Ištaškė milijardus dolerių. Šimtų tūkstančių veidrodžių jūra baigėsi katastrofa (Foto, Video)  ()

Niekada neveikė taip, kaip turėtų.



© Craig Butz (CC BY-SA 4.0) | https://en.wikipedia.org/wiki/Ivanpah_Solar_Power_Facility#/media/File:Ivanpah_Solar_Power_Facility_from_the_air_2014.jpg

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Netrukus bus uždaryta Ivanpah saulės elektrinė JAV Mohavės dykumoje. Objektas, kuris iš tolo atrodo kaip šimtų tūkstančių veidrodžių jūra, tarp aukštų bokštų pastatyta svetimų civilizacijų, nebėra pelninga. 

„Tai buvo finansinė nesėkmė ir ekologinė katastrofa“, – sakė Julia Dowell iš aplinkosaugos organizacijos „Sierra Club“.

Objektas Mohavės dykumoje netoli Kalifornijos ir Nevados sienos buvo atidarytas 2014 m. pradžioje. Tai buvo numatyta kaip saulės energijos pramonės ateitis. Jį sudaro šimtai tūkstančių kompiuteriu valdomų veidrodžių, nukreipiančių saulės spindulius į tris maždaug 137 m aukščio bokštus. Jie yra daug aukštesni už Laisvės statulą.

[EU+Kuponai] Pasaulinė premjera. Aukščiausios klasės monitoriai žaidimams, pramogoms ir darbui. Ribotas kiekis (Video)
8157 1

Pasaulinė premjera!

Nuolaidų kuponai

Iš Europos sandėlių

Iki 2 metų garantijos

1) „KTC A32Q7 Pro“ - portabilus Android 4K ekranas

2) „KTC H27S25E“ - 27 colių, 2K, 240Hz lenktas žaidimų monitorius

3) „KTC Q24T09“ - 24 colių, QHD, 180Hz žaidimų monitorius

4) „KTC H27P22S“ - 27 colių, 4K, 160Hz žaidimų monitorius

Išsamiau

Bokštų viršuje yra vandens pripildyti katilai. 

„Ypač koncentruota saulės energija paverčia šį vandenį garu, kuris varo turbiną, gaminančią elektrą. Vienas iš pagrindinių šios saulės technologijos pranašumų yra jos gebėjimas kaupti šilumą, leidžiančią gaminti elektrą naktį arba kai saulė nešviečia, nereikia baterijų“, – aiškina CNN.

Projektas gavo 1,6 mlrd. dolerių  valstybės finansavimą. Tačiau laikui bėgant paaiškėjo, kad jame naudojamos technologijos buvo nepakankamos ir niekada neveikė taip, kaip turėtų. Jėgainę labai sunku eksploatuoti. Tačiau tikroji problema pasirodė ta, kad pastaraisiais metais fotoelektra tapo daug pigesnė.

 

Dėl šios priežasties elektrinės bendrasavininkė „NRG Energy“ nusprendė pradėti objekto uždarymą. Jei ji gaus teisės aktų leidimą, procesas prasidės 2026 m. pradžioje. Tokį įvykių posūkį teigiamai vertina tie, kurie kritikavo objekto statybos idėją nuo pat pradžių.

„Tai buvo finansinė nesėkmė ir ekologinė katastrofa. Projekto statybos sunaikino nepakeičiamą dykumos buveinę“, – CNN sakė Julia Dowell iš „Sierra Club“ aplinkosaugos grupės. 

Vieta, kurioje pastatyta elektrinė, buvo dykumos vėžlių buveinė. Ten taip pat gausiai žuvo paukščiai, sudeginti ore nuo veidrodžių atsispindėjusių saulės spindulių.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(18)
(2)
(16)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()