Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
abcdjasd 2010-12-08 20:17
Kuo toliau, tuo bukesniais žmones laiko.
Nuo kada sunaudojamos energijos kiekis tiesiogiai proporcingas voltažui? Pagal jų logiką, milijonų core procesorius turbūt ant AAA baterijos veiktų metus xD
Taip kiekvienas core gali veikt ant mažesnio voltažo, nei vienas procesorius veikiantis dvigubai intensyviau, bet realiai tai tas pats kad teigti, jog 2 čiaupai, per kuriuos bėgą svigubai mažesnė srovė išnaudoja mažiau vandens nei vienas didelis čiaupas.
Tiesa, 2core gali būt efektyvesni nei 1core, bet tai yra dėl kurkas subtilesnių priežasčių nei voltažas, o sunaudojomos energijos kiekis gali būti net didesnis atliekant tokias pačias operacijas (taip pat gali būt ir kiek mažesnis, bet 40% absurdiškas skaičius).
BadAss 2010-12-08 21:00
Tavo komentaras atrodo tikrai neka daugiau patikimai, nei Nvidia pareiskimai. Ar atlikai kazkokius bandymus/tyrimus , kad teigi jog negali buti 40% mazesnes energijos sanaudos?
ligonis 2010-12-08 21:13
daugiau apkrautas procesorius - daugiau energijos naudoja - daugiau jos i siluma vercia ir delto tas pats tranzistorius daugiau energijos vartoja....
laikysi zemesne temperatura - du identiski pasidaline uzduotis sunaudos maziau energijos, nes apkrauti maziau busm delko zemesne temperatura...
vien tik tai sumazina energijos sanaudas.
Robinis 2010-12-08 21:17
ne nu supranti jis namie rusiuke turi labai daug dirbančiu technologu ir kitu specialistu kurie tyrineja procesorius ir t.t.. ir jis gali teigti, kad tai absurdas...
werafonas 2010-12-08 21:26
Jokių loginių nesamonių straipsnyje neaptikau
To pittaxx, tai pagal tave gaminti 2,4,6,8 ir t.t. branduolių procesorius yra nesamonė?
Na aišku, kam gaminti 4x po 3.3 Ghz, kai galima vieno branduolio, 13Ghz dažnio procesorių pagaminti
punktyras 2010-12-08 21:28
Aktualesnis dažnis. Dviems 1 GHz branduoliams reikės mažesnės energijos, nei vienam 2 GHz, jie mažiau įkais - mažesnė varža, mažiau reikės energijos skirti aušinimui.
abcdjasd 2010-12-08 23:05
Visu pirma parodykit kur sakiau, kad multi-core blogaiu už dual core prieš užsipuldami.
Jūsų teiginiai būtų teisingi, dviejų procesorių atveju. Su dual-core situacija šiek tiek kitokia. Dual core procesorius užima tiek pat vietos kaip single-core, taigi jo tankis didesnis, varža didesnė, ir savaime jie kaista labiau, taigi šiuo atveju temperatūros sanaudos tik didėja.
Aišku naudojant naujasnes technologijas galima sumažint energijos sanaudas, ir naujasnis dual-core naudos mažiau energijos ir kais mažiau nei senesnis single-core, bet taip yra tikrai ne todėl, kad jis dual-core, kitaip visi telefonai jau prieš metus būtų gaminami su dual-core procesoriais.
Nesigilinsiu, į subtilybes kuo dual-core geriau ir kuo blogiau už single-core (bendrai paėmus geriau, kitaip niekas jų negamintų), bet vos ne dvigubai mažesnės energijos sanaudos yra visiškai nelogiškos, ir vėlgi pasikartosiu: straipsnyje pateiktos energijos sanaudos tiesiogiai proporcingos voltažui, kas visiškai neralu ir tai yra vienintelis faktas, kurį kritikuoju.
BadAss 2010-12-08 23:18
Kai iseis tie dual-core procesoriai, tada galesi kritikuoti, kad nesamones rase. O jei vieninteliai tavo argumentai "tai visiskai nearealu", tai cia ne argumentas. Ar tu gali pateikti kazkokiu testu rezultatu irodanciu, kad 40% neimanoma ?
c3n 2010-12-08 23:55
Nesu ekspertas, bet grafike ir logiškai mastant viskas čia tvarkoje. Na gal mažiau nei 40% turėtų būti, bet visgi duomenis skirsto į abu branduolius lygiagrečiai, taigi ir darbą atlieka greičiau. Ir beto esant mažesniems dažniams, mažesnis TDP(mažesnės energijos sąnaudos), mažesnis šilumos išskiriamas kiekis. Visgi visa tai ir taupo baterija, nes greičiau atlieka darbą ir gali telefonas vėl būti laukimo režime.. Nežinau, gal ir nusišnekėjau, bet taip aš mastau.
Kilgoras Trautas 2010-12-09 01:20
Kokia žolę rukai? - galėtum ir kitus pavaišint.
O tie Intel inžinieriai visiški idiotai, be reikalo mažino ir mažino COMOS gamybos technologijas net iki 22nm. Taigi atstumams didėjant varža juk mažėja. Dar sagroeG samO, tai įrodė
Thorn 2010-12-09 07:15
Be fiziku neapsieisim - kas daugiau sildo - viena karsta radiatoriaus sekcija ar dvi siltos?
Marketingas tai.
Tadas 2010-12-09 09:54
Nepatinka man tie kelių branduolių proc. Jie tiesiog stabdo technologijų vystymą.
Matėt schemoj parašyta: "Single core CPU run at 1GHZ, Dual Core CPU run 550MHz". Tai nafik (nesikeikiant) man reikia 550 MHz.? Jei jau dedi 2 procesorius, tegul jie ir dirba po 1 GHz., jei man įrenginys veiks per greitai, ok, duokit galimybę numušti dažnį iki 550MHz. Dabartinis kelių branduolių "žaidimas" marketingo triukas. Būtų ok, jei kelių branduolių proc., veikimas būtų analogiškas kaip PS3. kur kiekvienas daro savo konkretų darbą.
O geriausia būtų, jei koks CPU profas argumentuotai paaiškintų ar kelių branduolių procai geriau, jei taip tai kiek, jei ne tai kodėl.
BadAss 2010-12-09 11:06
Koks dar triukas. Pagrindinis tikslas padidinti baterijos tarnavimo laika, kas pagal nvidia su dual core turetu veikti labai gerai. Greicio gal labai ir neprides nes dirbs tik 550ghz abu branduoliai. Bet esme , kad ilgiau telefonai (plansetai) dirbs.
Zuykas 2010-12-09 12:12
Panagrinėk schemą iš naujo. Naudojami tie patys A9 branduoliai. Vienas dirbdamas naudos 1GHz, dviese išnaudos po 550MHz, reiškiasi dar po 450MHz lieka.
Didesni dažniai, didesnė įtampa, didesnis kaitimas. Tokia jau fizika. Na gerai, jie šalia vienas kito, suspausti, bet pažiūrėkit kiek sugeba vienas branduolis ir du, tai yra, kiek GHz siekia vieno branduolio cpu ir kiek dviejų. Pastarųjų skaičiai mažesni visada. Max kaitimas bus tas pats, bet jį pasiekti žymiai sunkiau. Dviejų branduolių procerius po 1,6 GHz gali patempti ramiai win7, vieno branduolio vos sukasi, tenka naudoti xp. Gerai, tegul ir naudoja daugiau tos baterijos jei jau taip mąstot, bet turėsiu didesnę maksimalią spartą, kol procesorius neapkrautas, 2 branduoliai būdami ramybės būsenoje išnaudos mažiau nei vienas. O ką jūsų telefonas didžiąją laiko dalį veikia? Guli budėjimo režime.
zahiraz 2010-12-09 14:29
"...jei man įrenginys veiks per greitai..." tas pasakymas tai nerealus aš net nematau nieko diskutuotino šia tema... tačiau man labai įdomu,kaip įmontavimas dviejų branduolių procesorius ,stabdys technologiju vystymasi?
"Tai nafik (nesikeikiant) man reikia 550 MHz.?" Na tai straipsnyje aiškiai parašyta,atlieka tapati darbą kaip ir vienas 1GHz procesorius,tačiau suvartoja mažiau energijos.
Anonymous 2010-12-09 15:35
dabar isvis mane subalamutinot..
macchiato 2010-12-09 22:07
Neskaityk komentarų tai ir nesibalamutinsi.
M.Mantas 2010-12-10 16:49
Ne marketingas, o logika. Procesorius iš esmės ir yra radiatorius. Kuo didesnė įtampa, tuo labiau kaista, tačiau dėl karštesnės aplinkos šiluma taip greit nenuteka. Dėl to labai padidėja varža - sunaudojama daugiau el. energijos.
Nerkashis 2010-12-11 13:09
Ar įtampa šildo? O gal apkrovimas? I*U=P.
Manau tą pittaxx ir norėjo pasakyti.
Su 2-iem procais geriau, tik kad paminėtas tik voltažas. Geriau rašytų apkrovimas, galia....
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
„Nvidia“: kodėl išmaniesiems telefonams reikia dviejų branduolių procesorių?