Kas gresia naudojant vogtas programas? (4)
Kompiuterių vartotojai Lietuvoje nelicencijuotą programinę įrangą naudoja nerimą keliančiu mastu.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Didžiausia grėsmė yra tame, kad fiksuojamas akivaizdus ryšys tarp tokios programinės įrangos naudojimo ir kibernetinių atakų, rodo aljanso „BSA|The Software Alliance“ pasaulinės apklausos rezultatai.
Tyrimo „Seizing Opportunity Through License Compliance“ išvados atskleidžia, kad 51 proc. Lietuvos kompiuteriuose įdiegtos programinės įrangos yra netinkamai licencijuota. Šis skaičius yra 2 proc. punktais mažesnis, lyginant su 2013 m. BSA tyrimu.
„Kaip pabrėžiama ataskaitoje, bendrovei yra itin svarbu žinoti, kokia programinė įranga naudojama jos viduje. Didelė dalis IT vadovų tiksliai nežino visos jų kompiuteriuose naudojamos programinės įrangos apimties ir legalumo situacijos“, – sakė „BSA | The Software Alliance“ vadovė Victoria A. Espinel.
Tyrimo, kuris apėmė namų vartotojus, IT skyrių vadovus ir įmonių darbuotojus, duomenys rodo, kad nelicencijuota programinė įranga vis dar aktyviai naudojama, o namų vartotojai ir bendrovės tokiu būdu žaidžia su ugnim dėl galimų kibernetinių atakų grėsmių.
Kai naudojama nelicencijuota programinė įranga, tikimybė užsikrėsti kenkėjiškomis programomis ženkliai išauga. Išlaidos, patiriamos sprendžiant kibernetinių atakų padarinius, taip pat gali būti itin didelės. Vien 2015 m. kibernetinės atakos verslo sektoriui kainavo per 400 mlrd. JAV dolerių.