Bandė sugadinti įvairiais būdais – veltui. Ši baterija yra beveik nesunaikinama (Foto)  ()

Galėtų būti naudojama kuriant lanksčią elektroniką...


Ličio akumuliatorius
Ličio akumuliatorius
© Kristoferb, CC BY-SA 3.0 | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Li_ion_laptop_battery.jpg

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Jei kada nors nerimavote, kad jūsų naudojama baterija gali būti pažeista, dabar tai neturi prasmės.

Ją sugadinti bandė įvairiais būdais – veltui. Ši baterija yra beveik nesunaikinama, rašo „Live Science“.

Mokslininkai sukūrė tamprią hidrogelio bateriją, sukurtą veikti net ir ekstremaliausioje aplinkoje. Bandymo tikslais ji buvo išbandyta įvairiais būdais, tačiau nė vienas nepasirodė galintis jai pakenkti.

Be to, kai tyrimo grupės nariai atliko pakartotinius matavimus, paaiškėjo, kad intensyvus eksploatavimas neturėjo reikšmingos įtakos aptariamo akumuliatoriaus veikimui. Jis išlaikė net 90% pradinės talpos, o tai reiškia, kad gali toliau veikti be jokių problemų.

[Vokietija] Rekordinės kainos 16 linijų „KKmoon“ lazeriniai nivelyrai - labai gausios pakuotės ir galimybės: puikus daiktas remonto ir statybų darbams
1

Puiki kaina!

Iš Vokietijos

Ribotas kiekis

Gausios pakuotės - papildomi priedai, laikikliai, stovai ir kt.

16 linijų, žalios spalvos lazeriai

Valdomi su mygtukais, pulteliu

Išsamiau

Tampri ir lanksti struktūra yra hidrogelio akumuliatoriaus forma, galinti savarankiškai ištaisyti bet kokią žalą. Sudėtyje nėra jokių aplinkai kenksmingų ingredientų, o šio sprendimo technologija leidžia susidoroti su iki šiol gana reikšminga problema: drėgme.

Baterija, su kuria buvo atlikti sudėtingi bandymai, išgyveno pažeidimus ir po 500 įkrovimo ir iškrovimo ciklų išlaikė apie 90% pradinės talpos.

 

Sąrašas būdų, kaip inžinieriai bandė pakenkti savo kūriniui, panašus į viduramžių kankinimų meistro vadovą. Akumuliatorius, be kita ko, buvo perpjautas, pradurtas ir susuktas. Visa tai siekiant užtikrinti, kad siūlomas metodas būtų veiksmingesnis už tai, ką siūlo įprastai naudojamos ličio jonų baterijos. Šios, nors ir itin populiarios, deja, yra degios, jautrios fizinei žalai ir gali nutekinti nuodingas medžiagas.

 

Naujo tyrimo autoriai pasirinko elektrolitą su ličio druska, be fluoro. Taip buvo sukurta nauja vandens pagrindu pagaminta hidrogelio baterija. Šioje konstrukcijoje hidrogelis veikia kaip elektrolitas ir separatorius, o dėl fluoro nebuvimo galime kalbėti apie draugiškumą aplinkai ir patiems vartotojams.

Minėtas hidrogelis išlaikė 19 % vandens, esant 50 % santykiniam drėgnumui.

Tai reiškia, kad ji gali veikti net ir be standžios išorinės konstrukcijos, reikalingos ličio jonų akumuliatoriams. Ateityje ji galėtų būti naudojama kuriant lanksčią elektroniką, išmaniuosius drabužius ir povandeninius robotus.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(5)
(0)
(5)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()

Susijusios žymos: