Slaptasis „Tor“ tinklas neatlaikė universiteto mokslininkų atakos  (10)

„Tor“ anoniminį tinklą nulaužė Amerikos Carnegie Mellon universiteto ekspertai. Įsilaužimo rezultatus, įskaitant nusikaltėlių duomenis, jie perdavė FTB.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Mokslinių tyrimų projektą, kurio metu buvo atliktas įsilaužimas į anoniminį tinklą, finansavo JAV Gynybos departamentas. Universiteto darbuotojai pasinaudojo „Tor“ pažeidžiamumu, kuris buvo aptiktas 2014 metais keletą mėnesių trukusio išpuolio prieš tinklą metu.

Įsilaužimai buvo atlikti 2014 m pradžioje ir viduryje. Anoniminio tinklo kūrėjai nustatė, kad su išpuoliais yra susiję universiteto specialistai, po to, kai pastarieji atšaukė planuotą pasirodymą saugumo konferencijoje „Black Hat 2014“, kurioje pranešėjai turėjo kalbėti apie „Tor“ vartotojų identifikavimo metodus.

FTB pareigūnai sužinojo, kad Carnegie Mellon eksperimentai buvo sėkmingi ir pareikalavo pateikti tinkle aptiktus nusikaltėlių duomenimis. Reaguodami į tai, mokslininkai teisėsaugai išsiuntė realius IP adresus ir tai padėjo suimti piktadarius.

„Tor“ kūrėjai pareiškė, kad apie slaptą FTB ir universiteto darbuotojų sandoris sužinojo 2015 m lapkričio mėnesį. Jie teigia, kad  JAV specialiosioms tarnyboms nusikaltėlių tikrųjų IP adresų sąrašas kainavo 1 mln JAV dolerių.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: TOPCOM
TOPCOM
(83)
(6)
(77)

Komentarai (10)