Prancūzija stoja į kovą su interneto piratais

Komentarai Prisijungti

Viršuje:   Seniausi | Naujausi

Kalvis 2010-01-04 13:01
Manau, kad istorija kartojasi : sovietų laikais nebuvo interneto, tačiau filmus pirkdavau turguje. Nusipirkęs peržiūrėdavau, po to vykdavo keitimas su draugais....Galvoju, kad iš to laimės tik pogrindiniai verslininkai-jie platins filmus, mes pirksim-jiems pinigai, mums filmai... Galvoju, kad bus kažkas sugalvota, ir piratavimas kaip klestėjo, taip ir klestės, yra puikių ir tikrųjų piratų sėkmės pavyzdėlių : Somalis. Pvz. ar žinote, kad Irake ir Afganistane JAV(ir aljanso)kariai mielai perka piratinius dvd(su pačiomis karščiausiomis naujienomis) turguose, ir vėliau atsiveža namo?
lizunas 2010-01-04 13:45
Na tik tegul jie neseka pasakų, kad nėra pelno dėl piratų. Jei kuria gerą filmą, kuris sutraukia daug dėmesio, jis per savaite sulaukia tiek pelno, kiek dažnai būna išleidžiama jo sukūrimui. O visgi, Lietuvoje nenoriu eiti į kino sales, nes tik pora yra su labai geros kokybės projektoriais, kiti pigus šlamštas, TS (taip vadinamas įrašas iš kino sales geriau atrodo) kai jis daromas Europos kino salėse. Kas dėl muzikos? Lietuvoje iš muzikos tokio verslo nepadarysi, ne patys atlikėjai skundžiasi dėl piratų, o labiau dėl jų gaunamų procentų, kai nuo vieno CD gauna iki 1Lt. Aišku tai visam pasaulyje yra, bet kitų šalių atlikėjai pragyvena iš koncetų, o albumus leidžia dėl reklamos ir gerbėjų, kurie toli nutolę ir dėl tam tikrų priežasčių negali įpirkti albumų. Kas liečia žaidimus, patys matėt kas buvo dėl call of duty modern warfare 2, kai žmones pirko ir pirko šį žaidimą, nes tikrai jis geros kokybės. Čia tas pats, kas Ispanijoje lietuviškas "samagonas" pigiau kainuoja, nei jo gimtinėje, o juk atstumas didelis ir kainuoja importuoti.
Mitas 2010-01-04 13:52
Visų pirma, trūksta konkretumo. 1. Ar tas bevielis internetas jau buvo pajungtas draugo laptope? Jei taip, tai už tą torentą atsakai ne tu, o tavo draugas, kurio vardu registruota interneto prieiga. 2. Ar jūsų laptopas prisijungė prie neapsaugoto svetimo tinklo? Jei taip, galimi keli variantai. a) Arba tu gyveni tokioje vietovėje, kurioje transliuojamas bevielio interneto signalas. Tačiau tokie tinklai yra gerai apsaugoti, nebent interneto prieiga suteikiama nemokamai. Nemokamos interneto prieigos atveju už tavo torentą atsako pats interneto paslaugų teikėjas arba neatsako niekas. Mokamos bevielės interneto prieigos atveju už torentą atsakai asmeniškai tu pats, nes prieiga registruota tavo vardu. b) Arba tave pasiekia neapsaugotas kaimyno interneto prieigos signalas. Tai įmanoma, jei pas kaimyną yra maršrutizatorius, prietaisas, dalinantis tą pačią prieigą daugiau negu vienam kompiuteriui, o jame įjungtas neapsaugotas bevielis prieigos dalinimas. Tokiu atveju, už tavo torentą atsako tavo kaimynas, nes jo vardu registruota interneto prieiga. Išvada: jei naudojiesi interneto ryšiu, bet su jo paslaugų teikėju nesi sudaręs jokios sutarties - tu neatsakai už nieką. Turėk omenyje, kad bet kuriuo atveju tavo IP teikėjui bus žinomas, tačiau jei jis nepriregistruotas, tai tavo asmeniniai duomenys liks paslaptimi.
Kalvis 2010-01-04 14:16
tai reiškia yra išeitis-nepriregistruoti IP?
Mitas 2010-01-04 15:06
Registruotas IP reiškia, kad tu sudarei interneto sutartį. Tu užsisakai paslaugą, tavo teikėjas tau duoda IP ir tada tu turi internetą. Neregistruotas IP reiškia nesudarytą interneto sutartį. Jei nesudarysi sutarties, tau neduos interneto prieigos. IP visais atvejais išduoda pats teikėjas. Būna nemokamai bevielio interneto prieigos degalinėse, kavinėse. Nueini į tas vietas su laptopu, susirandi tinklą, prisijungi prie jo (jis neapsaugotas) ir naudojiesi. Šiuo atveju, interneto teikėjas duoda tavo laptopui IP adresą, bet jis neregistruojamas jokiu vardu, pavarde. Teikėjui tik rodo, kad šiuo metu yra naudojami tokie ir tokie IP adresai, bet šalia tų adresų nėra jokių vardų, pavardžių, gyvenamųjų vietovių adresų ir pan. Bet jei internetas mokamas, yra sutartys, tai IP neregistravimas yra neįmanomas. O mokamo interneto atveju, administratorius šalia IP mato ir tą informaciją, kurios nematė nemokamo interneto atveju. Vidiniuose (LAN) tinkluose esančių vartotojų IP adresų interneto teikėjas neregistruoja. Tokiuose tinkluose registruojamas tik tas vartotojas, kuris yra tarp LAN ir WAN, t. y., vartotojas, esantis tarp vidinio tinklo ir interneto teikėjo - maršrutizatorius. Iš esmės, net ir tokiu atveju yra galimybių susekti konkretų vidinį vartotoją. Iš esmės, net ir tie, kurie naudoja proxy, gali būti susekti. Viskas priklauso nuo to, kaip noriai bendradarbiauja jų savininkai bei nuo tos šalies įstatymų. Juk neveltui sakoma, kad nėra nieko neįmanomo. Ir tai galioja ne tik hakeriams, piratams, bet ir tiems, kurie su jais kovoja.
SaliamonXP 2010-01-04 17:40
Kompiuterį man nupirko 11 klasėj, internetą įsivedžiau dar po kokių metų. Nekeista, kaip aš apskritai užaugau? [/quote] Trenktas tu vapse. Dar paklausk kaip zmones dziunglese isgyvendavo tiek tukstanciu metu... Tai gal mums irgi reikia taip pradet gyvent? Ka?! Zodziu Biski pagalvok pries rasydamas.
SaliamonXP 2010-01-04 17:55
Veikia viskas normalei... tik proxy turi buti sukonfigintas teisingai.
SaliamonXP 2010-01-04 18:01
Tu cia is esmes pasisakai uz zmoniu kulturini bukinima. Dar pradek skleist propaganda, kad reikia knygu kainas kelti, kad zmones atsirinktu labiau ka skaityt... Visuomenes kulturinis tobulejimas yra gerai, ir betkokie veiksmai salygojantys sio proceso stabdyma ar letejima yra neleistini. Blin jus is kokio urvo esat islinde? Nu bukit zmones, pamastykit pries rasydami, bo man jau akis drasko...
rwc 2010-01-05 15:51
Nemanau, kad kaina - didžiausia problema. Už gerą CD ir 200 Lt negaila. Tik kaip žinoti, kuris CD geras, o kuris š.? Kol kas, kiek CD ir DVD esu pirkęs, visų pirmiausia gavau piratines kopijas - iš draugų, per p2p po koncerto, arba jie buvo man gerai žinomų autorių, arba kaip suvenyrai iš koncertų. Kova su piratavimu yra vienareikšmiai pardavimų mažinimas. Arba paimkim taip: nenoriu mokėti net ir keliolikos litų už katę maiše. Jei uždraudžia piratavimą, tuomet tegu įveda besąlygišką nepatikusio kūrinio grąžinimą - ir ne kokius 70% kainos, o visų 100. Pasiimčiau savaitgaliui į namus kokius 10 CD, perklausyčiau, dar duočiau draugams pasiklausyt, ir iš jų gal nusipirkčiau kokius 2. Antraip jie praras mane kaip pirkėją (ne potencialų, o realų).
rwc 2010-01-05 16:04
e-nusikaltimai - vagystės iš kortelių ar pan., tuomet pasidalinčiau logais su teisėsauga - tegul tuomet atrinkinėja MAC, galbūt leisčiau kažką sniffinti.