Tai atrodė neįmanoma! Silicio ir perovskitų „sumuštinis“ sumušė pasaulio rekordą – ši naujovė gali pakeisti visą rinką ()
Jo efektyvumas pasirodė esąs beveik rekordinis.

© Kindel Media (Public Domain) | https://www.pexels.com/photo/a-person-in-black-shirt-holding-a-solar-panel-while-standing-on-the-roof-9875441/
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Dviejų pagrindinių šiuo metu fotovoltinių elementų pramonėje naudojamų komponentų – silicio ir perovskitų – integravimas pasirodo esąs itin perspektyvus sprendimas. Be to, ši tandeminė technologija, regis, turi daug plėtros galimybių ir nuolat muša naujus efektyvumo rekordus.
Kinų versijoje šis rezultatas buvo stulbinantis 34,58 %. „Longi“ ne tik pasiekė reikšmingą rezultatą efektyvumo požiūriu, bet ir išsprendė ankstesnius iššūkius, susijusius su tiksliu savaime susiformuojančių monosluoksnių storio ir orientacijos valdymu.
Sėkmės raktas pasirodė esąs nauja medžiaga, skirta pasyvacijos defektams sumažinti. Šis monosluoksnis, žinomas kaip HTL201, yra skylių selektyvus sluoksnis. Nepaisant daugelio šio sprendimo privalumų, sunkumai kontroliuojant monosluoksnių storį ir orientaciją išliko reikšmingu apribojimu.
|
Tačiau rizika buvo verta pastangų, o proveržis įvyko panaudojus asimetrinį HTL201 saulės elemento dizainą – alternatyvą įprastai naudojamoms simetriškoms karbazolo pagrindu sukurtoms struktūroms. Dėl šių pakeitimų tyrėjų komandos nariai pagerino tekstūruotų silicio pagrindų padengimą ir vienodumą, dar labiau optimizuodami tarpfazinių energijos lygių suderinimą.
„Longi“ atstovai žurnale „Nature“ rašo apie savo darbo detales. Jų ataskaitoje teigiama, kad stipri HTL201 ir perovskito sluoksnio sąveika sumažina energijos nuostolius. Tai, žinoma, turi įtakos galutiniam efektyvumui. Bandymai parodė, kad kiniškas tandeminis saulės elementas, kurio plotas yra 1 kvadratinis centimetras, pasiekė 34,58 % energijos konversijos efektyvumą.
Atvirosios grandinės įtampa buvo 2,001 V, trumpojo jungimo srovės tankis – 20,64 mA/cm², o užpildymo koeficientas – 83,79 %. Viršutinis sluoksnis sudarytas iš perovskito elemento, kuriame yra sidabro kontaktas ir, be kita ko, ličio fluorido, etilendiamonio dijodido ir bakminsterfullereno sluoksniai. Apatinis sluoksnis yra silicio heterosandūros elementas, tačiau tuo informacija ir baigiasi.
Įdomu tai, kad „Longi“ yra perovskitų ir silicio pagrindu sukurtų tandeminių saulės elementų efektyvumo rekordo savininkė. Šis naujausias rezultatas, siekiantis 34,85 %, turėtų būti laikomas Kinijos dominavimo fotovoltinių elementų sektoriuje įrodymu. O šios technologijos potencialas yra pakankamai aukštas, kad galėtume tikėtis tolesnių įspūdingų bandymų rezultatų.