai nueina tiesiai tiems, kurie atlieka btc blockchain'o skaičiavimus (taip vadinamiems valiutos kasėjams). Pasauliniu mastu per metus už transakcijų mokesčius bankinės ir kreditinių kortelių sistemos gauna arti 3 milijardų USD sumą. Iš esmės ši suma paimama iš galutinių rinkos dalyvių - pirkėjų ir pardavėjų kaip įvairūs komisiniai mokesčiai. vien dėl to verta turėti btc ar kokią kitą tobulesnę virtualią valiutą ir šitų mokesčių išvengti.
wizby 2014-07-18 09:50
vanduo4, paskaityk whitepaper'i https://bitcoin.org/bitcoin.pdf , tada jį perskaityk nuodugniai, padaryk dviejų savaičių pertrauką ir skaityk iš naujo analizuodamas ir tik po to gali bandyti reikšti savo nuomonę! O jei ir po 3 kartų nesuprasi apie ką ten rašoma, bėk kaip velnias nuo kryžiaus nuo BTC kaip komunistas nuo kapitalistų išmislo, anie ne tau.
wizby 2014-07-18 09:59
raimism šiek tiek pataisysiu Jus, BTC transakcijos clearing'as yra nepilnos 10 sekundžiu. 10min užtrunka bloko generavimas kuris yra kaip po transakcijos patvirtinimas, įprastai galutinai užtvirtinama ir leidžiama disponuoti gauta suma po 4-6 patvirtinimų, t.y. transakcija turi buti 4-6 blokų gylio, čia sumastyta taip, kad išvengti doublespend'o.
raimism 2014-07-18 10:48
ačiū
vanduo4 2014-07-19 06:22
Swedbank transakcijos darbo metu - pora minuciu, Paypal - kelios sekundes;
Skirtumas tik tas, kad reikia moketi mokescius uz sauguma;
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
Lietuvius perspėja dėl bitcoinų