Skaičiuojate, kiek žingsnių nueinate? Viena gudrybė padės sudeginti daugiau kalorijų  ()

Tokiu būdu pasivaikščiojimo metu bus sudeginta daugiau kalorijų.



© StockSnap (Free Pixabay license) | https://pixabay.com/photos/leaf-fall-autumn-walking-shoe-2597122/

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Dienos žingsnių skaičiavimas – visuotinė sveikatingumo tendencija. Ji skatina žmones daugiau judėti ir išeiti pasivaikščioti į lauką. Vieni visą maršrutą nueina be pertraukų, o kiti stabteli ir prisėda ant suoliuko. Pasak mokslininkų, antrasis variantas gali būti geresnis pasirinkimas.

Tokiu būdu pasivaikščiojimo metu bus sudeginta daugiau kalorijų, skelbia žurnale „Proceedings of the Royal Society B“ publikuotas tyrimas.

Kūną reikia vėl sušildyti

Tyrimo metu dešimt sveikų savanorių buvo stebimi, kai jie mankštinosi ant bėgtakio.

Tyrėjai fiksavo kiekvieno dalyvio suvartoto deguonies kiekį įvairaus intensyvumo treniruočių metu. Jie pastebėjo, kad einant su 10–30 sekundžių intervalais deguonies reikėjo 60 proc. daugiau nei įveikiant tą patį atstumą be sustojimų.

[EU+Kuponas] Aukščiausio lygio teleskopinės kopėčios. Paskutiniai vienetai!
4320 3

Nuostabiai gera kaina

Specialus kuponas

Iš EU greitas ir saugus pristatymas

Aukščiausia kokybė

Labai ribotas kiekis

Išsamiau

„Kai einame su pertrūkiais, sunaudojame daugiau energijos ir deguonies tam pačiam atstumui įveikti. Panašiai, kaip automobilis, kuris pirmuosius kelis kilometrus sunaudoja daugiau degalų nei vėliau distancijoje“, – paaiškino Francesco Luciano, pagrindinis tyrimo autorius iš Milano universiteto.

Tyrėjai pastebėjo, kad po pertraukos reikia daugiau energijos, jog kūnas ir vėl sušiltų.

„Pradedant eiti iš ramybės, sunaudojama nemažai deguonies. Šios sąnaudos atsiranda nepriklausomai nuo to, kaip ilgai truks mūsų pasivaikščiojimas“, – aiškino F.Luciano.

Jis vėl pasitelkė automobilio pavyzdį – mašinai užvesti reikia papildomų degalų.

Tyrėjai akcentavo, kad jų atradimas turėtų būti gera naujiena vyresniems žmonėms, kuriems sunku ilgai vaikščioti be sustojimų.

 

Surinkti duomenys rodo, kad trumpi fizinio aktyvumo epizodai gali ženkliai pagerinti bendrą sveikatą ir savijautą.

Vidutinis amerikietis maždaug devynias valandas praleidžia sėdėdamas, o tai siejama su padidėjusia demencijos, nutukimo, širdies ligų ir net mirties rizika. Laimei, vos 22 minutės vidutinio intensyvumo ar intensyvaus fizinio aktyvumo gali atitaisyti ilgo sėdėjimo neigiamą poveikį sveikatai.

Kasdienio pasivaikščiojimo nauda sveikatai yra gerai žinoma. Ėjimas gali būti alternatyva bėgimui ar kitoms didelio intensyvumo treniruotėms.

Tai veiksminga ir paprasta veikla, kuri gali padėti nugyventi ilgesnį gyvenimą.

Tyrimo trūkumai

Tiesa, nepriklausomi ekspertai atkreipė dėmesį į jauną aptariamo tyrimo dalyvių amžių. Todėl būtų drąsu surinktus duomenis taikyti bendrai populiacijai.

 

Tyrime nenagrinėjami su amžiumi susiję skirtumai, todėl neaišku, ar jaunesni asmenys, kurių energijos lygis yra aukštesnis, gauna mažiau naudos iš trumpalaikių fizinio aktyvumo epizodų nei vyresnio amžiaus žmonės. Norint patikrinti bet kokius su amžiumi susijusius skirtumus, reikia atlikti daugiau tyrimų, pabrėžė ekspertai.

„Taip pat turime atsižvelgti į tai, kad rezultatai gali skirtis priklausomai nuo fizinio pasirengimo. Jis gali turėti didelę įtaką maksimaliam deguonies suvartojimui“, – sakė Christopheris A. Schneble'as, Jeilio medicinos mokyklos ortopedijos chirurgijos docentas. Specialistams užkliuvo ir maža tyrimo apimtis. 10 dalyvių nėra tas skaičius, kuris leistų daryti toli siekiančias išvadas.

Parengta pagal „New York Post“ ir „Medical News Today“ inf.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(2)
(1)
(1)

Komentarai ()