Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
Shinigami 2014-09-10 06:42
Mano nuomone programavimo žinios (kad ir paprastos), bet naudingos. O svarbiausia išmokyti ne mokėti naudotis programomis, ne mokėti kurti programas, o suprasti programas. Nes dabar daug kas "moka" naudotis programomis, bet tik tomis funkcijomis kurias žino, o kai reikia kažko kito (toje pačioje programoje) tai jau nebežino kaip tai rasti. Arba kai atnaujina programos versiją. Kad ir MS Office. Turbūt nerasi nei vieno CV kuriame nebūtu parašyta, kad asmuo moka naudotis MS Office paketu. Visi tiesiog MS Office paketo specialistai. Bet kai paprašai nustatyti pastraipos nustatimus, sukurti nauja teksto stilių arba įterpti automatini turinį, tai visos žynio stebuklingai išgaruoja ir tie profesionalai tampa žemiau pradedančiojo lygio. O kai pakeiti MS Office 2003 į MS Office 2010 tai atrodo dangus jiems iš po kojų slysta.
Todėl svarbiausia išmokyti žmones kad jie nebijotu tyrinėti programas. Žinotu kur ir kas gali būti padėta. Ir jei gauna koki nors klaidos pranešimą nebėgtu pas kažką kita, o patys išpradžių bandytu išsiaiškinti.
Architektas 2014-09-10 10:34
Na, programavimas, kompiuterinis rastingumas ir savarankiskumas yra trys skirtingi dalykai, ta nereiketu ju visu suplakti i viena. Programavimo zinios yra naudingos, bet ne ka naudingesnes nei matematikos, fizikos ar chemijos zinios. Ziurint globaliau, tai vystymosi raktas yra sekminga specializacija, o visu problemu kodu neisspresi.
sielinas 2014-09-10 12:36
konkurentu mums nereikia.
punktyras 2014-09-10 14:41
išspręsti negali. Tačiau yra dar daugyyybė problemų, kurias kompiuterių kodas gali (o dažnai tik jis ir gali) išspręsti.
Fikcija 2014-09-10 21:38
Kaip ir gali prikurti kruvas problemu
Shinigami 2014-09-10 22:28
Aš ir nesakau, kad reiktu mokinti būti programuotojais. Sakau, kad reikia mokinti programuoti. Programavimas moko išanalizuoti problema ir suskaidyti ją į smulkias sudedamasias dalis, kad butu lengviau išspręsti. Nekarta teko stebėti, kaip asmuo labai paprasta problemą bando išspręsti labai sudėtingu būdu. Bet tas būdas jiems būna dažniausiai per sudėtingas ir ne išsprendžia.
Savarankiškumas ir kompiuterinis raštingumas tai du neatsiejami dalykai. Be savarankiškumo nebus ir kompiuterinio raštingumo. O programavimas padeda suprasti kaip veikia programos ir jas greičiau perprasti. Čia tas pats kas žinoti, kad į mašinos baką reikia pilti kuro, o į radiatorių vandens. Nes kas bus per vairuotojas jei nežinos, kad mašina be kuro nevažiuoja? Arba važiuos kol variklis perkais nes vandens radiatoriuje netikrins? Ar padangų sudilusiu nekeis.
Programavimo žinios tai tas pats kas žinoti visus šiuos dalykus apie automobilį.
Gali žinoti, kad ir penkias programavimo kalbas, bet taves tai programuotojų nepadarys. Gali žinoti kaip patikrinti tepalus ar kaip pasikeisti ratus, bet tavęs tai auto mechanikų nepadarys.
Tommis 2014-09-10 22:59
nesu programuotojas, todėl galiu ir klysti, bet man atrodo, kad tavo pasiūlymas prilygsta geriausiems anekdotams apie čiukčias: pirmą kartą prisėdęs prie MS Office 2018 ir pamatęs visai naują vartotojo sąsają, norėdamas surasti norimą funkciją nesinaudosi help'u ar google, tačiau pulsi jos ieškot programos kode Sprendimas, žinoma teisingas, tik ar nauda atpirks sąnaudas?
FtBall 2014-09-10 23:55
Be galo daug sričių yra, kur mokėjimas skaityti IR suprasti, kas skaitoma yra naudinga. Perrašyt Windowsus - instrukcijos 99% pačiuose Windowsuose yra. Pakeist teksto dydį MS Office - tikrai neiškosi prie File-> Open.
Bendru atveju, praktiškai viską, kas vyksta gyvenime galima susieti su programavimu. If(!valaisi Dantis Kasdien) then {Jie suges} else {Jie bus sveiki}.
Shinigami 2014-09-11 06:33
Va, kadangi būtum mažesnis tinginys, tai nežinodamas nieko apie programavimą, būtum bėgęs ieškoti mygtuko programiniame kode. Bet jei bent šiek tiek išmanytum programavimą žinotum:
1) Kad komercinių programų programinio kodo greičiausiai niekada nepamatysi, nes tai komercinė paslaptis.
2) Kad programiniame kode mygtuką greičiausių atvejų rasi tik po metų, nes teks išanalizuoti tūkstančius kodo eilučių skirtinguose failuose. Dėl ko jo ieškoti programiniame kode gali tik idiotas.
3) Jei tau nekrauna snukiaknygės ir tik snukiaknygės, tai nereiškia, kad pas tave dingo internetas ir nebėgsi kviesti programuotojo, kad tau jį sutaisytu.
4) Jei tavo naudota programa užsidarė be jokių klaidos pranešimų ar išmetė "Unhandled error" klaida. Tai žinosi, kad tai buvo netikėta problema su programa kurios nenumatė šios programos kūrėjai. Dėl to, jei nori, kad tau ją jie išspręstu, teks jiems pateikti detalu aprašimą ką dariai, kokia pas tave OS, programos versija, failą su kuriuo dirbai. Nes kitaip jie tau tikrai nieko nepasakis. Nes tai nenumatyta kritinė klaida.
5) Geriau suprasi kitus programų klaidos pranešimus dėl ko greičiausiai juos pats galėsi ir išspręsti (neprogramuojant). Kad ir darbe naudojam Tortoise SVN, failų sinchronizavimui tarp kompiuterių. Ir dažnai ji išmeta klaidos pranešimų (nes dalis darbuotojų per 2 metus dar neišmoko ja naudotis). Kad failų vardai neturi turėti lietuviškų raidžių, Kas yra failo užrakinimas, atrakinimas, komitinimas ir update'inimas ir t.t.
6) Žinotum, kad failą paveikslelis.png pervadinus į paveikslelis.jpg failo formato nepakeiti.
7) Ir daug daug kitu kasdienių ir ne visai kasdienių dalykų žinotum.
Architektas 2014-09-11 10:39
As nesakiau, jog tai nenaudinga ar nereikia mokytis. Sakiau ir dar karta pakartosiu, kad programavimas, rastingumas ir savarankiskumas yra skirtingi dalykai. Visai nesvarbu, kad programavimas lavina savarankiskuma, tai nereiskia, kad jo nelavina ir kitokia veikla. Nebutina moket Python sintakse ar ismanyti C pointerius, kad ismoktum isijungt Google.
Kitas dalykas - analogija su automobiliu visiskai netikusi. Siuolaikines programos labai sudetingos, tad butu visiskai naivu tiketis, kad kazkokius programavimo pradmenis turintis zmogus "supras programu veikima". Man idomu, kas supranta MS Word, AutoCAD, 3Dmax, Photoshop VEIKIMA (algoritmu ir kodo lygmenyje)? To nezino net patyre programeriai, tad gal baikit su tais "supratimais". Klaidu pranesimai irgi per daug sureiksmintas reikalas. Uztenka moketi anglu kalba ir dauguma klaidu savaime aiskios ir "straightforward" - kaip sakoma ju salinimas ir supratimas. Cia daugiau pasireiskia ne programavimo trukumas, o apskritai ziniu apie IT techninius terminus trukumas labiau. Nu ka reiskia ismoks sprest problemas? Ismes koks PS tarkime teoriskai del bugo, kad kazkokiam adrese pazeide procesas atminties sriti jam isskirta ir OSke ji uzdare nu IR KA? Pasitaisys koda - nepasitaisys. O ten visi tie klaidu pranesimai is serijos "there is no space" tai cia net klaidom neverta vadinti. "Kompiuterinis mastymas" nera nieko pranasiau uz elementaru "logini mastyma", tiesa pasakius pirmasis, kaip tik is antro ir seka. Kas konkreciai del sios potemes, as buciau labiau uz logikos disciplinos ivedina, kadangi ji yra labiau "generic" ir del to labiau naudinga nei pats programavimas. Problemu sprendimas irgi, nu sorry, bet problemas galima ismokt spresti tikrai ne vien programuojant. As suprantu, kad cia technologiju bendruomenes forumas ir tas programavimas yra belekaip isaukstintas, bet reiketu suprasti ir tai, kad jis nera "holy grale" problem sprendimu, savarankiskumo ar dar kazko ugdymui zmoguje.
Del specializaciju. Ta metodika, kuri maiso disciplina ir daro vadinamaji "integruotuma" tai tik bukina zmones ir nieko daugiau. Specializacija ne akligatvis o vienintelis metodas progresui. Cia kalba eina ne tik apie cpecializacija konkrecioje disciplinoje o ir diciplinos sakoje ar net sakos srityje, nes siais laikais mokslas ir technlogijos yra labai issudetingeje. O integracija ateina SAVAIME, jos nereikia, nes vienos sritys naturaliai naudojasi kitu sriciu metodais, to nereikia forsinti. Siaip, tiesa pasakius, tai cia net nera diskusijos klausimas. Galima diskutuot apie si dalyka mokymo sistemu prasme, bet realybeje vistiek visi specializuojasi savaime ir pati aplinka suderina visus dalykus. "Visu galu meistru" dienos senai baigesi. Galit ziuret kaip norit, vistiek visada bus pagrindine spcializacija ir salutiniai dalykai, ka joje naudoji - zmogus tiesiog per daug ribotas, kad galetu rinktis kitoki kelia.
O apkritai, tai cia programavimas, specializacijos tai tik metodai, o metodu yra visokiu. Ideja UK nebloga, as nesakau, kad jie nusprende mano nuomone blogai, tai bus veikiausiai tik i nauda, bent jau su tikslinio pobudzio polinkiais zmonem. Visgi, tai tik vienas is daug variantu kazko siekiant, ir nebutinai pats efektyviausias.
Architektas 2014-09-11 10:50
Kad tu ir pats gerokai nusisneki.
Mygtuka kode gali rasti labai nesunkiai, dauguma projektu turi logiska ir aiskia kodo struktura (source kodo turiu omenyje), labai nesunkiai gali susirasti UI failus ir konkreciai mygtuko implementacija.
SVN tai nera paciu failu sinchronizavimui skirta programine iranga, o versijavimui ir reviziju kontrolei. Jeigu SVN naudojamas sinchronizavimui (kam skirti visai kiti sprendimai), tai cia jau greiciau adminas tos imones idiotas, nes naudoja iranga ne pagal pirmine paskirti. Speju dar koki GIT'a bachupams naudoja turbut
Zodziu neketin uas cia gincytis. Jusu nuomone yra jusu, mano yra mano. Kazka blevyzgot ir itikinet neturiu tikslo as. Zmogus gincijasi, o gyvenimas vistiek viska sustato i savo vietas Cia kaip del atviro kodo. Vieni is pradziu reke, kad sis modelis durnas ir skirtas zlugti. Kiti reke, kad visas softas turi buti platinamas tik tokiu modeliu ir ne kitokiu, nes tai vienintelis logiskas pasirinkimas. O gyvenime kaip matome, abu modeliai sekmingai veikia ir abu sekmingai reikalingi buvo, nes jei nebutu reikalingi, ju nebutu, tad gincai lieka gincais, realybe buna daznai kitokia ir ne visada nuspejama, reiketu prisiminti, kad nera niekam universalios ir absoliutines sekmingos taisykles ir tiek. Yra labiau konkreti situacija ir kaip joje "suktis", o kas moka "suktis", tas ismoks ir programuot, jeigu reikes. Nes programavimas yra absoliuciai nieko "mistisko", kokybiska koda gali rasyt bet kas, kas nori ta ismokti daryti. Sekmes jum visiems, gyvenimas parodys (Daugiau i foruma negrisiu, tad kas del manes, galit pataupyti laika ir neatsakineti )
Tommis 2014-09-11 14:34
Net ir žalio supratimo apie programavimą neturėdamas, informacijos ieškau google, t.y. šitoj vietoj mokėjimas programuoti nieko nepakeistų; nekraunamo facebook'o programuotojas irgi greičiausiai neįkels (ar ten pas jus programuotojas kompo geležį bei tinklus išmanyti turi?) ir t.t. Jei aš pats sugebėsiu išspręst visas problemas, kam man raikalingas tu, programuotojas, būsi? Sovietiniais laikais mokykloj sakydavo, kad Lietuva per maža šalis tam, kad specialistas būtų „siauros“ specializacijos (gerai išmanytų tik vieną dalyką), todėl tada ruošdavo visus visiems gyvenimo atvejams; tai yra gerai, nes nereikia kviesti elektriko lemputei pakeisti, tačiau dažnai elektrikas kviečiamas tik tada, kai pačiam nieko nebepavyksta, o bebandant padaroma daug papildomos žalos... Dar vienas aspektas - produktyvumas: per tą laiką, kol koks nors dizaineris bandys prisiminti kažkada girdėtas programavimo pamokas, jo tiesioginis darbas stovės, o tai reiškia nuostolius, ir dažnai nemažus. Iš tavo komentaro panašu, jog ir tu esi tos „sovietinės“ pakraipos Tai nėra blogai, bet viskam yra ribos
Tommis 2014-09-11 14:41
ar suprasti tai, ką skaitai, gali tik būdamas programuotoju? Sudievėję jūs ten visi kažkokie
punktyras 2014-09-11 18:16
Nesuprantu šaršalo. Niekas juk nesirengia penkiamečių pasodinti prie kompiuterių ir liepti C++ programas rašyti. Tiesiog tai nauja priemonė ugdyti vaikų pažinimą, savarankiškumą, problemų sprendimo būdus, analitinį mąstymą. Kad gebėtų atskirti esminius ir pašalinius dalykus, spręsti problemas patys, matytų priežastinius ryšius. Tokie įgūdžiai reikalingi visoms mokslo ir gyvenimo sritims ne menkiau, nei skaitymas, rašymas ir skaičiavimas. Dabar tam yra priemonės ir galimybės, tai kodėl neišnaudoti?
Anonymous 2014-09-11 19:01
Net androido nusirūtint dauguma negeba. Gal darželinukai mokės? Nes daug pažįstu jaunimo, kurie nė nesidomi, arba jų žinios apaugusios mitais, it kokių pensininkų.
Mokėti kažką tikrai nėra gėda
Minimalus automobilio išmanymas taupo pinigus ir saugo gyvybes, mokėjimas programuoti irgi negadina gyvenimo. Aš nemoku programuoti. Manau tai yra mano trūkumas, visai ne gera savybė - kad, tipo, neatitraukia nuo darbo
mytech 2014-09-11 19:51
Na aš sugebu, bet paskutinių dviejų tel nenusirootinu. Nėra reikalo
bahuriux 2014-09-11 20:53
Aš ne programeris ir del to gailiuosi. Na tiesiog fiziškai netureciau laiko 101 profesijai įgyti. O šita GB iniciatyva mokyti programavimo logikos nuo mažu dienu super duper sveikintina.
Šiaip kompu problemas su softu ir geležim sprendziu google pagalba ir savo galva ir dar tokiu problemu nepasitaike, kad neišspresčiau (salyginai). Apskritai kaip ir betkokiu problemu gyvenime. Iš principo netgi mėgstu, kai kompo problema buna neimanomai sunki, nes žinau kad ja galiu iveikti su 99% tikimybe. Ir tai turint galvoj, kad programavime esu beveik 0, na gal koki vidutinio lygio ir dizaino tinklapi ir sukurčiau. Problemos su kompais tiek softo, tiek geležies buna ivairaus sunkumo lygio, tai pradedu nuo lengvu sprendimo būdų ir einu iki sudetingesniu, kol iveikiu iššuki (praleidžiant windozes perinstaliavima ) ir tik kraštutiniu atveju perinstaliavimas.
Anonymous 2014-09-11 21:02
Kaip pastebim - yra dvi nuomonės, vieni sako, reik tik savo dalyką išmanyt (kitką viską galima nusipirkt), kiti mano, kad platesnis pasaulio pažinimas yra jėga
Ot laikai atėjo - pažinimo ribojimas laikomas gėriu
- 2014-09-11 23:49
Idėjos jūs nepagavot , manyčiau.
Gyvenimiška situacija - staigiai apmokinti naują darbuotoją naujų veiksmų, kur viena klaida sugadina visą produkcijos vienetą. Darbas susideda iš daugybės žingsnių.
Esu matęs „aprašus“, kur praleista kas antras žingsnis, dalis suplakta į krūvą bet kokia tvarka... Tiesiog aprašų rengėjai neturėjo jokių įgūdžių išskaidyti rišliai darbo eigą į smulkius etapus.
Vat programavimas tai ir ugdo. Spalvotų blokų stumdymas nėra programavimas a la JAVA/C/Asm. Tai tiesiog išmokimas išsiskaidyti užduoti į smulkesnius etapus, kuriuos galima įveikti su minimaliomis pastangomis.
Iš čia ir laiko planavimas, nujautimas, kiek truks, bei daugybė smulkių niuansų.
Tommis 2014-09-12 02:28
kur tu čia tokią tiesą išskaitei? Su malonumu būčiau pats tokias pamokas lankęs, ir mano vaikai lankys, jei tik bus galimybė. Man tik kiek juokingai skamba pareiškimai, kad be programavimo žmonės vos ne „antrarūšiais“ tampa, skaityt rašyt nebemoka... Suprantama, „kas šuniui uodegą pakels, jei ne jis pats“, bet dar kartą kartoju - viskam ribas jausti reiktų
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
Kodo karta: pirmiau išmoksta programuoti, nei skaityti