Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
Anonymous 2008-03-07 20:19
nors ir nuvalkiota fraze, bet "kas paprasta tas genealu"
Anonymous 2008-03-08 03:16
Įrenginių pagaminimo ir eksploatavimo kaštai, kilovatvalandės kaina ir atsipirkimo laikas štai kas manau būtų įdomiausia šiuo atveju. Na bet jei jiems pasiseks tai manau sužinosim.
Anonymous 2008-03-08 08:38
Labai įdomus pasiūlymas.Manau,tai galima būtų pritaikyti ir Lietuvos upėse bei upeliuose.Paminėtą troso po vandeniu problemą,manau ,būtų galima išspręsti labai paprastai.Tą trosą pakelti virš vandens į tokį aukštį,kurio pakaktų praplaukti valtims ir plaukikams,o vandens turbinų zoną atitverti...
enzim 2008-03-09 12:26
Lietuvos upės "lėtos" ir pateikta sąlyga 7.4km/h=2.06m/s visas lygumų upes išbraukia iš kandidatų sąrašo, o ir iš aukštumų ištekančios upės kaži ar sugeba išlaikyt visus metus tokį tekėjimo greitį. Reiktų paieškot ypatingų rėvų.
Mantas 2008-03-09 14:21
Tai vadinasi beužtvankinė hidroelektrinė.Jos principas yra labai paprastas: bet kokio greičio srovė suka sraigtų grandines.Kuo daugiau grandinių tuo didesnis pajėgumas.Svarbiausia,kad šią hidroelektrinę galima padaryti "nematoma",nes ji visa bus po vandeniu.Tokiu būdu ji negadins kraštovaizdžio,netrukdys vandens turizmui,nekenks vandens gyvūnijai.Ši hidroelektrinė gali dirbti visų metų laiku,net užšalus upėms.Ji yra kitokia,negu čia aprašyta straipsnyje.Tai būtų labiausiai tinkamos hidroelektrinės Lietuvoje,nes jas galima įrengti tiek didelėje upėje,tiek mažuose upeliuose.
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
Nauja nedidelės galios hidroelektrinių koncepcija