10 kartų pigesnė fotoelektra. Šia technologiją galima naudoti net kosmose  ()

Australijos technologijos suteikia vilties revoliucijai.


Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
© blickpixel (Free Pixabay license) | https://pixabay.com/photos/solar-cells-electricity-photovoltaic-491703/

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Energija gali būti gaminama naudojant saulės šviesą ne tik Žemės paviršiuje, bet ir aukštai virš mūsų galvų. Taip mano Australijos bendrovės „Extraterrestrial Power“ darbuotojai, vystantys išskirtinai žemomis gamybos sąnaudomis pasižyminčių fotovoltinių elementų projektą.

Šie nauji saulės elementai yra labai ploni, todėl juos būtų galima naudoti net kosmose. Masinė šių elementų gamyba turėtų užtikrinti didelį jų kainų sumažėjimą, nes jau dabar kalbama apie iki 10 kartų mažesnę kainą, lyginant su esama situacija. Prie to pridėjus akivaizdžius fotovoltinės įrangos naudojimo kosmose privalumus, pvz., nepriklausomybę nuo oro sąlygų, gausite tikrai įdomią technologiją.

Lengvesni ir pigesni „Extraterrestrial Power“ elementai gali būti gaminami kartu su klasikinėmis saulės baterijomis, kartu pasižymėdami aukštu efektyvumu, stabilumu ir ilgaamžiškumu, todėl juos būtų galima naudoti kosmose. Tai svarbu, nes sąlygos orbitoje, įskaitant pavojingą spinduliuotę, temperatūros svyravimus ir vakuumą, gali greitai sunaikinti įprastus saulės elementus.

[EU+Kuponas] Pirkėjai sužavėti. „Labiau nei pateisina lūkesčius. Nuostabi kokybė. Su lazeriniu kreiptuvu. Ir dar tokia kaina.“ Būtinas „pasidaryk pats“ entuziastams ir profesionalams
11352 3

Nuostabi kaina

Specialus kuponas

Iš Vokietijos greitas ir saugus pristatymas

Aukščiausia kokybė

Puikių galimybių rinkinys

Labai ribotas kiekis

Išsamiau

Net Australijos kosmoso agentūra atlieka savo vaidmenį įgyvendinant visą įsipareigojimą. 2023 metais buvo sėkmingai atliktas eksperimentas, kurio metu energija belaidžiu būdu buvo perduodama į kosmosą ir atgal į Žemę. Tai suteikė vilčių įgyvendinti projektus, kurie vieną dieną leis sukurti fotovoltinius žvaigždynus be apribojimų, su kuriais paprastai susiduria mūsų planetos paviršius.

 

Tačiau kol tai įvyks, inžinieriai turės susidoroti su tam tikrais apribojimais. Australai pirmauja šia kryptimi, nes jų ploniems saulės elementams sunaudojama mažiau medžiagų, todėl juos pigiau gaminti neprarandant galios. Iš pradžių jie būtų naudojami Žemėje, tačiau gali būti, kad laikui bėgant jie atsidurs mūsų planetos orbitoje.

Ilgainiui kalbama apie šių elementų naudojimą kosmose, pavyzdžiui, Mėnulyje ar Marse. Įsivaizduokite, kad gaminate saulės baterijas, kurios vėliau galėtų maitinti marsaeigius ir mėnuleigius, autonominius robotus ir net visą nežemišką infrastruktūrą, skirtą kolonizatoriams. Perduodant tokią energiją iš orbitos į Žemės paviršių, bus labai svarbu rasti būdų, kaip ją efektyviai ir saugiai transportuoti.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(17)
(2)
(15)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()

Susijusios žymos: