Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
Julius 2011-03-03 12:17
Mažiau reikia kreipti dėmesio į visokias Briuselio nesąmones ir lobizmus. Jei kas pamenate vaizdelį per TV, kur buvo rodomas toks baisus Rusijos miestas Severodvinskas, paskendus atominiam laivui Komsomolec? Ten aiškiai buvo matyti, kaip prieplaukoje stovi senas atominis povandeninis laivas, o iš jo eina vamzdžiai, šiluminės trasos namams šildyti. Ir dėl to niekam galvos neskauda. Kodėl turėtų mums skaudėti, tvarkingai padarius? Juk pasižadėjom Ignalinos AE uždaryti, bet niekur nepasižadėjom, kad rusiškų laivų reaktorių neprisipirksime.
BishopaZ 2011-03-03 12:39
oho tokia ventiliatoriu siena labai produktyviai naikina paukscius, o ypac ukanota diena.
Aklas 2011-03-03 14:43
Janke 2011-03-03 14:49
Pagaliau nors vienas straipsnis, kuris dalinai atitinka mano jau seniai keltas idėjas. Kas dėl Japonijos, tai kiek žinau, jų reaktoriai yra daug mažesnio galingumo ir dėl kainos nesiskundžia. Dar yra pamiršta, kaip Rusija apie aštuoniasdešimtuosius išsprendė švyturių, kurie randasi šiaurės negyvenamose salose,elektros aprūpinimo problemą. Ten buvo sumontuoti mažo galingumo atominiai reaktoriai. Dabar egzistuojant GPS jie tapo nenaudingi, todėl be didelių problemų buvo išmontuoti. Jie beje dirbo be tik su vieno žmogaus priežūra. Mielai išsakyčiau dar daugiau pavydžių ir įdėjų, bet tada tai taptų straipsniu, o ne komentaru. Dėl vieno esu tikras, kad Lietuvai reikalingi tik mažo galingumo reaktoriai. O kas dėl kainos, nesvarbu kokį reaktorių pastatys, mokėsime daugiau nei dabar mokame. Manau, kad apsirūpinus tokiais reaktoriais namus galėtume šikdyti pigiau nei dujomis. Tada tikrai turėtume ne tik politinę, bet ir ekonominę nepriklausomybę.
Vytax 2011-03-03 15:25
Ten buvo baterijos kurios naudojo Plutonį 238. O šio cheminio elemento niekas nebegamina nuo pat šaltojo karo. NASA net skambina pavojaus varpais, nes jam pasibaigus nebebus galimybių siųsti toli skriejančius kosminius zondus.
kiesza 2011-03-03 19:18
manau reiketu is ruskiu pasijimt pora trejetu atom laiviu, juos numest kokiam gludziam miske, atitemt laida iki miestuir vuolia.. nes rusu reaktoriai visai patenkinamai laiko
Sokantis Debesis 2011-03-03 19:40
grazi utopija...
geruks 2011-03-03 22:46
Citata:
"Prof. ALGIMANTAS AMBRAZEVIČIUS
Atominei elektrinei nereikia deguonies, neišmetama ir CO2, tik jos atsisakius reikės tai prisiminti. O gąsdintojams avarijomis būtų pravartu prisiminti patarlę, kad daugiausia žmonių miršta lovoje, bet niekas dėl to nemiega po lova.
Technikoje nėra nieko neįmanoma, viską padaro žmonės ir lėšos, tad ir pastatytus iš bėdos blogus reaktorius galima pagerinti ir suvaldyti, reikia tik daugiau galvoti ir mažiau politikuoti."
pilnas jo straipsnis.Daugiau nėra ką pridurti.Išskyrus tai-mūsų sumauti politikieriai įvarė tokį pagalį į ratus,kad neliko nė vieno špykio
elektrikas 2011-03-04 00:21
Manau, kad šitas yra realiausias tarp nepaminėtų http://en.wikipedia.org/wiki/Toshiba_4S , kol kas irgi nesertifikuotas.
Tir4elis 2011-03-04 10:53
Profesorius pamiršta vieną dalyką. Tam, kad pagamint kurą tai elektrinei reikia tikrai daug resursų sunaudot, jau nebekalbant apie CO2 ir kitką . Taigi jokia "švaria" energetika čia net "nekvepia"..
geruks 2011-03-04 16:36
Tir4elis,
Anot tavęs išeina,kad nėra švarios energijos.Juk tą pačią vėjo jėgainę,saulės elementą ar užtvanką kol padaro irgi kažkiek pribezda to CO .Ar ne taip?
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
Mažosios atominės elektrinės – patrauklu, bet nerealu