Kava prieš miegą. Miego ekspertas atskleidė, kam tai naudinga  (1)

Kai kuriems žmonėms puodelis kavos prieš miegą gali padėti gerai išsimiegoti.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Patarimas: kava prieš miegą gali mėgautis tie, kuriems kasdienis kavos puodelis suteikia komforto, taip pat žmonės, toleruojantys kofeiną ir ADHD sergantys žmonės. Kai kuriems žmonėms kavos gėrimas yra ritualas, padedantis nusiraminti, pajusti komfortą, o tai, savo ruožtu, gali padėti užmigti.

Paprastai manoma, kad kavos gėrimas prieš miegą neigiamai veikia miegą. Tačiau „Panda London“ miego ekspertas Maksas Kirstenas „Tomsguide“ sakė, kad ne visi turėtų atsisakyti puodelio kavos vakare. Pasak jo, kai kuriems žmonėms kava iš tiesų gali padėti užmigti.

Fantastiškos Android planšetės tik 73€! Beprotiškas kainos ir kokybės santykis („V61“)
3025

Nuostabiai gera kaina

Greitas ir saugus pristatymas

Geros savybės ir kokybė

Išsamiau

Jis išskiria tris žmonių tipus, kurie gali mėgautis kavos puodeliu vakare nesijaudindami, kad tai sukels nemigą.

1. Žmonės, kuriems kasdienis kavos puodelis suteikia komforto.

Jei manote, kad puikus būdas atsipalaiduoti yra puodelis kavos, šio gėrimo nereikėtų pasilikti tik pertraukai.

Kirstenas sako, kad kavoje esantys antioksidantai ir kiti biologiškai aktyvūs junginiai veikia atpalaiduojančiai, o kasdienis kavos puodelio ritualas suteikia aplinkiniams ramybės jausmą.

„Kai kurių žmonių organizmui ši rutina gali signalizuoti, kad laikas atsipalaiduoti ir nusiraminti, taip sukuriamas komforto ir saugumo jausmas, kuris skatina miegą“, – pažymi jis.

 

2. Žmonės, toleruojantys kofeiną

Kai kurie žmonės, pažymi Kirstenas, dažnai nejaučia stimuliuojančio kofeino poveikio ir nesunkiai užmiega jo pavartoję.

„Individualūs medžiagų apykaitos ir jautrumo kofeinui skirtumai reiškia, kad kai kuriems žmonėms kava neleidžia užmigti, o kiti gali pakankamai greitai ją metabolizuoti, todėl ji netrukdo jų miego ciklams“, – sako jis.

3. ADHD sergantys žmonės

Tyrimai parodė, kad žmonių, sergančių ADHD, dopamino (natūralios cheminės medžiagos smegenyse, padedančios mums jaustis motyvuotiems) kiekis yra mažesnis nei žmonių, neturinčių ADHD, o tai gali lemti psichinį nerimą, sunkumus susikaupti ir išlaikyti motyvaciją.

 

Kofeinas padidina dopamino kiekį ADHD sergančių žmonių organizme, todėl jų dopamino kiekis tampa labiau subalansuotas, ši pusiausvyra gali padėti jiems jaustis labiau atsipalaidavusiems.

„Kofeinas paradoksaliai gali turėti raminamąjį poveikį ADHD sergantiems žmonėms, padėti jiems sutelkti mintis ir sumažinti protinį nerimą, todėl gali būti lengviau užmigti“, – aiškina ekspertas.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Vakarų ekspresas
Vakarų ekspresas
(15)
(1)
(14)

Komentarai (1)

Susijusios žymos: