„Microsoft“ pripažino, kad su „Windows 10“ perlenkė lazdą: „tos kelios savaitės mums buvo labai skausmingos ir garbės nedarė“

Komentarai Prisijungti

Viršuje:   Seniausi | Naujausi

vanduo4 2016-12-30 17:53
- Na taip, jie dabar neverčia rinktis win10, bet be jų tiesiog neįmanoma: 1. win 7 nebesisiunčia jokių atnaujinimų; 2. net paprasčiausio skype tu negali instaliuoti nes neranda kažkokio sisteminio failo. 3. dar beliko padaryti, kad win 7 apskritai nepalaikytų kitų programų. Panašiai buvo jeigu turi nelegalizuotus win7, tai negali skaityti lietuvos ryto, nes puslapis tiesiog neatsinaujina. - Vis gi nereiktų verkti. Microsoft pereina prie vienos optimalios sistemos. Kam jiems švaistyti resursus kelioms sistemoms vienu metu, kai gali susikoncentruoti įvieną. - Naujovės neišvengiamos, tad nustokit verkšlenti.
rwc 2016-12-30 18:30
Pardon? us, blyn...
smartMANN 2016-12-30 21:54
Teko regėti daiktą pavadinimu "windows 10 kaip paslauga", tai kam man jie reikalingi jei tai nėra osas?
rwc 2016-12-31 00:50
Prieš 30-40 metų įsivaizdavome, kad žmonės asmeniniuose kompiuteriuose apskritai nieko neinstaliuos. Jiems tiesiog reikės prisijungti prie serverių ir naudotis įmonės, asmeninėmis ir valdiškomis programomis, kaip kad dabar naudojamės vandentiekiu, mobiliuoju ryšiu arba televizija (juk neinstaliuojame patys nei telefono, nei televizoriaus! o ir geriamojo vandens šulinių prie komunalkės nekasam!). Manėme, kad asmeninės OS idėja taip ir liks nišinė nerdų sritis. Kai kompiuteris namuose taps prieinamas kiekvienam, vartotojo OS numirs kartu su ZX Spectrum, Macintosh, MS-DOS, Amiga Commodore, Atari ST banga. Deja, Mūro dėsnis vis didino asmeninių skaičiavimo mašinų pajėgumus, o programos taip ir liko Apple Lisa II lygyje, tik apaugo pašalinėmis funkcijomis ir efektais. Šiuolaikiniai telefonai, netgi laikrodžiai, „žaisliniai“ Raspberry ir buitiniai tinklų maršrutizatoriai yra tokie galingi, kad be problemų juose gali paleisti po atskirą desktopą visai šeimai vienu metu, tereikia prijungti atitinkamą skaičių ekranų ir klaviatūrų. Tik programos (beveik) neribojamos prieinamų techninių resursų išsipūtė tiek, kad paprasčiausias šiuolaikinis Wordas lagina, nors neturi visiškai nieko vertingo, ko neturėjo prieš 20 metų... Na, bet kaip ir visos geros savo laiku numarintos idėjos, thin client pasivys istoriją. Kam žmogui OS, jei jis turi naršyklę? Kam pašto programa, jei yra feisbukas ir GMail? Wordas, jei yra Zoho, GDocs, Office365? Buhalterinės, skaičiavimų, programavimo aplinkos, kurių visas gudrumas debesyse? Viskas eina į debesis, OS irgi.
mch0lic 2016-12-31 05:16
Nei vartotojai nei verslas per daug debesimis nesižavi. Pirma, ne visi turi lietuvišką internetą, antra saugumas ir kaina. Iš viso straipsnio juokingiausia dalis buvo apie Windows 10 saugumą...
vanduo4 2016-12-31 08:18
Čia kas norėta pasakyti blyn?
Arns 2016-12-31 12:26
rwc, ne einama, o bandoma stumti. Paprastam žmogui iš debesų kompiuterijos tėra vienintelis pliusas - lengvesnis savo sistemos pasiekiamumas. Kompanijos siūlančios tas paslaugas jaučiasi dievais ir tai pykdo žmones. Kodėl aš turiu būtinai naudoti kažkieno naujausius interfeisus, kodėl turiu su kiekvienu atnaujinimu tikėtis jog neišderins mano nustatymų ar neperdėlios mygtukų belenkaip? Dabartinis programų valdymo palikimas jų kūrėjams veda prie tokių minčių. Štai kodėl vis dar daug kas sėdi su tais pačiais XP arba mielai neatsinaujina naršyklių iki naujausios versijos. Be to kur dar negalėjimas dirbti jei nėra interneto, saugumo klausimai ar elementarus pinigų lupimas už juokingai mažus kiekius "debesyse". Žinoma galima gaudyti visokias akcijas dėl papildomo gigabaito, naudoti skirtingas sistemas iki jas užrakins apmokestindami... Manau artimiausiu metu vartojimo tendencijos nesikeis. Kiekvienas panašus agresyvus kompanijų elgesys tik didins pasipriešinimą perduoti fizinius objektus kompanijoms.
kernel_panikuoja 2016-12-31 13:10
tuo metu buvo "big thing", ant bangos, kaip sakoma. Tai buvo is esmes "software company" aukso amzius, o salia to, dar buvo "melejonas" visokiu nepriklausomu PC hw vendoriu, kuriu siai dienai arba nera, arba beveik nera. Vien kalbant apie motkes, tuo metu buvo tokie kaip Abit, DFI, Epox, ECS, Chaintech, Shuttle + visi esami. Ir as kalbu apie palyginus nesenus laikus, o kur dar visos ~1980-2000 PC rinkos idomybes. Siuo metu nei PC hardware'as, nei softas nera niekam idomus, isskyrus entuziastus/geimerius ar srities profesionalus. Viskas pasitrauke nuo PC ir jo softo prie cloud-based paslaugu ir skaitmeninio turinio. Atejo "big data", target marketing'o ir AI laikai. Niekam tie Windows'ai dabar nera idomus. Dauguma user'iu dauguma laiko prasedi interneto narsyklej, ar kokioj nors multi-platforminej programoj, kaip kad Skype, VLC ir pan. Visi "ikinkyti" i Facebook, Instagram, Twitter, Amazon, Google etc. platformas. Tiesa pasakius, eiliniam paprastam user'iui siuo metu net nereikia PC kaip po tokio, ka jis daro (internetas, muzika, filmai) jam kuo puikiausiai uztenka to konceptualaus thin-client'o, kuris gali buti tiek smart'as, tiek plansete, tiek televizorius. PC zaidimu is esmes net neliko - viskas kas yra, tai konsoliu rinka ir jo portu kratinys PC'iui. Kas siai dienai yra is PC "esclusive"? "Escape from Tarkov" kazkoki girdejau, berods dar net neisleistas. Daug maz viskas. Mano visos rasliavos esmine mintis turbut ta, kad net nepanasu, jog "shiftinimas" i cloud'a letetu ar sustotu. Veikiau priesingai. O jei kalbeti apie AI/Mechine Learning'a, tai panasu, kad cloud'as tik augs, nes viskas ir eis i tai, kad backend'e bus superkompiuterines platformos su AI, kuris po mazu isiskverbs i visur nuo automotive pilotu iki e-shop'u, o front-end'e bus tas standartinis iOS'inis/Android'inis irenginelis, kuris kaip thin-client'as ir naudosis backend'u. Cia ir yra esme. Jeigu ir turesim kompiuteri, su kuriuo bus galima bendrauti kaip su zmogumi (kaip filme "Her"), tai jis tikrai nebus PC ant stalo, o bus kazkoks backend'as kazkur, prie kurio jungsis thin-client'as, ir zinoma, uz kuri reikes moketi. Kas menesi
Taspac 2017-01-01 09:35
Ko gero kernel_panikuoja2016 yra teisus. Ir tai neramina. Pildosi Orvelo idėjos. Greitai primatai vardu žmonės nebeturės nei finansinės nei saviraiškos laisvės. Nieko nebebus tikro, tik vienetukai ir nuliukai, ir daug nuliukų prie vienetukų didelių korporacijų skaitmeninėse sąskaitose. Su tuo ir sveikinu.