Labiausiai vertinami. „Sumažina 6 vėžio tipų riziką“  ()

Tyrimai rodo.



© Tima Miroshnichenko (free to use) | https://www.pexels.com/photo/close-up-photograph-of-pomegranate-seeds-7033645/

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Tarptautinė mokslininkų grupė, kurią sudaro Švabi universiteto (Pakistanas) specialistai, nustatė, kad granatas ir jo dariniai – vaisiai, žievelės, aliejus, ekstraktas ir sultys – gali sumažinti tikimybę susirgti šešių rūšių vėžiu, skelbia Sports.kz, remdamasi Zakon.kz.

Tai apima prostatos, šlapimo pūslės, krūties, odos, plaučių ir storosios žarnos vėžį. Tyrimo rezultatai paskelbti moksliniame žurnale „Food Science & Nutrition“ (FSN).

[EU+Kuponai] Pasaulinė premjera. Aukščiausios klasės monitoriai žaidimams, pramogoms ir darbui. Ribotas kiekis (Video)
8228 1

Pasaulinė premjera!

Nuolaidų kuponai

Iš Europos sandėlių

Iki 2 metų garantijos

1) „KTC A32Q7 Pro“ - portabilus Android 4K ekranas

2) „KTC H27S25E“ - 27 colių, 2K, 240Hz lenktas žaidimų monitorius

3) „KTC Q24T09“ - 24 colių, QHD, 180Hz žaidimų monitorius

4) „KTC H27P22S“ - 27 colių, 4K, 160Hz žaidimų monitorius

Išsamiau

Pasak mokslininkų, granatai labiausiai vertinami dėl antioksidacinių medžiagų: polifenoliai, flavonoidai ir taninai padeda sumažinti uždegimą, neleidžia formuotis navikinėms ląstelėms ir lėtina jų augimą.

Be to, mokslininkai teigia, kad reguliarus granatų vartojimas gali sumažinti metastazių – vėžio išplitimo į kitus organus – riziką. Šiame vaisiuje taip pat gausu skaidulų, mineralų ir vitaminų, tačiau jame mažai riebalų ir kalorijų, todėl jis naudingas kovojant su antsvoriu, kuris yra vienas iš vėžio rizikos veiksnių.

 

Kai kurie tyrimai rodo, kad granatuose esantys elagitaninai gali turėti apsauginį poveikį nuo neurodegeneracinių ligų, tokių kaip Alzheimerio ir Parkinsono liga. Tačiau mokslininkai įspėja: granatas gali turėti įtakos kai kurių vaistų, taip pat ir nuo hipertenzijos, veiksmingumui, todėl dėl jo vartojimo medicininiais tikslais reikėtų susitarti su gydytoju.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(18)
(1)
(17)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()

Susijusios žymos: