Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
lizunas 2018-11-28 16:12
"Papildoma garantija? Geriau pataupykite pinigus"
Nekalbėk vėjų, ta papildoma garantija tave išgelbės. Kodėl? Ne todėl, kad LED apšvietimą sutrenksi, o todėl, kad jis išdega. Kodėl išdega? Nes gamintojams svarbu, kad kas 2 metus keistum TV. Tai jie taip pašvietimą ant MAX palieka, kad jis nelaiko žiūrint daug laiko. Ir ne vienas meistras pasakys, kad po garantijos pusmetis ar metai ir tempia telikus tvarkyti. Pas save, kai buvo vienas iš pirmų samsung modelių, po garantijos spėjo pareiti 2 metai, bet visgi pasirodo jau per garantinį laikotarpį atsiradęs šešėlis - viena atsijungus LED linija...
AAA000 2018-11-28 18:06
4K atsirado del to, nes pasikeitus technologijai is vieno sviesos saltinio i daug mazu sviesos saltiniu - pradejo labai greit didint ekranus. nes nebera ekrano dydzio ribu. gali bors ir per daugiaaukscio pastato siena telika pagamint. ir pikselis dideliam ekrane pasidare nenormaliai didelis nu tai ir ivede 4K. o dabar isvis paklodziu kambario sienos dydzio pristampavo, tai ir 8K prisireike
bet dabar kita problema - kaip nufilmuot 8K vaizda su miniatiurine kamera? niekas juk nenori televizoriaus dydzio kameru tampytis...o kuo labiau is vieno tasko dideli pikseliu kieki filmuoji - tuo sudinesne bendra kokybe, nes reikia sfera sukist i kvadrata... visi megejiski video gaunasi isgaubti kaip per siknos skyle filmuojant...
laimius 2018-11-28 19:48
Siaip geras straipsnis, visa pagrindine info surasyta, tik dadeciau kad oled isdega pastoviai rodant tarkim to pacio kanalo zenkliuka. O jei dar butu pridejes lentele su firma, ju atnaujinimo daznis ir tikras - kazkada buvau rades, tai visai puiku butu. Pvz pardavejai tvirtino jad samsung tik nuo 8-os serijos 100hz prasideda tikri.
R35P3CT 2018-11-28 19:55
Kaip tik renkuosi televizorių ir užsikabliavau ties LG 55SJ810V, bet pastebėjau, kad pas juos yra IPS matrica. Sako, kad juoda spalva yra šiek tiek išblukusi tai nebežinau ką daryti . Samsungo nebenoriu - (turiu) ir labai aštrios ir nenatūralios spalvos. Sony kaip suprantu kas susiję su spalvomis tai vienas geriausiu, bet jų kainos man per didelės (rimtesnės serijos).
Klausimas nusimanantiems, ar reiktu bijoti IPS ? nes manau ir pas kitus ne su šia matrica nėra natūralios juodos.
Žinoma OLED'as su spalvomis vienareikšmiškai geriausia, bet nenoriu skirti tokių lėšų, o ir laukti kol atpigs dar kokių pora metų nesiruošiu.
AAA000 2018-11-28 20:23
IPS su spalvom ten viskas puikiai. bet su dinamika nekazkas. dinamika gera nebent jei dvisluoksnis ir didelis kadru atkurimo daznis.
HardAxe 2018-11-28 23:40
pradėkim nuo to, kad temą reiktų pervadinti "Geriausio televizoriaus pasirinkimas 2018". Kažkaip visi pradėjo labai labai smarkiai gyventi ateitimi
zet 2018-11-29 11:28
Autorius padare labai labai daug netikslumu netikslumu ar klaidinanciu smulkmenu, turetu daugiau pasidometi pries rasant! O vietomis net nusikalbejo ziauriai. Turiu 2018 metu brangiausia Sony Bravia modeli. Pries pirkdamas pasidomejau ir informacijos susirinkau daug daug daugiau negu autorius pateike.
Netikslumai del:
HDR,
4K,
"geriausia rinktis"....na 75coliu televizoriai siais metais pakankamai atpgigo
"ei sugebate įžiūrėti atskirus ekrano taškus (pikselius), jūs sėdite per arti." - arba televizorius prastas su kosminio dydzio pikseliais.
"gzistuoja bendra taisyklė, leidžianti maksimaliai tiksliai nustatyti būtiną sėdėjimo atstumą. Tad nuo TV turėtumėte sėdėti tris kartus toliau, nei kad yra HD televizoriaus įstrižainė ir 1,5 karto toliau jei tai bus 4K Ultra HD televizorius" - pasenusi taisykle sukurta senu televisoriu laikais. Cia panasiai kaip aiskinti, kokiu greiciu masina vaziuoti, pagal 1980 metu patirti.
"Kitaip tariant, jei tai bus 4K televizorius – turėsite sėdėti du kartus arčiau jo, lyginant su HD televizoriumi." - visiska nesamone, autoriui siulau paciam nusipirkti telika, o paskui svaigti nesamones.
"Ją apibūdina ekrano taškų (pikselių) skaičius, kuris ir sukuria vaizdą ekrane. Principas paprastas – kuo daugiau tų taškų, tuo vaizdas ryškesnis" - ryzkumas su tuo visiskai nesusijes, nebent liaudiskoje neteisingoje kalboje, bet ne straispnyje.
" Didžiausia 4K televizorių nauda yra ta, kad mažesni ekrano objektai turi daugiau detalumo, įskaitant padidėjusį ryškumą." - ka autorius vartojo?
"Apskritai, vaizdas yra turtingesnis ir gyvybingesnis nei HDTV, tačiau ne visada tai galima išnaudoti." - vel.... kokiomis metrikomis nustato gyvinguma? Plius, jei visada yra pliusu, kodel neina ju isnaudoti? Tiesa, su senais 4k modeliais nevisada 4k galima isnaudoti, su naujais - visada. Siulau pasidometi kodel.
"HDR yra nauja 4K savybė" - autoriau, matosi, kad visiskai neturi teliko ar net gero monitoriaus. Na visiskai nusikalbi. Cia tas pats kaip sakyti, jog dizelis yra dzipo savybe. Na kaip galima tokia nesamone rasyti.
"Tad renkantis televizorių žiūrėkite kiek kritiškai į HDR palaikymą ir vien dėl to nepulkite pirkti TV. Tai neturi būti lemiantis veiksnys." As sutinku, bet pazistu zmoniu, kuriems HDR tai kazkoks "vau".
"tada rinkitės „Dolby Vision“ - nera jis jau ten tiek geresnis. Mano TV pakaiko ji ir per brangiausia Netflixo accounta ziurejau pakankamai 4k "„Dolby Vision“ filmu.
Sitoje vietoje gal net svarbiau televizoriaus savybe atkurti "HDR", zodis palaiko, nereiskia kad jis vienodai atkurs su kitu "palaikanciu". HDR10+ nieko nenusileidzia. Realiai reikia rinktis pagal tai, is kur filmus ar kitoki vaizdo turini gausite. Jei Netflixas - DV, jei koks kitas vaizdo medziagos provideris neturi DB - tai jums is DB jokios naudos. Kita vertus, geras televizorius ir be DB geriau atkurs vaizda negu koks senas piagiausias modelis su dB.
"Vienas iš paprasčiausių būdų yra įterpti juodą vaizdą tarp originalių paveikslėlių ir taip apgauti žiūrovų akis. Tokiu būdu vaizdas tampa kokybiškesnis." - siulau autoriui pasidomi, is kur atsirado juodo kadro iterpimo technologija. Ir tas "kokybiskesnis" ? Kame kokybiskesnis? Beje, juodo kadro iterpimas turi ir minusu. Juodas kadras naudojamas filmu rezimu, ypac sporto, nes nakina Gray to Gray latency. Kitaip tariant sumazina motion blur'a, bet dingsta vaizdo sviesumas, todel per daug to juodo kadro irgi nevisada yra gerai, ir pvz per mano TV, yra n nustatymu, kaip ta juodra kadra iterpti.
"Kai kurie nauji modeliai palaiko „High-Frame Rate“ (HFR), o tai reiškia, kad jie turi aukštesnį atkūrimo greitį ir palaiko turinį su didesniu nei 60 Hz." Autorius pats sau prietarauja. Pries tai rase, kad daug modeliu sprendzia problemas, kaip dira su 100Hz ir sprendzia problemas, kaip dirbti su mazesniais dazniais, o dabar raso, kad kai kurie palaiko daugiau negu 60....Autoriau!!!!!
"saugokitės tokių terminų, kaip „effective refresh rate“ (efektyvus atnaujinimo dažnis), kuris reiškia, kad faktinis kadrų dažnis yra pusė to," - pradzia sakinio gera, jau galvoju, kad autorius pagaliau tiesa pradejo kalbeti. Na dabar efektyvus danzis buna ir 10 kartu didesnis uz realu, tad paskaicius tavo posta, zmogus nueis i parduotuve, ras 1000Hz ED, ir pagalvos, kad dirba tas TV 500Hz?
"Naujas HDMI 2.1 formatas kiek vėliau atsiras ir naujuosiuose TV, tačiau jis labiau skirtas 8K TV ir bent kol kas jis neturėtų kelti rimtesnio dėmesio. " - ir vel, nevisai teisingai. Pamristi, kad 4k gali vaizdas gali buti skirtingo daznio, bitu raiskos, ir koki 4k DB perduoti 60HZ dazniu jau paprasto HDMI 2.0 gali nepakakti. Kitaip tariant siais laikas turi buti minimum 2.0a arba 2.0b. Norint megautis 8k, ar 4k virs 60Hz ar vaizdo ar nori tureti palaikyma "Dynamic Metadata", tada turi rinktis 2.1.
"Dar viena vis labiau populiarėjanti LCD ekranų technologija yra vadinami „kvantiniai taškai“. Na salyginai. Cia Samsungo technologija, tai ji populiareja tiek, kiek populiareja Samsungo modeliai. Sis LCD yra gerai isreklamuotas ir siek tiek over priced.
"QLED iš esmės yra LCD TV su „kvantiniais taškais“, tad nors tai pažangesnė technologija ir intensyviai vejasi OLED, bet vis dar jai negali prilygti." Vel autorius nusikalbejo. Tai ant tiek skirtingos technologijos, kad neimanoma nei pavyti nei aplenkti. Galima nebent pagal atskirus rodiklius. Beje, kai kuo LED'as apskritai lenkia OLeda siandien. Tad del to autorius vel nusikalbejo.
"OLED televizoriai. Šie televizoriai yra geresni už zoninį ekrano apšvietimą turinčius LED-LCD televizorius. " Vel melas. Jei butu taip - buciau nusipirkes geriausia OLeda. Jie turi kelis tikrai nuostabius ir nepakrtojamus pliusus, bet turi ir 2 minusus.
"Ir „LG“ nėra vienintelė kompanija, aktyviai diegianti OLED technologiją dideliuose televizoriuose. Su naujais OLED modeliai ateina ir „Panasonic“, „Philips“ bei „Sony“. Dauguma naujų modelių turi „Ultra HD 4K“ skiriamąją gebą, tačiau rinkoje yra ir keletas pigesnių „HD OLED“ modelių." - Pamirso autorius pamineti, kad diegiami tie patys LG OLed screen'ai.
"Kainos įprastai svyruoja nuo maždaug 2000 eurų už 55 colių HDTV iki 5000 eurų ir daugiau už 65 colių Ultra HD 4K modelį." Cia 2017 metu pabaigos ar gal dar siek tiek 2018 metu pradzios duomenys, dabar 65 coliu tikrai neblogas OLedas kainuoja apie 3200 euru +-. Aisku, yra brangesniu.
"Pliusai OLED yra akivaizdūs: aukšta sugeneruoto vaizdo kokybė, kontrastas, didelis žiūrėjimo kampas, puikios juodos ir ryškios spalvos. Minusas taip pat aiškus – didžiulė kaina, tad tokį malonumą sau leisti gali ne kiekvienas." - autoriau!!!!!! kas per nesamones. OLedas turi dar kitu pliusu, kuriu tu nepaminejai, bet ir 2 minusus, vienas is ju labai didelis. Tai isdegimas pikseliu ant statinio vaizdo. Kitas, ju sviesumas mazesnis, tad jei nenaudoti nakti visiskoje tamsoje, o diena apsviestame kambary, tai Oled nauda smarkiai krenta.
"Tikrai, tokie lenkti ekranai traukia dėmesį." Manes nenetraukia ir niekad netrauke. O tai kad modeliu pasiulai smarkiai susitrauke - akivaizdu, kad ne mane viena. Isimtis - nebent autorius.
"Galima drąsiai teigti, kad vienas didžiausių elektroninių parduotuvių pajamų šaltinis yra papildoma garantija. Kodėl? Nes tokios garantijos yra praktiškai nereikalingos televizoriams. Dauguma HDTV komponentų yra labai tvirti. Net šviesos diodai, naudojami apšvietimui, yra praktiškai atsparūs smūgiams." Ar tikrai, o pixeliu isdegimai? Net Ledai isdega, ka kalbeti apie Oleda. Pvz forumuose skundziasi zmones, kad samsungo Qledas irgi isdega. Tad siais laikais tv geriau nepalikti ilgam ant vieno statinio vaizdo.
Prie mazesniu smulkmenu nesikabinejau, nes jau nebuvo jegu.
zet 2018-11-29 12:03
Yra Youtube 8k geru video, nufilmuota nuostabiai. Tad filmus jau dabar galima stampuoti su 8k. Idomumo delei siulau ivesti i paieska "8K Peru". Nieks nekalba apie LRT su 8k.
Plius visi pamrista apie UP SCALE. Pvz dirbtinio intelekto mikroschemu pagalba vaizdas gan kokybiskai upscale'inasi. Ziurejau HD 720p video ant savo 4k ekarno. Upscale'as tikrai dare darba. Tad 85 coliu 8k ekranas su geru upscal'u ir dabar duotu naudos. Nes 75 coliui televizoriui jau 4k riba yra, 5k pats tas. Aisku, jei neziurite is 10 metru. Su Smart TV galima ir narsyti, ir konferencijas rengti - tad panaudos budu daug ir nevisada reikia buti uz 10 meturu.
zet 2018-11-29 12:08
nezinau, beveik visur dideli ar mazi netikslumai, gal keli sakiniai visam straipsnyje yra pilnai korektiski ir tikslus.
zet 2018-11-29 12:11
[quote="R35P3CT"] Samsungo nebenoriu - (turiu) ir labai aštrios ir nenatūralios spalvos. /quote]
Tai dauguma siais laikais teliku turi maximaliai uzastrintas spalvas ar rezimus. Kol susikuriau ant savo Sony realiu spavlu rezima, nemazai uztrukau. Vieni rezimai - uzastrinti, antri labai uzastrinti, treti - maximaliai.
Esme parduoti telika, o telikas gerai parduodamas, kad is toli lentynoje sviecia super spalvom. Tad gal pazaisk su nustatymais ir patiks tavo Samsungas?
zet 2018-11-29 12:27
Nevisai taip. Dinamika nusako keli tiesioginiai parametrai plius papildomi fokusai. Tie is pagrindiniu parametru: Gray to Gray + Hz. IPS letoka, bet nera jau tokia tragiska. Plius pacios IPS matricos gali skirtis, tad vienu IPS matricos gali smarkiai skirtis nuo kitu. IPS sunkiau su aukstesniu dazniu, tad IPS 90 ar 100 Hz dar tempia, o vat 120 - labai isimtines matricos. Del to kai kurie gamintojai pradejo deti VA matricas (giminingos IPS). IPS dar privalumas - geri matymo kampai.
Gray to Gray geriausias ir siai dienai visiskai be konkurencijos pas OLED ekranus. Gray to Gray atsakas lenkia kitas technologijas 10 ar net 40 kartu ar net 80 kartu! (priklauso nuo OLED'o ir kitos lyginamos technologijos). Pvz 0.1ms kai pas kitus gali buti 1ms, 4ms, 6ms, 8ms.
Pagalbiniai fokusai tai juodu kadru iterpimai, dar kazkas panasaus ar apdorojimas michroschemos pagalba (programiskai koreguojant vaizda). Programiskai apdorojamas vaizdas nebutinai vienu algoritmu. Ta parasme kelios skirtingos technologios gali eiti viena paskui kita. Pvz pats vazdo flow'as gali buti netolygus, trukcojantis, ir yra siais laikas technologijos tai apdorojancios, pvz isijungia "sport" rezimu. Siais laikais sios funkcijos auga kaip diena po nakties ir kai kurios man ne prie sirdies. Pvz 2019 metu Sony modeliai jau net seselius koreguos, jei per tamsu, sumazins seselius, zodziu iskreipines vaizdus. Jau dabar dirbtinio intelekto pagalba Sony kai kurie modeliai apdoroja vaizdus del geresnio dinamiskumo, ka ten daro ir kaip - jau nezinau. Del ko nepatinka, o todel kad kartais gal gerai matyti vaizda, koki vaizdo kurejas sukurie, o ne tai kaip pertvarke mikroschemos. Danziausiai tie pertvarkymai orentuoti i pirmini ispudi. Akiai apsipratus, gali atvirksciai erzinti. Zodziu - 2018 metai buvo pradzia siom technologijom, o va 2019 - 2020 duod daug naujo.
HardAxe 2018-11-29 13:42
mano skoniui tai HDR yra daug didesnis privalumas už belekiek pixelių.
Galėtų dar kokį dirbtinį intelektą padaryti, kuris įjungus užmaskuotų kanalo ženkliuką elementariai interpoliuodamas gretimus pixelius.
zet 2018-11-29 14:00
Ir rasiau savo komentare, kad pazistu zmoniu, kuriems HDR > 4k.
Man asmeniskai HDR gerai, bet cia priklauso nuo turinio. Yra filmu, kur kokia komedija, tai ten man nei silta nei salta. Kur koks siaubo filmas kur tamsoje atsiranda ryzkus svieos ruozai, pvz fakelai, ar zibintai, tai ispudingai atrodo. As visgi uz gersni apskrtai telika. Ant mano teliko filmas be HDR geriau atrodo, negu pas draugo su HDR.
AAA000 2018-11-29 14:06
aha. tik pirma reikia turet su kuo paduot ir per ka ziuret bandziau kelis ziuret - nelabai kas gavos... visi galai stringa, ypac judesys realiai tegaliu paziuret nebent susistabdes vaizda atskirus kadrus - tai tegaliu sprest nebent apie vaizdo detalizacija - ir cia viskas ka tegaliu pamatyt...
zet 2018-11-29 14:38
pas mane kartais 4k irgi siek tieks stringa. Bet nuejus i nustatymus, randi , kad ta vaizda dar papildomai apdoroja 20 gal funkciju, kur gerina ar dar kazka daro. Tai kelias jas susimazinus, procas puikiai susitvarke. 4K su Dolby Vision sukosi gerai, nes tam yra atskiras presetas, ir konfiguruoti neina. Tai speju jau konfiguracijos kurejai pasirupino balansu, kad vaziuotu.
Kiek ziurejau pvz Sony jau rode demonstracijas TV su dar naujesne mikroschema, tai cia greitai ir 5k laisvai vaziuos ir 8k.
Tiesa, mano internetas veza 8k Tad ant savo kompo leidausi 8k video. Na monitorius buvo aisku ne 8k. Tai techniskai internetas perdave 8k vaizda, o jau narsykle 8k dar perdibdavo i 1440p
bahuriux 2018-11-29 15:14
Aš rinkausi teliką 2016 rudenį paprasčiau, atėjau į parduotuve kur jų daug sudėta ir žiūrėjau į man apytikriai reikalingą dydį, nežiūrėjau iš pradžių nei į kainą, nei į brandą. Rinkausi palei tai kuris rodo itin dinamišką nuosekliai šliaužiantį vaizdą ir greitai besikeičiantį, kad būtu be trukčiojimų ir nepageidaujamų artefaktų, kad nemirgėtu ta prasme pajankamai Hz (kaip geimeris šito nepakęsčiau) + kad spalvos būtu labai gražios ir natūralios ir išsirinkau toli gražu nedidžiausią teliką nes dideli lagino baisiai, o 4k berods 1,15m smart samsungą. Nu jis man rodo fantastiškai lyginant su kuo tik nori ir tikrai nesigailiu tokiu rinkimosi būdu. Dėl ko gailiuosi tai kas OS ne androidas, tai tektu pirkti priedėlį, jei norėčiau androidinių apsų, o kolkas ir su samsungo apsais apsieinu.
HardAxe 2018-11-29 15:24
Aš HDR mačiau tik telefone (s8). Tą patį vaizdą palyginau su neblogu monitorium, supratau, kad sekantis TV turės vieną reikalavimą - HDR. O dėl raiškos man pilnai užtenka FHD. Sėdžiu labai toli nuo ekrano, kitaip namų apstatyti tiesiog neišeitų. Didesnis ekranas taip pat netelpa.
Dėl spalvų naturalumo, tai parsinešus namo perjungus nuo default į movie pressetą spalvos pasidarė daug geresnės. Aš tiesiog padariau kambario nuotrauką, paleidau ją per teliką ir žiūrėjau kur vaizdas ekrane atitinką vaizdą šalimais
zet 2018-11-29 16:48
Kartais parduotuves tycia prasciau sukonfiguruoja tam tikrus modelius, kad kitus labiau pirktu
As su vienu modeliu (manau) siek tiek issiduriau. Buvo du panasus modeliai, vienas su super navarotais ir brangesnis, o kitas ten IPS matrica vietoj VA, soninis apsvietimas ir dar gal pora smulkmenu bet gerokai pigesnis. Nutariau pasinagrineti ta pigesni. Jis kotais siek tiek tamsokai parduotuveje rode. Pabandziau pasviesinti - nu ne velnio, jau ant max stovi. Realiai tamsiai rode, kaip jau gesti pradejes koks kineskopas. Teko imti brangesni. Paemus brangesni, jau sekancia diena atsitiko tas pats, tamsiai rodo, o pasisviesinti neina. Greitai toptelejo, kad bugas bus auto apsvietime, kur ji ijungus jis pats regulioja sviesumus, ir paskui ji net isjungus, kazkas ten susibugina. Perkroviau gamyklinius nustatymus - opa, vel sviesiai. Atsisiunciau atnaujinimus - bugas dingo. Aisku, kol kas nesigailiu ir su brangesniu pirkiniu, bet manau butu suejes ir tas pigesnis siek tiek (irgi SONY 2018 metu modeliukas).
Linas000 2018-11-30 21:51
Turiu 50" HD plazmą. Gailiuosi, kad nepavyko gauti 65", nes 50" kainavo 364 € (naujas) ir per eilę metų nusidėvėjimas labai nežymus. Nusidėvi kanalo logotipų vietos, ypač LRT HD, nes kažkam šovė mintis, kad gerai yra padaryti baltą užrašą ir jį, kaip prisegtą, laikyti toje pačioje vietoje nuolat.
Vaizdas plazminėje panelėje - malonus. Kontrastas - ne kaip OLED, bet spalvos artimos jiems. Šviesumo, aišku trūksta, QLED tikrai neaplenks, bet man gaila tų žmonių, kurie atsuka televizorių priešais saulę ir džiaugiasi, kad gali įžiūrėti. Kiek daug kvailam reikia būti, kad su savo akimis žiūrėtum į tokio ryškumo panelę, kuri šviesesnė už Saulę, o tu be akinių nuo saulės spoksai?
Energijos sąnaudos - max 150 W, ir tai jei virinama max ryškumu. Beje, plazmos šviesos tonas malonesnis nei LCD, plazma nemoka daryti šaltos baltos spalvos, nes turi tik RGB, white - neturi.
Kadangi vaizdą formuoja jonizuotos dujos, tai girdisi elektronikos darbas. Tarkim, kad kažkas panašaus, kaip mob telefono zirziantis įkroviklis. Čia, realiai, didžiausias trūkumas. Daugiau skundų neturiu.
Kai aš pažiūriu kokį šlamštą iš LCD galima už 364 € įsigyti, tai man gaila būsimų pirkėjų.
AAA000 2018-12-01 01:04
plazma manau jau mires reikalas.
ir televizoriai greiciausiai bus kokie "ismanus ekranai" su tv funkcija
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
Kokį televizorių rinktis 2019 metais? Svarbiausios technologijos, į ką reikia atkreipti dėmesį, o kas tėra marketingas ir pinigų švaistymas (Televizorių gidas 2019 m.)