Intel pristatė sagos dydžio kompiuterinį modulį Curie
(0)
Kompanija Intel parodoje CES 2015 pristatė naują kompiuterinį modulį, kuris bus naudojamas dėvimos elektronikos įrenginiuose. Modulis vadinasi Curie, jis yra dar mažesnis, nei SD kortelės dydžio pirmtakas Edison.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia
tik entuziazmo.
Intel Curie remiasi 32 bitų x86 architektūros branduoliu Quark, kurį kompanijos atstovai linkę vadinti kontroleriu, o ne procesoriumi.
Pranešama, kad Curie pagrindu tapo mikrokontroleris Quark SE. Priminsime, kad šiandien aktualūs SoC Quark X1000 turi vieną 32 bitų branduolį su 80486/Pentium architektūros elementais. Juose yra 16 Kb spartinančios atminties, DDR3-800 kontroleris, sąsajos PCI-Express 2.0, USB 2.0, 10/100 Mbits Ethernet ir UART.
Apie Curie modulį žinoma, kad jame yra 384 Kb Flash duomenų kaupiklis (Quark – 512 Kb), 80 Kb SRAM atminties, integruotas skaitmeninis signalinis procesorius, atliekantis daviklių koncentratoriaus vaidmenį, 6 ašių akselerotmetras ir giroskopas, Bluetooth LE, baterijų įkrovimo kontroleris.
Kitų duomenų apie Curie kūrėjai nepateikė. Intel teigimu, modulis gali gana ilgai dirbti net ir tuomet, jei naudojamas „tabletės“ formos maitinimo elementas, paprastai sutinkamas, pavyzdžiui, laikrodžiuose. Curie pagrindu galima kurti įvairią dėvimą elektroniką, tokią kaip žiedai arba apyrankės.