80 proc. Baltijos šalių gyventojų mano, kad vyriausybė turi suteikti paramą žaliajai energetikai

Komentarai Prisijungti

Viršuje:   Seniausi | Naujausi

enternald 2012-05-11 14:25
Tiksliai nežinau, kol kas naudosis taktiniu dažniu kaip anksčiau iš Rusijos bent kolkas. Esmė ne pastotėje: ji gali konvertuoti į ką nori, bet tą dažnį reikia derinti su kitais šaltiniais (prasilenk laipsnių skaičiu ir vietoj sinusoidės turėsi "keliapapę" bangą). Stotis sugebės sugeneruoti signalą, bet čia kita problema: stotis gali tik siųsti (t.y versti iš AC į DC srovę) arba gauti srovę (t.y. versti iš DC į AC). Gaunasi paradoksas toksai, kad jungtis negalės diktuoti dažnio, nes kai siųs perteklinę energiją elektrinės praras sinchronizaciją. Lenkijos tilto srautas (AC srovė) yra dvipusis, nes nenaudojami konverteriai (kurie būtini povandeninėm ir kitom didelio n.k. DC jungtims). Tačiau Lenkijos srautas bus bent artimiausiu laikotarpiu bus mažas, kadangi pačiai Lenkijai elektros trūksta.
immortallt 2012-05-11 16:32
O Lenkija nesujungta toliau su vakarais ? Beveik nieko nesupratau apie siaurine jungti Jei nori naudotis reikia ko ? Nes na man kaip neraukianciam atrodo, ateina pastovi itampa, tada stovi konverteris, tas konverteris padaro kintama srove ir smagiai naudojames elektra is skandinavu tiesiogiai (izoliuokim, kad turim savo elektriniu ir kito importo).
dododo 2012-05-15 16:47
Pabandysiu paaiškint kaip aš suprantu. Stovi dvi elektrinės, kurių generatoriai (Europoje) dirba 50 Hz rezimu. Tačiau, kad jos tarpusavyje galėtų būti sujungtos į vieną tinklą reikia suderinti AC elektros linijų fazes, nes dėl atstumų atsiranda vėlavimai. Kaip ir buvo minėta - dvi elektros bangos tuomet gali prasilenkti, silpninti viena kitą ar stipritni ir netinkamai pernešti energiją. Krenta srovė, užsitrumpina elektrinės ir pan. Kad panaikinti šitą fazių poslinkį, visokie invertoriai naudojami...