„Mes priversti. Krachas su atominėm...“ JAV prasidėjo beprotybė  ()

Jie turi daugiau nei pakankamai labai prisodrinto urano.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Maži moduliniai branduoliniai reaktoriai (agl. small modular nuclear reactors, SMR) žada būti pigesnė ir lankstesnė alternatyva tradicinėms atominėms elektrinėms, tiekiant vietoje mažai teršiančią elektros energiją. Tačiau nuo tada, kai JAV prezidentas Joe Bidenas šiemet pasirašė draudimą importuoti prisodrintą uraną iš Rusijos, branduolinės energetikos mokslininkai ir energetikos įmonės turėjo ieškoti netikėtų ir neįprastų šaltinių.

Pavyzdžiui, CNN teigimu, mokslininkai ir energetikos įmonės dabar naudoja ginklams skirtą uraną iš branduolinių kovinių galvučių, kad sukurtų naujos kartos SMR. Vėl pradėta anksčiau praktikuota veikla, kai ginklai buvo paverčiami energija. Kažkada šis planas vadinosi „Megatonos į megavatus“ ir jo rėmuose buvę sovietiniai branduoliniai ginklai buvo perdirbti į branduolinį kurą. Šiandien ši programa yra pasibaigusi.

[Mažiausios kainos] El. dviračių TOP! Specialūs nuolaidų pasiūlymai tik Technologijos.lt skaitytojams + žaidimas laimėti dviratį (Video)
12505 4

Pristatome Jums ypatingai kokybiškus el. dviračius. Juos ir patys išbandėme, ir absoliuti dauguma pirkėjų su apžvalgininkais giria. Ir dabar dar juos galite įsigyti su specialiai Jums skirtais nuolaidų kuponais už mažiausias kainas istorijoje.

Išsamiau

Uranas iš kovinių galvučių nėra vienintelis mokslininkų naudojamas šaltinis. Kai kurios įmonės sukūrė naują vietoje prisodrinto urano tiekimo grandinę, sukurtą specialiai reaktoriui. Tai pareikalaus didelių investicijų. CNN duomenimis, šiais metais JAV vyriausybė į urano sodrinimą investuos daugiau nei du milijardus dolerių.

Nepaisant to, mažesnės įmonės, tokios kaip „TerraPower“ (palaikoma Billo Gateso) ir „Oklo“ (finansuojama OpenAI generalinio direktoriaus Samo Altmano), jaučia vis didesnį spaudimą, kad SMR koncepcija taptų realybe. JAV atsiribojus nuo rusiško sodrinto urano, įmonių padėtis tampa vis įtemptesnė.

 

„Mes artėjame prie taško, kai mums reikia skubesnių vyriausybės veiksmų“, – CNN sakė „TerraPower“ išorės reikalų direktorius Jeffas Navinas.

Nacionalinis susidomėjimas didžiulis, tačiau neaišku, kodėl ši skuba dar nepasiekė Energetikos ministerijos, kad gautų šią medžiagą.

Šiuo metu atominė energija sudaro apie penktadalį JAV pagaminamos elektros energijos.

SMR sulaukė pareigūnų dėmesio dėl mažai prisodrinto urano (angl. high assay low-enriched uranium, HALEU), kurį galima gauti iš senų ginklų atsargų.

 

Kaip alternatyvų sprendimą JAV Energetikos departamentas tikisi atgaivinti vietinę urano sodrinimo pramonę, o tai gali užtrukti ne vienerius metus. Laimei, esamas branduolinis arsenalas suteikia šaliai aiškų pranašumą.

Jie turi daugiau nei pakankamai labai prisodrinto urano, kad galėtų pagaminti daug daug tonų HALEU, CNN pabrėžė Navinas.

Kartu buvo atkreiptas dėmesys ir į tai, kad HALEU kurą galima nesunkiai paversti branduoliniais ginklais, o tokio kuro papildymas reikalauja didesnio branduolinių medžiagų stebėjimo visame pasaulyje.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(12)
(0)
(12)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()