Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
Sarunas 2011-01-03 15:04
Paaiškinkit man kvailam žmogui, kodėl bakterijos negali išsivystyti atsparumo šaltai plazmai? Ok suprantu, kad šalta plazma suardo bakterijų membranas ir jos taip žūsta (tiesa?). Tai, kodėl laikui bėgant bakterijos negali mutuoti ir išsivystyti su atsparesne membrana?
- 2011-01-03 15:32
Nes tai fizikinis poveikis, ne cheminis.
nulis0 2011-01-03 15:41
Aš galbūt perdaug ir nesupratau, kaip ten kas ką veikia, bet išsivystyti atsparumą plazmai kogero būtų tas pats, kas žmogui išsivystyti atsparumą kulkai iššautai iš kulkosvaidžio..
Sarunas 2011-01-03 15:42
Nu ok fizikinis, tačiau būtent evoliucijos būdu įgija atsparumą cheminiui poveikiui (nes daugiausia tokiu poveikiu buvo naikinamos bakterijos). Kaip žinome, bakterijos labai greitai sugeba evoliucionuoti ir prisitaikyti prie aplinkos sąlygų. Buvo ne vienas straipsnis apie tai, kad randama bakterijų net itin ekstremaliose žemės vietose.
Tai dar kartą kartoju, kuo šalta plazma tokia ypatinga, kad negali išsivystyti atsparumas jai? Žiūrint makroskopinio pasaulio masteliu, tai tas pats, kaip neigt, kad tam tikra rūšis gyvūnų neprisitaikys prie besikeičiančio klimato sąlygų. Na gal palyginimas ne koks, tačiau esmė ta pati.
Sarunas 2011-01-03 15:44
Palyginimui ne žmogų paimsiu o aplamai gyvūniją. Taip atsitiko, kad kai kurios rūšys ėmė ir evoliucionavo taip, kad jų oda tapo tvirtais šarvais.
MarijonasM 2011-01-03 16:11
Tai tokie gyvūnai tampa lėtesni. Tai ir bakterijos kažką gautų, kažką prarastų. Atsirastų kitos jų silpnybės vietos. O jei dar metodas efektyvus, tai nebus kam daugintis ir prisiminti patirtus nepatogumus, kad nuo jų apsisaugotų kitos bakterijų kartos.
Pumper 2011-01-03 16:52
Tam, kad jos išsivystytų atsparumą nuo šaltos plazmos, reikia, kad dalis dabartinių bakterijų išgyvntų pakartotinas šaltos plazmos dozes, ko nebus. Gi neįmanoma evoliucionuoti neperduodant genetinės patirties kitom kartom.
nulis0 labai gerai palygino. Kiek žmonių nuo kulkų mirė? Ar bent vienas dėl to išsivystė atsparumą kulkom?
kestutisz 2011-01-03 17:33
Tai kad sulyginti mastelių neina (kiek čia tų kulkų aukų, palyginus su antibiotikų numarintom bakterijom). O šiaip klausimas tai tame, kaip plazma nekenkia kūno ląstelėms, tačiau naikina bakterijas (iš esmės tai irgi ląstelės, tik "savarankiškos" )?
Ultimadness 2011-01-03 18:07
Ne nu tu ir palyginai, žmogų su bakteriją. kiek laiko trunka bakterijos mitozė ir naujo žmogaus gimimas?
P.S. kažkur girdėjau, kad vabalai evoliucionuoja, kas 300-ajį palikuonį.
enternald 2011-01-03 18:24
Kas tau evoliuciuonuos jei ląstelės žus? Jei veiksminga ir pigu nutiks taip kur su raupais, jie išnyks beveik.
Be to ląstelės tokiame procese gali evoliuocionuoti ir kitokia linkme:
užuot puolusios žmogus ląsteles ir mirusios, joms gali neberupėti žmogaus organizmas. Užuot masiškai mirusios jos gali tarkim gali būti priverstos pakeisti šeimininką. Nors žinoma tai mažai tikėtina, bet ne labiau, nei kad jos mutuos į ką nors kitą.
Palyginimas tinkamas su kulkosvaidžiu. Kartais tiesiog jo vengti yra paprasčiau nei apsikrauti šarvais, kurie trukdo ir ne visada padeda.
immortallt 2011-01-03 19:15
Palaukit, ziurkese zuva 90% bakteriju. 10% kaip supratau sugeba pasislepti ir taip isvengti plazmos. Argi tas vengimas ir nesukurs progos joms prisitaikyt ir geriau sleptis ?
Nightkid3 2011-01-03 19:17
Bakterijos kurios gyvena ekstremaliose salygose (milziniskam slegyje ir didelej temperaturoj pvz.) priprato gyventi ten ne iskarto. Imesk prie normaliu salygu pripratusiu bakteriju i ekstremalias salygas ir niekas is ju neisevoliucionuos, visos mirs. Tos kurios ten gyvena prisitaikiusios, ten atsirado po truputi vis blogejant salygoms, vis po truputi prie ju taikesi.
Pvz. cheminiam poveikiam kaikuriem is prigimties buna nedidele dalis bakteriju atsparios, kai zusta daug neatspariu jos nebeturi konkurencijos ir isplinta, atsparumas tampa vyraujanciu pozymiu, taigi galima sakyti, kad bakterijos prisitaike prie tokio ir tokio cheminio poveikio. Taciau aisku realiai niekas neprisitaiko, tiesiog paplinta organizmai turintys prigimtini atsparuma. Na o prigimtinio atsparumo plazmai jokia bakterija neturi .
sabotan 2011-01-03 21:59
Čia panašiai kaip žmogui kulka į galvą žmogaus imunitetas niekad nesusidoros su ja .
immortallt 2011-01-03 22:15
Vienas is milijono gal tures anomalija su kietesne kaukole ir atlaikys suvi. Nu sitas poruosis ir yra zymiai didesne tikimybe kad ta mutacija bus pernesta palikuonims. O turint omeny bakteriju mastus ir kad plazma nesunaikins 100% bakteriju kelyje...
Nightkid3 2011-01-03 22:15
Nezinau tiksliai kaip ten yra, bet manyciau, kad greiciau ten "nepataiko" nei "pasislepia" tie 10%
zamzungas 2011-01-03 22:22
ka zin ar 10000 metu kurenant zmones jiems issivystitu atsparumas ugniai cia ir tas pats.
kionig 2011-01-03 22:25
Aisku, kad neisivystis, kadangi bakterijos bus sunaikinamos 99% tikslumu, tai tas likes 1% sudarys labai maza tikimybe, jog ji mutuos del atsparumo. Toliau jau pacio zmogaus apsaugines funkcijos sunaikins ta likusiji.
enternald 2011-01-03 22:28
Bet bakterijos turės ganėtinai izoliuotą populiaciją su maža genų įvairove, kuri dauginimuisi nepatogi. (Bottleneck effect). Pakartotina vakcina gali sunaikinti, kad ir taip mažą populiaciją : tarkim jei išgyvens bakterijos atsparios plazmai, bet ne kokiam antibiotikui, tai paleidus tą antibiotiką populiacija žūtų, nes neliktų atsparių tam antibiotikui bakterijų (tai yra sumažėja tikimybė kad bus perduoti tam tikri genai saugantys nuoantibiotikų). Tai paaiškinima to pačio kulkosvaidžio analogija: jei išgyvens sušaudymą netyčia didžioji dalis tarkime žvairių, tai nauja populiacija turės nemažą žvairių skaičių. Tai yra defektai išgyvenusiųjų irgi lengvai persiduoda kaip ir privalumai.
Sarunas 2011-01-04 00:15
Ok dabar pagavau kodėl, iš kur ir kaip išsivysto bakterijų atsparumas chemijai. Ir kodėl tai negali išsivystyt į atsparumą fiziniam poveikiui.
titas 2011-01-04 00:41
milijonus metu zemeje yra ugnis , zinot bakterija jai atsparia? givybe yra limituota ji tiesiog negali atlaikyti visko ir tuo paciu metu funkcionuoti , kiek jai reiketu visokiu medziagu ( ar paigaminti tinkama medziaga sudetiniu daliu , kad galetu atlaikyti plazma?) ir tuo paciu metu sau sekmingai kovoti su imunitetu ir daugintis pakankamai greit kad isvis kazka sugebetu organizmui padaryt?, tokios super bakterijos atsiranda tik per milijardus skirtingu bakteriju kartu atmetimo proceso ....
tik nesuprantu kaip cia organizmo audinio neveikia?
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
Šaltos plazmos liepsna sunaikina net vaistams atsparias bakterijas