Kas trukdo Wi-Fi ryšiui namuose? Štai priežastys, kodėl internetas sulėtėjo  ()

Šiandien belaidis internetas yra nepakeičiamas mūsų kasdienio gyvenimo elementas, leidžiantis dirbti, mokytis ir pramogauti bet kurioje namų vietoje.


Wi-Fi maršrutizatorius
Wi-Fi maršrutizatorius
© Encryptedruler, CC BY-SA 3.0 | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Router_1.jpg

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Tačiau kai Wi-Fi sparta staiga sumažėja ir svetainės kraunamos „amžinai“, kyla nusivylimas ir kyla klausimų, kodėl. Pateikiame priežastis, kas gali trukdyti jūsų Wi-Fi signalui, ir pateikiame praktinius sprendimus, padėsiančius atkurti visas belaidžio tinklo funkcijas.

Kokie įrenginiai trukdo Wi-Fi?

Vienas iš pagrindinių Wi-Fi tinklo trikdžių kaltininkų yra kiti netoliese veikiantys belaidžiai tinklai, ypač tankiai apgyvendintose miesto vietose arba daugiabučiuose namuose.

Kai keli  maršruto parinktuvai  naudoja tuos pačius dažnio kanalus, signalai gali sutapti, o tai gali sukelti trikdžius ir prastą ryšio kokybę.

2,4 GHz dažnių juosta yra ypač problemiška, nes ji siūlo ribotą kanalų skaičių ir yra jautresnė trikdžiams. Norint sumažinti šią problemą, maršrutizatoriaus nustatymuose verta pasirinkti mažiau perpildytą kanalą arba perjungti į 5 GHz dažnių juostą, kuri siūlo daugiau kanalų.

Kitas trikdžių šaltinis yra namų elektroniniai įrenginiai, veikiantys panašiais dažniais, pvz., mikrobangų krosnelės, belaidžiai fiksuotojo ryšio telefonai ir kai kurie „Bluetooth“ įrenginiai.

[EU+Kuponas] Aukščiausio lygio teleskopinės kopėčios. Paskutiniai vienetai!
7379 1 1

Nuostabiai gera kaina

Specialus kuponas

Iš EU greitas ir saugus pristatymas

Aukščiausia kokybė

Labai ribotas kiekis

Išsamiau

Mikrobangų krosnelės skleidžia elektromagnetines bangas, panašias į Wi-Fi dažnių juostą, kurios gali sukelti didelių signalo trikdžių jų veikimo metu. Senesni belaidžiai telefonai taip pat naudoja tuos pačius dažnius kaip maršrutizatoriai, todėl kelia trikdžius ir sumažėja tinklo našumas.

Išeitis gali būti maršruto parinktuvo pastatymas toliau nuo šių įrenginių arba įrangos pakeitimas naujesniais modeliais, veikiančiais skirtingose ​​dažnių juostose.

Taip pat verta atkreipti dėmesį į išmaniųjų namų sistemas, tokias kaip išmanusis apšvietimas, temperatūros valdymas, stebėjimas ir kai kurie saugos jutikliai. Kadangi daugelis jų veikia 2,4 GHz dažnių juostoje, gali kilti „konfliktų“ su Wi-Fi signalu, dėl kurio sumažės greitis ir ryšio stabilumas.

Norint to išvengti, verta sukonfigūruoti išmananiųjų namų įrenginius, kad jie naudotų skirtingas dažnių juostas. Esant tokiai situacijai, taip pat galite naudoti maršruto parinktuvą, kuris palaiko dviejų juostų technologiją , leidžiančią naudoti dvi dažnių juostas.

Kas dar sulėtina Wi-Fi ryšį namuose?

 

Statybinės medžiagos, naudojamos statant namą ar butą, gali labai paveikti Wi-Fi signalo diapazoną ir kokybę.

Storos sienos iš betono, plytų ar akmens yra fizinis barjeras radijo bangoms, jas slopindamos ir susilpnindamos. Ypač problemiškos yra sienos su metaliniais elementais, pavyzdžiui, armatūra ar karkasais, kurie atspindi ir sugeria signalą.

Tęsinys kitame puslapyje:




Dėl to Wi-Fi gali nepasiekti tolimų patalpų arba gali būti toks silpnas, kad naudotis internetu tampa nepatogu.

Sprendimas yra strategiškai pastatyti maršrutizatorių namo/buto centre arba naudoti signalo stiprintuvus ir kartotuvus prastos aprėpties vietose.

Atstumas nuo maršruto parinktuvo yra dar vienas veiksnys, turintis įtakos belaidžio ryšio kokybei. Nors daugumos maršrutizatorių teorinis nuotolis yra bent keliasdešimt metrų, kuo toliau nuo signalo šaltinio, tuo jis silpnesnis ir jautresnis aplinkos trikdžiams.

Dideliuose namuose ar butuose signalas gali nepasiekti visų patalpų pakankamai stipriai. Norėdami tai ištaisyti, verta įdiegti tinklo sistemas, kurias sudaro keli kartu veikiantys įrenginiai, užtikrinantys tolygų signalo aprėptį visoje gyvenamojoje erdvėje.

 

Neteisinga  maršrutizatoriaus antenų padėtis taip pat labai paveikia Wi-Fi signalo  diapazoną ir kokybę. Antenos turi būti išdėstytos vertikaliai, kad signalas sklistų tolygiai viename lygyje.

Dviejų aukštų namuose verta vieną anteną pastatyti vertikaliai, o kitą – horizontaliai arba kampu, tai leis geriau aprėpti signalą skirtinguose aukštuose. Be to, visada naudinga įsitikinti, kad maršruto parinktuvo programinė įranga yra atnaujinta, nes gamintojai dažnai daro pataisas, kurios turi įtakos ryšio našumui ir stabilumui.

Prie ko nereikėtų statyti Wi-Fi maršrutizatoriaus?

Nestatykite maršrutizatoriaus šalia didelių metalinių objektų, pvz., šaldytuvų, orkaičių ar lentynų, nes metalas atspindi ir sugeria radijo bangas, o tai sukelia trikdžius ir susilpnina signalą.

Metalas veikia kaip skydas, blokuojantis bangų sklidimą, o tai gali žymiai sumažinti ryšio kokybę šalia maršrutizatoriaus. Todėl maršrutizatorių geriau pastatyti bent 1,5 metro virš žemės, vietoje, kurioje nėra didelių metalinių daiktų, kad signalas sklistų laisviau.

 

Taip pat nerekomenduojama maršrutizatoriaus statyti šalia skysčių talpyklų, tokių kaip akvariumai, boileriai ar net dideli geriamojo vandens buteliai. Vanduo sugeria radijo bangas, taip susilpninant šalia jo esantį Wi-Fi signalą. Jei turime akvariumą ar kitus didelius rezervuarus, maršruto parinktuvą geriausia pastatyti kitoje namo vietoje, kad būtų išvengta signalo susilpnėjimo.

Wi-Fi maršruto parinktuvai taip pat turėtų būti atokiau nuo stiprių elektromagnetinių laukų šaltinių, pvz., televizorių, monitorių ir garso sistemų. Šie įrenginiai skleidžia nematomus, bet intensyvius elektromagnetinius laukus, kurie gali sutrikdyti ryšio stabilumą.

Taip pat geriau nestatyti maršrutizatoriaus tiesiai prie įrangos, pvz., lazerinių spausdintuvų ar indukcinių kaitlenčių, kurios veikimo metu sukuria trumpalaikius, bet intensyvius elektromagnetinius trikdžius.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(6)
(5)
(1)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()

Susijusios žymos: