„Nuo realybės skiriasi 582 proc.!“ Tyrimai patvirtino. Štai kas išpučia jūsų elektros sąskaitą ()
Apskaitos klaidos – ne retenybė.

© Bru-nO (Free Pixabay license) | https://pixabay.com/photos/euro-seem-money-finance-piggy-bank-870758/
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Gautos sąskaitos už elektrą gali nemaloniai nustebinti. Nors dažnai tai susiję su kylančiomis energijos kainomis ar didelį energijos kiekį naudojančiais buities prietaisais, kartais pasitaiko atvejų, kai didelė suma neatspindi realaus suvartojimo. Tokiose situacijose verta atkreipti dėmesį į vieną svarbų jūsų namų ūkio elementą – elektros energijos skaitiklį.
Skaitiklio būklė ir paprastas patikrinimas
Elektros skaitiklis atlieka itin svarbią funkciją – jis fiksuoja, kiek elektros energijos sunaudojate. Vis dėlto, kaip ir bet kuris mechanizmas, jis gali sugesti ar veikti netiksliai. Jei kyla įtarimų dėl jūsų sąskaitos dydžio, pirmiausia atidžiai apžiūrėkite patį skaitiklį. Ar ant jo nėra įtrūkimų, korozijos požymių ar kitokių mechaninių pažeidimų? Tokie defektai gali turėti įtakos jo veikimui ir rodmenų tikslumui.
|
Atlikite paprastą testą: išjunkite visus elektros prietaisus savo namuose, įskaitant tuos, kurie veikia budėjimo režimu. Tuomet stebėkite, ar skaitiklis vis dar fiksuoja energijos suvartojimą. Jei, nepaisant išjungtų prietaisų, skaitiklio rodmenys keičiasi, tai gali būti ženklas, kad jis veikia neteisingai. Tokiu atveju nedelsdami susisiekite su savo elektros energijos tiekėju ir praneškite apie galimą gedimą.
Apskaitos klaidos – ne retenybė
Skaitiklių veikimo netikslumai nėra naujas reiškinys. Pavyzdžiui, Amsterdamo universiteto atliktas tyrimas atskleidė, kad nemažos dalies 2004-2014 metais pagamintų skaitiklių rodmenys neatitiko realybės. Kai kuriais atvejais rodmenys buvo didesni iki 582 proc.
Ekspertai taip pat atkreipia dėmesį į tai, kad ne visada naujos kartos, energiją taupantys prietaisai gali būti tinkamai suderinami su senesnio tipo skaitikliais, ypač skaitmeniniais. Tai taip pat gali lemti klaidingus rodmenis.
Ką daryti, jei įtariate skaitiklio gedimą?
Jei atlikę patikrinimus įtariate, kad jūsų elektros skaitiklis veikia netiksliai, nedvejodami kreipkitės į savo elektros energijos tiekėją. Jei jūsų įtarimai pasitvirtins ir bus nustatyta skaitiklio klaida, turėsite teisę reikalauti perskaičiuoti sąskaitą pagal realų suvartojimą.
Norint išvengti nemalonių staigmenų ateityje, rekomenduojama reguliariai stebėti savo elektros skaitiklio rodmenis ir reaguoti į bet kokius neįprastus ar staigius suvartojimo šuolius. Būkite budrūs ir neleiskite netiksliam skaitikliui paveikti jūsų finansų.