Matote dūmus, kylančius iš po variklio dangčio? „Nedarykite šios klaidos“  ()

Dūmai iš po variklio dangčio yra vaizdas, kurio nenori matyti joks vairuotojas.



© David Reese, CC BY 2.0 | https://www.flickr.com/photos/daveyfire/16198523973/

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Tačiau dažniausiai tai rodo ne automobilio gaisrą, o perkaitusį variklį, kuris savo ruožtu gali sukelti gaisrą. Ką daryti, jei matote iš po variklio dangčio kylančius dūmus?

Kai vairuotojai pamato iš po variklio dangčio kylančius dūmus, pirmiausia jie nori nedelsdami atidaryti variklio dangtį ir pažiūrėti, kas vyksta. Tai natūrali reakcija – norime patys pamatyti problemą. Deja, tokioje situacijoje visiškai atidaryti variklio dangtį yra blogiausias įmanomas sprendimas.

Kodėl? Gaisras po variklio dangčiu pradinėje stadijoje dažnai rusena, esant ribotam deguonies kiekiui. Atidarius variklio dangtį, į variklio skyrių patenka gryno oro, kuris tiesiogine prasme pakursto ugnį. Tai, kas galėjo būti užgesinta, per kelias sekundes gali peraugti į didelį gaisrą, keldamas pavojų visiems šalia esantiems.

Ką daryti, jei iš po variklio dangčio matote dūmus?

[Mažiausia kaina istorijoje!] Lietuvos apžvalgininkas: „Aukščiausios kokybės 3in1 suvirinimo aparatas. Tinka ir mėgėjams, ir profesionalams“ (Video, „VEVOR MIG-200/250“)
1955 5

Nuostabios kainos

Specialūs kuponai

Galioja iki 2025-07-21

Iš Europos greitas ir saugus pristatymas

Aukščiausia kokybė

Labai ribotas kiekis

12 mėn. garantija

Išsamiau

Pirmas ir svarbiausias žingsnis – nedelsiant sustabdyti transporto priemonę saugioje vietoje. Nesvarbu, ar tai kelio viduryje – geriau užblokuoti eismą, nei sustoti šalia kitų automobilių ar siauroje gatvelėje. Vieta turi būti prieinama pagalbos tarnyboms ir atokiau nuo objektų, kurie gali būti paveikti.

Sustoję nedelsdami išjunkite variklį, įjunkite avarinius žibintus ir atrakinkite variklio dangtį – jo neatidarydami. Šis paskutinis žingsnis vėliau gali palengvinti ugniagesių darbą. Tada nedelsdami evakuokite visus keleivius, ypač greitkeliuose – už apsauginių turėklų.

Po evakuacijos arba jos metu nedelsdami iškvieskite pagalbą numeriu 112 ir informuokite dispečerį apie transporto priemonės tipą – ar tai automobilis su vidaus degimo varikliu, elektromobilis ar automobilis su suskystintų dujų įranga.

Ką daryti, kai dega jūsų automobilis?

Elektromobilių atveju, jei iš po transporto priemonės kyla dūmai, nebandykite jo gesinti ar daryti nieko kito – tiesiog pasitraukite saugiu atstumu ir laukite pagalbos. Akumuliatorių gaisrai gali greitai išplisti, o standartiniai gesintuvai prieš juos bejėgiai.

 

Vidaus degimo varikliais varomose transporto priemonėse yra šiek tiek daugiau galimybių. Jei iš po variklio dangčio ar prietaisų skydelio pasirodo dūmų, galite pabandyti juos užgesinti, tačiau tik imdamiesi atitinkamų atsargumo priemonių. Atminkite, kad vieno kilogramo gesintuvo pakanka tik kelioms sekundėms.

Jei nuspręsite gesinti gaisrą, geriausia sustabdyti kitus vairuotojus ir paprašyti pagalbos. Vienas gesintuvas daug nepadės, tačiau keli gesintuvai, ypač didesni iš sunkvežimių ar autobusų, žymiai padidina sėkmės tikimybę.

Tęsinys kitame puslapyje:

Pasidalinkite su draugais
(5)
(0)
(5)

Komentarai ()